You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Rüyamda çok ilginç birşey oldu

Yeni Üye
İlk Önce herkesin Mevlit kandilini kutlarım.

Selamun Aleykum herkese Hayırlı Cumalar.

Dün gece Cuma sabahı gece 5:00'da bakara süresini uzanarak dinliyordum kulaklıkla.

Uyuya kalmışım birden farketmeden ve bir ses duydum o seste şunu diyiyordu

''O allah katındandır birey yapamam'' Sonra hemen uyandım ve kuran sesini duymaya başladım estafurullah o sesin ve rüyanın etkisinden unutmuşum Bakara suresini dinlediğimi ve bakara suresi hala devam ediyordu kulaklıktan meğer ses geliyormuş sonradan farkettim .BU SES Neyi demek istedi anlamadım yoksa TövbeEstafurullah ben herkes gibi bir insanım.

YüceRabbim bizi affetsin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Rüyamda çok ilginç birşey oldu
gülücük galiba sureyi seninle dinleyen başkalarıda vardı, örneğin melekler dinlemeye gelmiş olabilir ve bellkidee sen onların seslerini işitmişsindir...gülücük sadece olabilir.. gülücük

[Resim: avatar_1657.gif]

Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil
Eğer bulmazsan bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 07-01-2015, Saat:03:06 PM, Düzenleyen: Gül-i Cennet.
General
Uzanarak kuran dinlemek hos degil.ALLAH adini duydugumuz an icimiz urpermeli saygili ile
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Uzanırken de insanın içi ürperebilir. Bir zamanlar yatakta uyuyamaz oldum.yatağa girip ayaklarımı uzatınca Allahın beni gördüğünü bana baktığını hissettiğim için nasıl ayaklarımı uzatabilirim ki diye düşünüyordum.Ayaklarımı uzatınca edepsizlik etmiş olurdum düşünceleri vardı. Günlerce böyle geçti. nerdeyse deli olacaktım gülücük Sonra dedim ki ben Resulullah'tan daha takvalı mıyım ki O Nebi yatağa girmiş ayaklarını uzatmış... böyle düşününce rahatladım ayaklarımı uzatmaya başladım.
Allah Resulü yatağına girince yaptığı dualar var.Gece uyanınca yaptığı dualar var.Sabah gözlerini açınca yaptığı dualar var.Demek yataktayken Allahı zikredebilir.

"Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki: ) "Rabbimiz, sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek yücesin, bizi ateşin azabından koru."
Geldi üzerime üç keder bir anda,
Yalnızlık,esaret ve sevgilinin hasreti,
Yalnızlığın ve esaretin çaresi var,
Ama sevgilinin hasreti,
Sevgilinin hasreti..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Dille kalple zikretmek ayrı tabikide kardeşim gülücük ama ben arkadaşın uzanarak kulaklıkla kuran dinlemesi için demiştim...ben yapamam açıkça gülücük müzik dinler gibi edepten uzak geliyor
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
Kardeşim ''O allah katındandır birey yapamam' diye bir ses duymuşsun. Bazı varlıklar insanları ziyaret ederler. Sende kuranı kerim dinlediğin için sana yaklaşamamışlar büyük ihtimalle kötü niyetleri vardı. (O Allah katındandır derken seni kast etmemişler, Dinlediğin Kuran ı fark edip bir şey yapmadan gitmişler.)
Abdestli dolaşmak iyidir. ve Gafil uyuma yani uyumadan önce dularını yap Allah ı (C.C.) düşün öyle uyu.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 02-03-2015, Saat:07:51 AM, Düzenleyen: mujdat.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.