You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
Yemin bozma
Selamünaleyküm arkadaşlar. Sırf bu konuyu merak ettiğim için üye oldum yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir vakit ben bir laf söyledim şöyle ki: Allah'ım x kişisine ve onun partisine oy vermeyeceğim verirsem kolumu al dedim. Bunu bi sınav sonrası ağlarken söyledim. Dediğim bu şey yemin midir eğer öyle ise kefaretini biliyorum ama kafam çok karışık. Şimdi de birkaç kişiye sorup oyumu kullandım düşüncelerim değişmedi ama mecbur hissettiğim için vermem dediğim yere verdim oyumu. Lütfen yardımcı olun gerçekten kafam çok karışık ve korkuyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
-İKRA-
RE: Yemin bozma
Ve aleykum selam.

Allah'a verilen sözler yemin yerine geçer. Yemin kefareti vermeniz gerekir.

Takva sahibi bir mü'min demiş ki: " Bir şeyi yapmayacağıma dair Allah'a söz
verdim, o anda kulağıma şöyle bir ses geldi: " Gökler parça parça olsa dahi
sözünden dönme! "
Allahümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Yemin bozma
Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. Kefareti bildiğim okuduğum kadarı ile 10 fakir giydirmek veya doyurmak yapamıyorsan 3 gün peş peşe ORUÇ tutmak ben de orucu tutacağım inşallah. Yarın öbür gün ve diğer gün. Bunu yapınca kafam rahat etmeli değil mi yani korkmama gerek yok.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 01-11-2015, Saat:12:57 PM, Düzenleyen: Kaplan01.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.