Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tarihteki isa-musa figürleri
Yazar Mesaj
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
tarihteki isa-musa figürleri
Tarih çizgisine baktığımız zaman 3000 yıl öncesine kadar hükümdarların kim olduklarını biliyoruz ama hiç birisinin devrinde musa-isa gibi şahıslar yaşamamış.
hristiyanlığın kabulü 1.konstantin zamanında iznik konsilinde oldu.
kökeni pagan inanışlarıdır nasranilere dayanır.
denizi yaran musa,ölüyü dirilten isa,ayı ikiye bölen muhammed hakkında neden tek kaynağımız kutsal kitaplar. özellikle isa zamanında büyük tarihçiler filozoflar yaşamış neden hiç birisi isa gibi bir karakterden bahsetmez. ilk kaynak aziz pavlus yani incil yazarı.

isa yaşadığı iddia edilen tarihlerde o isme benzer sadece izas manu isimli mason üstadı var.
musa peygamberin yaşadığına ise bir tane bile delil yok sadece firavun tutmosis diye bir karakter var onun musa olabileceği ile ilgili çok fazla teori mevcut.

Allah her kavme peygamber gönderdiğini söylüyor peki benim peygamberim nerede? türklerin peygamberi hangi tarihlerde yaşamış icraatleri nelerdir. türklerin 4000 yıllık tarihleri var peygamber kayıp
(Bu Mesaj 13-02-2019 10:38 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ismetr.)
13-02-2019 10:27 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4884
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
RE: tarihteki isa-musa figürleri
İlginç ve çok ciddi sorular. Mutlaka doyurucu cevapları olduğunu düşünüyorum.
Bunlar araştırma konularım olsun. İnşallah en kısa zamanda bunların cevapları ile ilgilenmeliyim.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
13-02-2019 10:55 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 44
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
İsmet maksadın islamı öğrenmek cevap aramak ise ne ala yok ateizm profagandası yapmak ise kusura bakma ...
Sürekli yeni konu açmanada gerek yok aynı konu altındada sorabilirsin bütün sorularını. Ben sana soruyim sen nasıl meydana geldin nerden çıktın nasıl oluştun tüm kainat içindeki renkler kokular ,tatlar ,mevsimler,sürüngenler,böcekler,kuşlar memeliler,balıklar nerden çıktı,görünmeyen hücrelerin bir araya gelip döllenmesi ve büyüme nasıl oluyor,nasıl oluyorda bu soruları srabilecek kadar derin bir düşünme kapasitemiz var?

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
13-02-2019 11:08 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Tarih güvenilir bir kaynak değildir. bununla kasteddiğim bir çok şeyi tarihi kayıtlara geçirmış olman onların doğruluğunu ispatlamaz.Tarafgirlik duygusu ile yazılmış bir tarih ...Tarih ne ispata ne inkara delil olur üstelik bahsettiğimiz yakın tarih değil bunu unutmuyalım.Bunlar tamamen iddia benim için hiç bir şey ifade etmiyor bir kısmının ise izahı var ama soru sormakta çok acelecisin cevaplarla ilgilen birazda bence.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
(Bu Mesaj 13-02-2019 11:14 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Abdulhamithan.)
13-02-2019 11:10 AM
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
(13-02-2019 11:08 AM)Abdulhamithan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..İsmet maksadın islamı öğrenmek cevap aramak ise ne ala yok ateizm profagandası yapmak ise kusura bakma ...
Sürekli yeni konu açmanada gerek yok aynı konu altındada sorabilirsin bütün sorularını. Ben sana soruyim sen nasıl meydana geldin nerden çıktın nasıl oluştun tüm kainat içindeki renkler kokular ,tatlar ,mevsimler,sürüngenler,böcekler,kuşlar memeliler,balıklar nerden çıktı,görünmeyen hücrelerin bir araya gelip döllenmesi ve büyüme nasıl oluyor,nasıl oluyorda bu soruları srabilecek kadar derin bir düşünme kapasitemiz var?

ateist propagandası yapmıyorum sadece her kesimin görüşlerini alıyorum.
müslümanların bilgisine başvurmak suç mu kardeşim?

ayrıca tarih güvenilir kaynak değil ise sen islamiyet ile ilgili bilgilerini reddetmek zorunda kalacaksın. bahsettiğimiz olaylar büyük olaylar arkeolojik bir veri keşfedilmesi lazım illaki
13-02-2019 11:13 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
ismet adım zafer yaşım 39 öncelikle saygı yok ise ben yokum benimki sadece bir uyarı senin iman etmen yada inkar etmen senin tercihin açıkcası sen bilirsin diyerek kısada kesebiliriz ama müsadenle herkes meramını ortaya koysun böylece mevzu yerini bulsun ben sizi kardeş kabul etmiyorum ama bu hakaret değil yanlış anlaşılmasın Ancak müslümanlar kardeştir bu ayete imanım ile alakalı bu konu.Evet bunu yazıcağınızıda biliyordum dedimya aynı noktadaydım diye tarihi tamamen reddetsek bile Bize kuran ve tefsiri niteliğinde hadisler yeter yani tarihin güvenilirliğini sorgulamak bir hata değil islamı bilmek müslüman olmak için tarih bilmek zaruri değil kaldıki tarih kime göre neye göre tarih yani hemfikir olunan ittifak ile kabul edilmiş hatasız bir tarih kitabı varmı yok tekrar ediyorum yakın tarihten bahsetmiyorum tarih bizim kutsalımız değil.

﴾nisa 115﴿
13-02-2019 11:20 AM
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
(13-02-2019 11:20 AM)Abdulhamithan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..ismet adım zafer yaşım 39 öncelikle saygı yok ise ben yokum benimki sadece bir uyarı senin iman etmen yada inkar etmen senin tercihin açıkcası sen bilirsin diyerek kısada kesebiliriz ama müsadenle herkes meramını ortaya koysun böylece mevzu yerini bulsun ben sizi kardeş kabul etmiyorum ama bu hakaret değil yanlış anlaşılmasın Ancak müslümanlar kardeştir bu ayete imanım ile alakalı bu konu.Evet bunu yazıcağınızıda biliyordum dedimya aynı noktadaydım diye tarihi tamamen reddetsek bile Bize kuran ve tefsiri niteliğinde hadisler yeter yani tarihin güvenilirliğini sorgulamak bir hata değil islamı bilmek müslüman olmak için tarih bilmek zaruri değil kaldıki tarih kime göre neye göre tarih yani hemfikir olunan ittifak ile kabul edilmiş hatasız bir tarih kitabı varmı yok tekrar ediyorum yakın tarihten bahsetmiyorum tarih bizim kutsalımız değil.

Beni yargladığın için asabi konuşmuş olabilriim özür dilerim. ama sorun şurada islam'da kafir-münafık gibi kavramlar var tamamen insanların arasına fitne sokan bir durum bu. tarih bilmezen bilime-astro-teolojiye ilgin yoksa bilmediğin bir şeye iman etmiş olursun. eğer hadislerin hepsini kabul ediyorsan sana istediğin hadis yazarından hadisler sıralayayım o şekilde tartışalım islamiyeti. eğer ben o hadisleri yanlış anladı isem doğrusunu sizden duymuş olurum.
13-02-2019 11:25 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
ismet sorun değil yanlış anlaşılma olabilir önemli değil bu ama bence bir yerde yaz yani bir konu altında bizde sende yorulma istersen burdan devam edelim her hadis denileni kabul etmiyorum elbette birde baştan beri soruyorum gerçeğimi arıyorsun yoksa bulunduğun durumdan hoşnutsun rahatsında bizide orayamı davet etmek istiyorsun eğer memnunsan hiç uğraşmayalım zaten ne yazarsak ne olursa olsun kabul edemezsin kalbim mühürlenir iman edemezsin e biz iman ettik mutlu ve huzurluyuz halimizdende mennunuz bizide imandan Allah dilemedikçe çıkaramazsın zaten böyle bir arayışımızda yok bence bunu bir kararlaştırmak lazım önce yani teshis konulsun ki ilaç bulunsun.

﴾nisa 115﴿
13-02-2019 11:33 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Bu arada iş yerimdeyim yemeğe iniyorum.

﴾nisa 115﴿
13-02-2019 11:33 AM
ismetr Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
(13-02-2019 11:33 AM)Abdulhamithan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..ismet sorun değil yanlış anlaşılma olabilir önemli değil bu ama bence bir yerde yaz yani bir konu altında bizde sende yorulma istersen burdan devam edelim her hadis denileni kabul etmiyorum elbette birde baştan beri soruyorum gerçeğimi arıyorsun yoksa bulunduğun durumdan hoşnutsun rahatsında bizide orayamı davet etmek istiyorsun eğer memnunsan hiç uğraşmayalım zaten ne yazarsak ne olursa olsun kabul edemezsin kalbim mühürlenir iman edemezsin e biz iman ettik mutlu ve huzurluyuz halimizdende mennunuz bizide imandan Allah dilemedikçe çıkaramazsın zaten böyle bir arayışımızda yok bence bunu bir kararlaştırmak lazım önce yani teshis konulsun ki ilaç bulunsun.

ben bulunduğum bir durum-inanç yok kimseyi davet etmiyorum sadece dinlere meraklı bir insan olarak müslümanların fikirlerine başvurmak istedim. tam net şeyler yazamıyorum ama cübbeli tarikatından 1-2 kişi ile face üzerinden konuştum islamı ispat etmek için bana cinleri anlattılar dedim en iyisi foruma başvurmak.
şimdi olay şu eğer iman edeceksek somut delillerimiz olması lazım ben erzurumluyum bilirsin kökten dincidir oralar.
13-02-2019 11:38 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net