Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
selamun aleykum
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
selamun aleykum
Bu forma kısa bir süre için girdim kim kurdu bilmiyorum,bu forum bir cemaate ait bir forummu bilmiyorum,yönetici yada forum yetkilileri kim bilmiyorum ,tanımıyorum özelden bir yetkiliye yazmaya çalıştım yazamadım sistem müsade etmedi alpi sana yazmak istedim Adınız yaşınız nedir özelden neden yazışamıyoruz?

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
02-01-2019 08:46 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4916
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
RE: selamun aleykum
Aleykümselam.
Forumumuz benden önce imamhatipforum.com adı ile faaliyet gösteriyormuş.
Genellikle imam hatip öğrencilerinin buluşma noktasıymış.
Daha sonra islamiforum.net adını almış ve genele hitap etmeye başlamış.
Ben sadece yöneticiyim yani kurallara aykırı bir durum söz konusu olduğunda uyarı gibi müeyyideleri yerine getiriyorum.
Forumumuz ehli sünneti kendisine kaide alıyor.
Forumumuz İslami kural ve kaidelere mümkün olduğu kadar dikkat etmeye gayri İslami konu ve paylaşımlara yer vermemeye çalışıyor.
Özel mesajlaşma bölümü benden önceki yetkili ve yöneticilerin ortak kararı ile kapatılmış durumda.
Yaşımı sormuşsun yaşım 41.

Başka öğrenmek istediğin bir şey varsa memnuniyetle cevap verebilirim.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
02-01-2019 10:01 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Memnun oldum hem izaha hemde kısmen sizinle tanışma fırsatı bulduğuma.
Benim adımda muzaffer 3 çocuğum var 39 yaşımdayım.Ehli sünnet akidesine ve hanefi mezhebine bağlıyım.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
02-01-2019 10:06 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Ben de memnun oldum kardeşim.

Bazen bu yazışmalarda yazı dili ile yazıldığı için hal dili olmadığından okuyucu tarafından yanlış yorumlanabilecek yazılar paylaşılabiliyor-yazılabiliyor.
Hal dilini bilmediğimiz yazarın yazılarına genellikle iyimser yaklaşıyoruz. Ta ki yazarın maksadı ortaya çıksın.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
02-01-2019 10:29 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Elbette müslümana hüsnü zan beslemek gerekir ama malesef kendine türk diyen herkes türk müslüman diyen herkeste müslüman değil müslüman gibi inanan müslüman olur bunca delalet varken önce bir laaa çekiyoruz ki hakkı vurguluyalım önce batılı reddedelim derken bazen negatif algılar oluşturuyoruz oysa ben sakalımın kılını dahi islama uydurmak zorundayım tabi biz hakka tabi olmaya çalışırken bir taraftan dünyevileşme kazanında kaynıyoruz istedimki müslümanları hem uyarayım hemde maneviyatımı ayakta tutayım ,işteyim hep dünya ile iştigal etmiyeyim.

﴾nisa 115﴿
02-01-2019 10:36 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
alpi kaynak belirtmedin diyorsun evet haklısın bazı yerlerde sadece alıntı yazdım çünkü marazlı fikirlere sahip birinden alıntı yaptığım için onu meşrulaştırmak istemedim.
Ama son açtığım iki konuda kaynak belirttim nasıl kaynak belirtmeliyim?
Haber 7 den alıntıdır yazmam yetmiyormu illa adresinimi yazmalıyım

﴾nisa 115﴿
15-01-2019 03:27 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Forum kurallarında kaynak nasıl belirtileceği konusu açıklanmış.

Şöyle ki:
18-Forumda açılan konularda üyeler aktardıkları paylaşımları (yazılar) ; kesinlikle kullandıkları kaynakları belirtilmek suretiyle foruma eklemek mecburiyetindedir.Kendi yazılarını ismen,kaynağı belli olmayan , başka bir siteden veya bir yerden alınan yazılar yazı altına ALINTI ibaresini düşmek ve alıntı linkini eklemek suretiyle paylaşımda bulunulmalıdır.

Örnek:

Benzin ve motorine zam sonrası kritik çağrı: Geri gelsin
Benzin ve motorine peş peşe gelen indirimlerle 5 aydır uygulanan eşel mobil sistemi geçtiğimiz Kasım ayında sona ermiş, akaryakıt fiyatlarına gelen tüm indirimler ertesi gün pompaya yansımaya başlamıştı. Ancak son günlerde hem motorine hem de benzine bu sefer de ardı ardına zam gelmeye başladı. Eşel mobil sisteminin kalkmasından ötürü artışlar pompaya yansıtılınca fiyatlar yeniden 6 TL'nin üzerine çıktı. Enerji uzmanları ise akaryakıttaki zamları ÖTV ile karşılayan sistemin geri gelmesi konusunda çağrıda bulundu.

Kaynak: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

Son olarak şunu da belirteyim; eğer alıntı yaptığınız yer, konu yada yazar marazlı, sakıncalı gibi bir kategoriye giriyorsa lütfen forumda bu tür paylaşımlarda bulunmayın.

İyi forumlar.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
15-01-2019 05:45 PM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
direk adres vermek bu yani bir yerde yönlendirme yapmış oluyoruz

﴾nisa 115﴿
16-01-2019 06:42 AM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
birde şu möevzu var herkes adresini yazmıyor paylaştığı konunun mesela murat altuğ tek başlık altında bir çok konu paylaşıyor mesajlarım ve iletilerim başlığı altındaki herkonunun adresi yok benim gibi haber 7 den alıntı şurdan burdan alıntıda yazmıyor bu hususta adil olduğuna eminmisin alpi ya gözünden kaçıyor yada çok ehemniyetli değil senin için o konular yanılıyormuyum?

﴾nisa 115﴿
16-01-2019 07:03 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Lafı uzatmadan direk söyleyeyim.
Bıktım.

Ona da bir çok kez söyledim. Ama artık bıktım.
Her gelen üye aynı şeyi yapıyor.
Ya hepinizi banlayacağım forum bir tek bana kalacak yada katlanacağım.
Durum bundan ibaret.

Forum kuralları düz duvara tırmanmamızı istemiyor. Bütün kurallar çok basit ve açık.

Bence bu, ciddi anlamda bir ahlak meselesi.
(Son cümlemde ne demek istediğimi anladıysanız ne âlâ ama eğer anlamadıysanız şunu söyleyeyim, forum kurallarına uymayanlara ahlaksız demiyorum)

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
16-01-2019 09:42 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net