Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sümer tabletleri
Yazar Mesaj
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 26233
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
RE: sümer tabletleri
sosyal medyadan "Sözler Köşkü " yazarsınız, onlarla irtibata geçin ve aklınıza takılan tüm sorulara yanıt vereceklerdir.

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
25-10-2017 08:33 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat7865 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
teşekkür ederim direk bu siteden iletişim kısmına mı yazacağım soruları yoksa üyelik gerekiyormu
26-10-2017 08:50 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4866
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Alıntı:İçlerinden, (Kur'an okurken) seni dinleyenler de var. Onu anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler (gereriz), kulaklarına ağırlık koyarız. Her türlü mucizeyi görseler de onlara inanmazlar. Hatta tartışmak üzere sana geldiklerinde inkâr edenler, "Bu (Kur'an) evvelkilerin masallarından başka bir şey değil" derler. Enam (25)

Onlara karşı âyetlerimiz okunduğu zaman, "Duyduk, istesek biz de bunun benzerini elbette söyleriz. Bu, eskilerin masallarından başka bir şey değildir" dediler. Enfal (31)

Onlara "Rabbiniz ne indirdi?" denildiği zaman, "Öncekilerin masalları" dediler. Nahl (24)

Andolsun, biz de bizden önce atalarımız da bununla tehdit edildik. Bu öncekilerin uydurduğu masallardan başka bir şey değildir.Müminun (83)

"Andolsun, bizler de bizden önce babalarımız da bununla tehdit edilmiştik. Bu öncekilerin masallarından başka bir şey değildir."Neml (68)

Anne ve babasına, "Öf size! Benden önce nice nesiller gelip geçmiş iken, beni tekrar diriltilecek olmakla mı tehdit ediyorsunuz?" diyen kimseye onlar Allah'a sığınarak, "Yazıklar olsun sana! İman et, Allah'ın va'di gerçektir" diyorlar, o da, "Bu, eskilerin masallarından başka bir şey değildir" diyordu. Ahkaf (17)

Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, "Öncekilerin masalları!" der. Kalem (15)

Ona âyetlerimiz okununca, "Eskilerin masalları" der. Mutaffifın (13)

Bu söylediğin şeyi Kuran indirildiğinde kafirler ciddi bir şekilde iddia ediyorlardı.

Eğer kafana takılan bu konuyu gerçekten öğrenmek istiyorsan, yukarıdaki ayetlerin tefsirlerine bakmalısın. Allah Teala yardımcın olsun.

Aslında ortada ne bir mantıksal sorun ve ne de tarihsel bir yanlışlık yok. Ama bazen insanın aklına çok basit bir cevabı da olsa bazı meseleler takılabiliyor.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
26-10-2017 11:50 AM
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 26233
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
(26-10-2017 08:50 AM)vuslat7865 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..teşekkür ederim direk bu siteden iletişim kısmına mı yazacağım soruları yoksa üyelik gerekiyormu

hayır üyelik gerekmiyor. irtibata geçince dile getirirsiniz.

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
26-10-2017 10:53 PM
Alagoz Çevrimdışı
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Saskin

Takımın:
Lütfen yorum veya cevap yazdığınız konularla ilgili lütfen araştırma yapın. En azından bu konuyla ilgili iddia, cevap ve yorumda bulunuyorsanız lütfen bir defa tabletleri okuyun. Aksi takdirde yazdıklarınız çok yetersiz kalıyor.
Sümer tabletlerinde belirtilen bilimsel detayları nasıl yorumlayacaksınız. Mars'taki insan sülietli dağı nasıl açıklayacaksınız. Yada Bermuda Şeytan üçgeninde bulunan uzay gemisini. Tabletlerdeki astronot heykellerini, kafataslarındaki beyin ameliyatlarını, tevratla arasındaki uyumu, günümüz teknolojisiyle inşa edilemeyecek yapıların binlerce yıl öncesi inşaasını.
25-08-2018 07:15 PM
suaygırı Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(25-08-2018 07:15 PM)Alagoz Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Lütfen yorum veya cevap yazdığınız konularla ilgili lütfen araştırma yapın. En azından bu konuyla ilgili iddia, cevap ve yorumda bulunuyorsanız lütfen bir defa tabletleri okuyun. Aksi takdirde yazdıklarınız çok yetersiz kalıyor.
Sümer tabletlerinde belirtilen bilimsel detayları nasıl yorumlayacaksınız. Mars'taki insan sülietli dağı nasıl açıklayacaksınız. Yada Bermuda Şeytan üçgeninde bulunan uzay gemisini. Tabletlerdeki astronot heykellerini, kafataslarındaki beyin ameliyatlarını, tevratla arasındaki uyumu, günümüz teknolojisiyle inşa edilemeyecek yapıların binlerce yıl öncesi inşaasını.

Marsta insan sülieti mi? kahkahakahkahakahkaha

bulutlarda da insan, araba, uçak,at sülieti oluşuyor napak yani. Yazdıklarınız saafsata Tongue
(Bu Mesaj 26-08-2018 12:03 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : suaygırı.)
26-08-2018 12:03 AM
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 12
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Bir küçük ilave de ben yapayım:
Hz. İbrahim(AS) kavmi gerek coğrafi konum olarak, gerekse tarihi olarak sümerlilere çok yakındır. Sümerliler veya akadlar vs.

Sümer dininin karekteristik özelliği yıldızlara ve gök cisimlerine tapmalarıdır. Gök cisimleri hakkında daha fazla bilgi ve gözlem yapabilmek için "zigetvarlar" yaptıkları biliniyor.

Kur'anda geçen Hz. İbrahm kıssasında da, bu kavmin gök cisimlerine taptığı ve hz. İbrahime de böyle yapması yönünde baskı olduğu açıkca bellidir.

ENAM:
75- Böylece biz İbrahim'e göklerin ve yerin melekûtunu (muhteşem varlıklarını) gösteriyorduk ki, kesin inananlardan olsun.
76- Üzerine gece bastırınca, bir yıldız gördü:"Rabb'im budur" dedi. Yıldız batınca da:" Ben batanları sevmem" dedi.
77- Ay'ı doğarken gördü: "Rabb'im budur" dedi. O da batınca: "Yemin ederim ki, Rabbim bana doğru yolu göstermeseydi, elbette sapıklığa düşen topluluktan olurdum" dedi.
78- Güneş'i doğarken görünce: "Rabb'im budur, bu hepsinden büyük" dedi. O da batınca dedi ki: "Ey kavmim! Ben sizin (Allah'a) ortak koştuğunuz şeylerden uzağım".
79- "Ben yüzümü tamamen, gökleri ve yeri yoktan var edene çevirdim ve artık ben asla Allah'a ortak koşanlardan değilim.
80- Kavmi onunla tartışmaya başladı. O da onlara dedi ki: "Beni doğru yola eriştirdiği halde Allah hakkında benimle mücadele mi ediyorsunuz? O'na ortak koştuklarınızdan hiç korkmuyorum, ancak Rabbimin dilediği şey hariç. Rabbim ilmiyle her şeyi kuşatmıştır. Hiç düşünmez misiniz?"

Hz. İbrahimi Sümer kökenli kabul edersek yukarıdaki birçok sorunun cevabı otomatik olarak çözülür.
Mesala Kabe'nin Sümer tapınaklarına benzemesi. Elbette Kabeyi bu günkü halinde inşa eden Hz. İbrahim olduğuna göre, Kabenin de Sümer tapınaklarına benzemesi çok doğal olur.

Allah'a emanetsiniz.
27-08-2018 11:49 AM
hibaby Çevrimdışı
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Sinsi

Takımın:
Fenerbahce
sorgulamaya devam et daha iyi olacak
26-10-2018 09:56 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net