Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
riya
Yazar Mesaj
yumak Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Korkulu

Takımın:
riya
Selamun aleyküm.Bu aralar yaptığım her işte riya vesvesesi geliyor ve vesvese mi riya mı ayıramıyorumGeçenlerde komşuya gittiğimizde camdan bakarken yardım ettiğim birisi aşağıdaydı içimden sanki komşumum bu konuda düşündüklerini söylemesini ister gibi hisler geldi övgü gibi ama söylemedi sonra çocuğu oyalamak için cama tuttuğumda yine aynı hisler sanki övgü bekleyip dikkat çekmek ister gibi. Sonra çocuğa o kişiyi gösterdim dikkat çeksin konu açılsın diye .Sonra o bişeyler söyleyince konuyu değiştirdim övmeye izin vermedim.Böyle olunca o kişiye yapmış olduğum tüm iyilikler heba mı oluyor.Sonradan çok içime büyüdü
(Bu Mesaj 04-07-2019 05:17 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : yumak.)
04-07-2019 05:15 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 92
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
RE: riya
Yanlış hatırlamıyorsam bir hadis şöyle der:
"Kişi bir günaha, kötü bir şeye niyet ettiği zaman, yazıcı melekler onu hemen yazmaz, ta ki gerçekleştirinceye kadar süre tanır. Tevbe için müddet verir.

Fakat bir iyiliğe, hasenata niyet ettiği zaman hemen yazarlar ve 1 derece sevap kazanılır, gerçekleşirse ayrıca ecir verilerek 2 derece olur."

Tabi melekler bunu kendi iradesiyle değil Rabbimiz onlara böyle emrettiği için, böyle yaparlar.
Rahmeti geniş rabbim, gafurdur.
05-07-2019 09:48 AM
afitap Çevrimdışı
SüPeR YöNeTiCiYDi

Rep Puanı: 4194
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
RE: riya
Anladığım kadarı ile riya yaptığınızı anlayıp sonradan geri çekilmişsiniz güzel bir şey bi sonraki seferde hiç yapmazsınız.
Yaptığınız iyiliğin heba olup olmadığı niyetinize göredir. En doğrusunu Allah bilir.

Sabret, Şükret, Seyret...
05-07-2019 09:40 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net