You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Öğrenciye nasihat

Yeni Üye
Öğrenciye nasihat
Selamün Aleykum Ben tıp fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim tıp fakültesine girmeden önce bu mesleği insanlara faydalı olmak için istedim ve allaha şükür bu şekilde arzumla devam ediyorum. ilk soracağım (internette araştırdım fakat çok cevap bulamadım) okurken ve ileride mesleğimi yaparken işimizi sevap haline dönüştürmek için neler yapmalıyız yani nasıl okurken ve mesleğimizi yaparken sevap kazanırız? (niyet ibadet vs detaylı açıklarsanız sevinirim ) 2. olarakta en iyisi olmak için çalışıyorum niyetim bu fakat çalışmama rağmen son sınavlarımda düşük almaya başladım acaba Allah beni bu hassas olduğum ders konusunda mı imtihan ediyor diye düşündüm insan bu şekilde imtihan olur mu? En iyisi olmak için uğraşmak sakıncalı mıdır?bu konuda neler önerirsiniz. HAYIRLI GÜNLER
Bunu ilk beğenen sen ol.
...
RE: Öğrenciye nasihat
Ve Aleyküm Selam
İşinizi düzgün yaptıktan sonra faydalı olursunuz ,faydalı olurkende sevap kazanırsınız.Sınav konusundada, imtihanınız olabilir,en iyisi olmak en faydalı olmak demektir bana göre .Hakkınızda hayırlısı olsun.

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.
-İKRA-
Ve aleykum selam, Allah hayırlısıyla fakülteyi bitirip doktor olmanızı nasip etsin.

Okurken; sizin tefekkür edeceğiniz mevzu çoktur, insan vücudunda Allah'ın varlğının delilleri türlü harikalıklar var biliyorsunuz.Böyle tefekkürle okuyabilirseniz manevi yönden de çok kazançlı çıkarsınız, hem de dersleri zevkli hale getirirsiniz.

İkincisi çalışırken; mesleğinizin hakkını vermeye çalışırsınız, hastalar
doktorların davranışlarından şikayetçi olabiliyorlar, siz bir müslüman doktor olarak,
en güzel muamele ile, güleryüzle hastalarınıza yaklaşır; özel iş yaparsanız da fakir, ödeme gücü olmayan hastalarınıza yardımcı olursanız işinizi sevaba dönüştürebilirsiniz Allahu alem.
Bir tanıdığımız doktor vardı, abdestli namazlıydı; cuma günleri fakir hastaları ücretsiz muayene ederdi.
Allah niyetinizi sağlam, akıbetinizi hayırlı eylesin. gülücük
Allahümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Eğer gerçekten çalışırsak hakkını vererek Allah kimsenin emeğini zayii etmez gülücük Allah sana kolaylık versin inşAllah faydalı olursun ne diyelim gülücük
Ya Söylersem Kim Anlar ?
Söylemezsem Bağlar Gamlardan Ağlar Sad

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.