You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

General
RE: Kur'an Yolu
“Kur’ân ile şifa bulmayana Allah şifa vermez.”
(Zemahşerî, el-Keşşâf, II, 662)

İşte en güzel hadisifade[/size]
Allah dileseydi, insanı, kendisine vahyedilenden başkasını yapamayan diğer canlılar gibi yaratır, fikir ayrılığı da olmazdı ! (HUD-118)
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
"...Bir de dediler ki:
"Bize ateş, sayılı birkaç günden başka asla dokunmayacaktır."
Sen onlara de ki: "Siz bunun için Allah'tan söz mü aldınız?
Yoksa siz Allah'a karşı bilemeyeceğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?
Evet, kötülük işleyip suçu benliğini kaplamış olan kimseler var ya,
işte onlar cehennemliklerdir.
Onlar orada ebedi kalacaklardır.
İman edip salih ameller işleyenler ise cennetliklerdir.
Onlar orada ebedi kalacaklardır..."
﴾BAKARA 80-82﴿

Şu ayete rağmen cehennemden bir süre sonra çıkılacak diyen var mı ?
Allah dileseydi, insanı, kendisine vahyedilenden başkasını yapamayan diğer canlılar gibi yaratır, fikir ayrılığı da olmazdı ! (HUD-118)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Hadis, sünnet ve siyreti ret ettiğin için bu ayeti anlaman mümkün değil.
Siyrete müracaat edilmeden anlaşılamayacak olan ayetlere denk geldiğin zaman ayete yüzeysel bakıp, üstüne üstlük bir de kendine delil edinmen kaçınılmaz oluyor.
Unutma ki şeytan dosdoğru yola(İslam'a) oturacağını beyan etmiş.

Öyleyse, dedi, beni azdırmana karşılık, and içerim ki, ben de onlar(ı saptırmak) için senin doğru yolunun üstüne oturacağım. (Araf.16)

Ayeti anlayabilmek için inzal olduğu zamana gidip neler olmuş bakmak gerekiyor.
Ama maalesef sana göre Aziz peygamberimizin aleyhisselatu vesselam hayatı, sünneti ve sözleri günümüze ulaşamadığı, ulaştıran alimlerimizin hepsinin sahtekar olduğu için! bu ayetin anlamını asla bilemeyeceğiz.
Zan edebiliriz zan yolu açık, uçsuz bucaksız bir şekilde açık!
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
@Dinozor nerede itham ettim seni? Beyan ettiğin düşüncene ve tutumuna ters, zıt bir şey söylemedim ki. Bilakis sende olanları ikrar ettim düşündüğün ve savunduğun şeyleri söyledim. Bunlar suçlama değil açıklamadır diye düşünüyorum.

Evet Peygamberimize aleyhisselatu vesselam a dair düşüncelerini eleştiriyorum.

Bu ayeti anlayabilmek için ret ettiğin şeylere başvurmaktan başka çare olmadığını söylüyorum.

Neyse ki olgun tavrınla geçtin üstünden gülücük amacımın suçlamak olmadığını bilmeni isterim.

Böyle düşünmene sebep olan cümlemi de belirtseydin bu konuda daha dikkatli olmaya çalışırdım.

Neyse.gülücük
Ben cennet ve cehennemde ebedi kalınır-kalınmaz demiyorum-demedim. Bu ayeti anlayabilmek için müracaat edilmesi gereken yeri söyledim.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
(İçinizde Cehenneme uğramayacak hiç kimse yoktur. Bu, Rabbinin kesin hükmüdür. Allah’tan sakınanları oradan kurtarır; zalimleri [kâfirleri] de dizüstü çökmüş olarak orada bırakırız.) [Meryem 71, 72]

(İman edip de imanlarını şirkle bulaştırmayanlar, Cehennemde ebedî kalmaktan emindirler. Onlar için, bu korku yoktur) [En’am 82]

Geldim, gördüm, yendim. Napolyon Bonapart. gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-02-2016, Saat:05:29 PM, Düzenleyen: Allame Reloaded.
General
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.