You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

KADIN PEYGAMBERLER...

KADIN PEYGAMBERLER...

Allame
Ziyaretçi
RE: KADIN PEYGAMBERLER...
Ben sizin gibi düşünmüyorum, sayın Melek.
Hatırlarsanız yanlız kadınların yaşadığı kadın egemen bazı topluluklardan bahsettim. Böyle bir topluluğa erkek diye köleyi zincirinden çözüp imam yapamazsınız. Yerler öyle imamı :D
Ayrıca kimin doğru yolda olduğunu sadece Allah bilir; kadınların arasında da var böyle cevherler. Mesela, bak yanlış anlama. Şimdi bir sürü dengesiz erkeğin olduğu bir adaya düştüğünü farzet, erkekler de sapık livatacı tipler mesela. Bir tane de doğru dürüst bir adam yok. Sen dışardan geldin abi. Şimdi burda Allah birine peygamberlik vermesi lazım ki o sapıkları yola getirsin. O sapıklardan birine verecek değil ya, haa sen kadınsın. Öyle saçma bir ayrımcılık olmaz diyorum yani. Dünyada envair çeşit kombinasyon olmuştur, buna bu anlattığım da dahildir, öyle bir yerde kadına peygamberlik vermemek, Allah'ın adalet anlayışına terstir. Çünkü Allah kimseye zerre kadar zulmetmez ve kimseye de taşıyamacağı yükü yüklemez. Kadın peygamber olur, bir koca seçer, ona imamlık yaptırır, vesaire. Peygamber oldu diye illa imamlık yapacak değil ya. Ayrıca imamlığa da saplanıp kalmayın, zaruret halinde kadın da imam olabilir sen de bilirsin bu işleri. Konuşturma beni daha fazla bak asabım bozuluyor , ellerim titriyor bak. drrrr. :D
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
abiigülücük o başka bişey benim bahsettigim başka...ellerin titrer tabi cünkü ben haklıyım))
[Resim: urjn1.jpg]

Gaflet içinde gördüm, nice canlı cesedi ;
Câhillerden beterdi, âlimlerin hasedi..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Allame
Ziyaretçi
sen kadının erkeklere imamlık yapamadığından bahsediyorsun. Ben de diyorum ki kadın , kadınlara imamlık yapar, zaruri hallerde kadın erkeklere de imamlık yapabilir. Eğer erkekler lolitaysa. anlatabiliyor muyum. Niye ellerim titriyor haksızlıktan değil. Şu loliş meselesini yazmaktan yani Lanet olsun öyle erkeklere. var işte onlardan. ıyy. tiksindim. ya. Böğk. :D
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu

Sevgili Arkadaşlar,
Bu yazıyı siteye ben getirmiştim..İnşallah yanlış bir şey yapmamışımdır...gülme

Kur'anda bir çok kavim ve topluluklara peygamberler,nebiler
yol göstericiler gönderildiği yazılıdır.
Bazı hadislerde de yeryüzüne 124.000 peygamber gönderildiğine işaret edilir...

İsalmiyet öncesi yaşamış binlerce kavim ve topluluklara peygamberler gönderilmiş olduğuna göre bunların için de kadın peygamberler de olabilir diye düşünüyorum.
Olmaması için de bir sebep düşünemiyorum.

Tevrat ve incilde bahsedildiğine göre böyle kadınlar vardır. Çevrelerinde az veya çok onlara inananlar olmuştur.

Ancak bunlar islamiyetten yüzlerce,binlerce yıl önce meydana gelmiş olaylar .Olmuş ,bitmiş.gelmiş..ve geçmiş...

Tarihi bir bilgi..Hatta belki de işe yaramaz bir bilgi....gülme

Selam

Bir kez gönül yıktın ise , Bu kıldığın namaz değil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 09-08-2010, Saat:02:35 PM, Düzenleyen: ORHAN22.
Profesör
-kur'anı bırakıp artık ıncılle tevrat la mı hukum koymaya basladık?
-olmadıgına daır kur an da bı bılgı var mı dıyen arkadaslar,olduguna daır acık ve kesın bı ayet var mı?

kur an,hz.adem den ıtıbaren gelmıs gecmıs tum peygaberlerden bahsederken,ve kadın peygamberler konusna hıc gırmezken,hıc bır hukmu olmyan tevrat ıncıl vb kıtablara mı ınanmaya baskladık?
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 09-08-2010, Saat:04:31 PM, Düzenleyen: taha yusuf.
LoadinG....*

06/07/2012 İçinde bulunduğum durumu kimseye anlatamam, sen de anlamazsın. Ben bile anlamıyorum ki başkasına nasıl anlatırım!

Franz Kafka

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 09-08-2010, Saat:06:04 PM, Düzenleyen: silwerfree.
Uzman
Peygamberliğin pek çok özellik ve şartı vardır. Bunlardan birisi de erkek olmasıdır.
Yusuf sûresinin 109, Nahl sûresinin 43. ve Enbiya sûresinin 7. âyetlerinde açıkça ifade edilir.

Meselâ Nahl sûresinin 43. âyetinin meali şöyledir:

"Ey Resulüm! Senden önce de kendilerine vahiyde bulunduğumuz erkeklerden başkasını peygamber olarak göndermedik. Eğer bunu bilmiyorsanız, bilgi sahiplerine sorun."
"Senden önce rasûl (Peygamber) olarak gönderdiklerimiz, ancak şehirlilerden kendilerine vahyettiğimiz bir takım erkeklerdi"( K. Yûsuf(12) 190; Benzer ayetler için bk. Nahl(16) 43; Enbiyâ (21) 7) buyrulur. Yani kadından, cinden ve melekten rasûl (peygamber) yoktur... Âlimler "Rasûl" olabilmenin şartlarından olarak, erkekolmayı saymışlar.
mutlak anlamda kadın peygamber bulunmadığı konusunda ümmetin "icmâ" (ittifâk) ettiği nakledilmiştir

bir dost
Bunu ilk beğenen sen ol.
Uzman
yani rabbimiz
musanın annesine
meryeme de vahyetmiş
arıyada vahyetmiş
ama peygamber olarak ancak erkekleri tayin etmiş

bir dost
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.