Gönder Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 1 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ii forumlar adminler arkadaslar ??
Yazar Mesaj
Nickno21 Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
ii forumlar adminler arkadaslar ??
Kiyamet kopmasindan sonra ahiret hayatinin basladigini biliyorum ama sadece aklima takilan su var Allah isterse tabi başka varliklar evren falan yaratabilirmi gucu yetermi ?o isterse yapabilirmi ??
15-04-2019 04:37 PM
Tüm Mesajlarını Bul
blue Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 40
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: ii forumlar adminler arkadaslar ??
merhaba,

tabiki yaratabilir ,yaratmıştır da...zaten

"seni ancak 'alemlere' rahmet olarak gönderdim" ayetinden bile anlayabiliyoruz ama istersen erzurumlu ibrahim hakkı nın mearifetname adlı kitabını okuyabilirsin. mearifetname adında başka kitap varmı bilmiyorum ama sanırım bu kitapta okumuştum , özel vazifeler için görevlendirilmiş varlıklar yer alıyor bu kitapta.

ayrıca bizim bilmediğimiz (ama aslında bilinen mesela Muhammed (s.a.v.) nin bildiği) varlıklar vardır.

neticede kuranın hepsini şu an bilmiyoruz. yani entropi idi sanırım (entropi düzensizliğin bi ölçüsü ama bu anlamı var mı bilmiyorum,yani başka anlamı burdaki anlamı karşılayan) ingilizcesi ambuguity olması gerek.

bazı ayetler birkaç tane veya daha fazla durumu birden sağlar.

neyse özetle evet tabiiki yaratabilir ,zaten kuranda yer alan tanımlara göre o sonsuz güç sahibidir..
15-04-2019 07:10 PM
Tüm Mesajlarını Bul
Nickno21 Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Dogruda bunu kiyametten sonrada dilerse tabi olurmu
15-04-2019 07:32 PM
Tüm Mesajlarını Bul
[aFiTaP] Çevrimdışı
SüPeR YöNeTiCiYDi

Rep Puanı: 3940
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Galatasaray
Bir şeyi dilediği zaman, O’nun emri o şeye ancak “Ol!” demektir. O da hemen oluverir. Yasin/82

Sabret, Şükret, Seyret...
15-04-2019 10:42 PM
Tüm Mesajlarını Bul
combaba Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
Allah için yaratmak sıradan bir olaydır. Bizim için nefes alamk, görmek, duymak ne kadar sıradansa, Allah içinde öyledir. O sürekli alemler yaratandır. Bizim alemimizde o yarattıklarından sadece biridir; o kadar.

Ve bir de kıyamet konusu çok yanlış anlaşılıyor.

Kıyamet ölüm veya yok oluş demek değildir.

Tam tersine gerçeğin o kadar net bir şekilde ortaya çıkacak ki batıl denilen yok olacaktır. Ama bunun çok ağır bir bedeli olacaktır. Batılı yaşayan insanlardır. Batılın yok olması demek, insanların çoğunun yok olması demektir.
17-04-2019 11:35 PM
Tüm Mesajlarını Bul
dinciiiix21 Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
İnsanlar yokmu olcak cehennem ebedi değilmi kimse ebedi kalcakmi
18-04-2019 11:11 AM
Tüm Mesajlarını Bul
Gönder Konu Kapalı 

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net