Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
her güne bir ayet bir hadis
Yazar Mesaj
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Rep Puanı: 6125
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
RE: her güne bir ayet bir hadis
Hutbe
Günün Ayeti
Şüphe yok ki ben, tövbe edip inanan ve salih ameller işleyen, sonra da doğru yol üzere devam eden kimse için son derece affediciyim.

(Tâ-Hâ, 20/82)

Günün Hadisi
Nerede olursanız olun, Allah’a karşı gelmekten sakının ve kötülüğün peşinden hemen iyiliği yetiştirin ki, onu silip yok etsin. Ayrıca insanlarla güzelce geçinin.

(Al-Tirmidhi, "Birr", 55; Dârimî, "Rikak",74)

Günün Duası
Allahım! Senden, beni rahmetine ulaştıracak ve bağışlamana vesile olacak şeyleri, her türlü günahtan uzak kalmayı, her türlü iyiliği elde etmeyi ve sonunda Cennete kavuşup Cehennem ateşinden kurtulmayı diliyorum.

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
(Bu Mesaj 18-07-2018 08:24 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : duadaş.)
18-07-2018 08:23 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün. Umulur ki Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter…

(Tahrim, 66/8)

Günün Hadisi
Münafığın alâmeti üçtür: Konuşunca yalan söyler, söz verince sözünde durmaz, kendisine bir şey emanet edilince hıyanet eder.

(Al-Bukhari," İman", 24; Muslim, "İman", 25.)

Günün Duası
Rabbim! Verdiğin rızıkla beni kanaatkâr kıl ve bana verdiklerini hakkımda hayırlı ve bereketli eyle. Elde edemediğim her hayırlı şeyin yerine ...

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

dualarınızı beklerim.

19-07-2018 10:32 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
Bunlar, tövbe edenler, ibâdet edenler, hamdedenler, oruç tutanlar, rükû’ ve secde edenler, iyiliği emredip kötülükten alıkoyanlar ve Allah’ın koyduğu sınırları hakkıyla koruyanlardır. Mü’minleri müjdele.

(Tevbe, 9/112)

Günün Hadisi
Kim Allah'a inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları bağışlanır.

(Bukhari, "İman", 28, Savm 6; Muslim, "Sıyâm", 203 )

Günün Duası
Allahım! Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan, dilimi yalandan, gözümü hıyanetten temizle. Çünkü sen gözlerin hain bakışlarını ve kalplerin sakladıklarını bilirsin.

dualarınızı beklerim.

20-07-2018 08:36 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

(Zümer, 39/53)

Günün Hadisi
Rabbinize karşı gelmekten sakının, beş vakit namazınızı kılın, Ramazan orucunuzu tutun, mallarınızın zekatını verin, yöneticilerinize itaat edin. (Böylelikle) Rabbinizin cennetine girersiniz.

(Al-Tirmidhi, “Cum’a”, 80)

Günün Duası
Allahım! Hiçbir gölgenin olmadığı ve Yüce zatından başka hiçbir şeyin baki kalmadığı günde beni Arşının gölgesine al.

dualarınızı beklerim.

26-07-2018 09:55 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
Biz, Kur’an’dan mü’minlere şifa ve rahmet olan (ayetler) indiriyoruz.

(İsrâ, 17/82)

Günün Hadisi
Sahur yemeği yiyiniz. Çünkü sahur yemeğinde bereket vardır.

(Muslim, "Sıyam",45 )

Günün Duası
Allahım! Muhammed Aleyhisselamın havzından öyle bir kandır ki bir daha ebediyen susuzluk çekmeyeyim.

dualarınızı beklerim.

27-07-2018 08:11 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
De ki: Andolsun, insanlar ve cinler bu Kur’an’ın bir benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine de destek olsalar, yine onun benzerini getiremezler.

(İsrâ, 17/88)

Günün Hadisi
Muhammed’in hayatı Kudret elinde olan zata yemin ederim ki oruçlu kimsenin ağzının kokusu Allah indinde misk kokusundan daha güzeldir.

(Al-Bukhari, "Savm", 9; Muslim," Sıyam", 163)

Günün Duası
Allahım! Senden, bildiğim ve bilmediğim geçmiş ve gelecekteki tüm hayırları niyaz ediyorum. Bildiğim ve bilmediğim, geçmiş ve gelecekteki tüm şerlerden de sana sığınıyorum.

dualarınızı beklerim.

28-07-2018 10:07 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
Andolsun biz, Kur’an’ı düşünüp öğüt almak için kolaylaştırdık. Peki, öğüt alacak yok mu?

(Kamer, 54/17)

Günün Hadisi
Rabbinize karşı gelmekten sakının, beş vakit namazınızı kılın, Ramazan orucunuzu tutun, mallarınızın zekatını verin, yöneticilerinize itaat edin. (Böylelikle) Rabbinizin cennetine girersiniz.

(Al-Tirmidhi, "Cum’a", 80)

Günün Duası
Allahım! Bana helâli ver, haramdan uzak kalayım. ibadetinle meşgul et, günaha düşmeyeyim. Lütfunu ver, başkasına muhtaç olmayayım. Ey bağışlaması bol olan Rabbim!

dualarınızı beklerim.

03-08-2018 08:46 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Günün Ayeti
Allah, rahmetinden ötürü geceyi içinde dinlenesiniz; gündüzü de, lütfundan isteyesiniz ve şükredesiniz diye sizin için yarattı.

(Kasas, 28/73)

Günün Hadisi
Her şeyin bir zekatı vardır. Bedenin zekatı da oruçtur…Oruç sabrın yarısıdır.

(Ibn Majah, "Sıyâm", 44)

Günün Duası
Allahım! Senden sıhhat, iffet, emanete riayet, güzel ahlâk ve takdire rıza niyaz ediyorum.

dualarınızı beklerim.

06-08-2018 09:34 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Hutbe
Günün Ayeti
Allah’ın sana verdiği şeylerde ahiret yurdunu ara. Dünyadan da nasibini unutma. Allah’ın sana iyilik yaptığı gibi sen de iyilik yap ve yeryüzünde bozgunculuk isteme. Çünkü Allah bozguncuları sevmez.

(Kasas, 28/77)

Günün Hadisi
Kimin üzerinde din kardeşinin ırzı, namusu veya malıyla ilgili bir hak varsa, altın ve gümüşün geçmediği hesap günü gelmeden helalleşsin. Aksi takdirde, yaptığı haksızlık ölçüsünde, iyi amelle-rinden alınıp hak sahibine verilir. İyiliği yoksa hak sahibinin günahından alınıp haksızlık eden kimseye yüklenir.

(Al-Bukhari, "Mezalim",210; "Rikak",48)

Günün Duası
Allahım! Senden hayırlar ve iyi ameller işlemeyi, kötülükleri terk etmeyi, yoksulları sevmeyi, beni bağışlamanı ve bana merhamet etmeni niyaz ediyorum.

dualarınızı beklerim.

07-08-2018 06:45 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
Günün Ayeti
İnsan, kendisinin başıboş bırakılacağını mı zanneder.

(Kıyâme, 75/36)

Günün Hadisi
Sabahın aydınlığını var eden, geceyi dinlenme vakti yapan, güneşi ve ayı hesap vasıtası yapan Allahım! Bana borçlarımı ödemeyi ihsan eyle, benden fakirliği gider, kulağımı, gözümü ve kuvvetimi Senin yolunda kullanmayı nasip eyle.

(Malik, "Dua", No: 495)

Günün Duası
Allahım! Benim için bir korunak olan dinî hayatımı ıslah eyle. içinde hayatımı sürdürdüğüm dünyamı benim için yararlı kıl. Dönüp varacağım yer olan âhiret hayatımın her bakımdan güzel olmasını nasip et.

dualarınızı beklerim.

15-08-2018 08:51 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net