Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
haşa sen bana aitsin başka kimseye değil demek
Yazar Mesaj
ygtbhc3 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
Fenerbahce
haşa sen bana aitsin başka kimseye değil demek
Hani şiirlerde ya da şarkılarda olur ya haşa sen bana aitsin başka kimseye değil gibisinden sözler onlar acaba küfre girer mi?
04-04-2018 03:58 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ygtbhc3 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
Fenerbahce
RE: haşa sen bana aitsin başka kimseye değil demek
Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) hastalanınca hanımlarından birisi Habeşistan’daki Mariye adlı bir kiliseden bahsetti. Ümmü Seleme ve Ümmü Habibe Habeşistan’a gitmişlerdi. Onlar bu kilisenin güzelliğinden ve kilisedeki resimlerden söz ettiler.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) başını kaldırarak şöyle buyurdu:

−“Onlar aralarından salih bir kimse varsa, onun kabri üzerine bir mescid yaparlar, sonra da o gördüğünüz resimleri yaparlardı. İşte onlar kıyamet günü Allah katında yaratılmışların en kötüleridir!”
Bir de bu hadisi paylaşmak istedim Umarım kötüye kullanılmaz.
04-04-2018 04:05 PM
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 12
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
RE: haşa sen bana aitsin başka kimseye değil demek
(04-04-2018 03:58 PM)ygtbhc3 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Hani şiirlerde ya da şarkılarda olur ya haşa sen bana aitsin başka kimseye değil gibisinden sözler onlar acaba küfre girer mi?

Sadece şarkılarda kalsa...
Günümüzde "ya benimsin ya kara toprağınsın" diyerek cinayet işleyenler, küfre mi girer başka yere mi bilmem ama, cehennemin onları beklediği aşikar.

Keff suresinde küçük, sabi bir çocuğun Hızır olduğu rivayet edilen; "Allah'ın kendisine ledün ilmi verdiği" bir kişi tarafından öldürülmesi işlenir.

Gerekçe olarak da, bu çocuğun salih kimseler olan anne-babasını küfre düşüreceğinden korkulduğu için yapıldığı belirtilir.
Müfessirlerin bir çoğu bu ayetin tefsirinde o anne-babanın evlatlarına aşırı sevgisinin onlara küfre düşüreceği belirtilir.
Bilmem yeterince açık mı?

Allah'a emanetsiniz.
04-04-2018 04:49 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net