You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dalga geçilen insan hayata neden küsüyor?

Cezalı Üye
Lise birinci sınıfa gittiğimde üç yıldır süren bir rahatsızlığım vardı.Orta okul ikinci sınıfta başlamıştı.Yani estetik açıdan beni rahatsız eden bir deri rahatsızlığı idi. (Kerotinozit bozukluk.)Bunun için ilaç kullanıyordum.En az yüzde 50 daha iyiydim.Ama okula giderken bir adam arkadaşlarla beni şakalaşırken görünce küçük görüp dalga geçti.Hakaret etti ve hocalarından dayak yemiş dedi.O günden sonra ilacı bıraktım.Bundan sonraki eğitim hayatımda dalga geçmeyen kalmadı.Ama ben rahatsız olduğumu ve ilaç kullandığımı unutarak, 7 yıldan fazla böyle yaşadım.Hep başka insanlar neden dalga geçiyor diye sorguladım.Bir psikiyatr ile görüştüm.Geçmişi yargılamamam gerektiğini söyledi.Hergele bir insan dalga geçer ve sende kaybolur gidersin dedi.Sonra her rahatsızlığım için ilaç kullanıp düzeldim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
RE: Dalga geçilen insan hayata neden küsüyor?
Sakın kınamayın.Aynı duruma düşmeden ölmesiniz.Dalgada geçmeyin.Çünkü insanlardan bazıları gülerek günah işleyerek cehenneme girer.Allah her hastalık için bir ilaç yaratmıştır.Ben zeytin yağı özlü şampuandan çok fayda gördüm.Çünkü içerisinde, E vitamini ve olaiprine denilen bir cildin onarımını ve tazelemesini sağlayan bir madde var.Emin olunki insanlar ilk kullanıldığı an tam düzelmezse umudu keser.Normalde iki ay haftada 2-3 kez kullanılınca ancak düzelmeye başlar .
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Bu yaşananlar ben ve benim kendi yaşadığım durumdur.Buna yakın durumda sayısız insan vardır.Bir dönem hidayetten tekrar dalalate düştüm.Yani ezbere bildiğim sureleri bile hatalı okuyordum.Bu hadis esasında ilahi adaletle ilgili.Allah'ın adaletinde hiç bir eğrilik olmaz.İman ederken(fıskta değilken) bir insan kendine kötülük yapan adamların kendi ile aynı duruma düştüğünü görür.Kendi başkasını kınayıncada aynı hale kendinin geldiğini görür.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Geçmiş olsun. Allah yardım etmiş. Elhamdulillah.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.