Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cinler hakkında
Yazar Mesaj
blue Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 40
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
cinler hakkında
merhabalar ,

bu konu hakkında biraz sıkıntım var. hiç görmedim ama görmekten korkuyorum. bir ara kuran okurken çeşitli ilhamlar oldu , kehf suresini okurken hz. zülkarneyne ve hz.süleyman ile ilgili kıssaların geçtiği sureyi okurken hz. süleymana gıpta ettim ve allaha ona indirilen ilimden bende istedim.

ne varki korkuyorum. gece yalnız yatamıyorum ,o eski ilhamlar kayboldu gitti çünkü eskisi gibi ibadet yapamıyorum (sadece farzları (farz namazları) yerine getiriyorum)

şimdi bildiğim kadarıyla allah "ben mülkü dilediğime ,ilmi dileyene veririm" demiş o ilim bana gelecek mi , ve benim korkularımla mı?

psikiyatrinin verdiği ilaçları kullanıyorum çünkü ailem zorla beni hastaneye yatırıyor (bunu yapmassam) şimdi bu konuyla ilgili bazı tasnif ettiğim sorularım şunlar

1) insanlara görünebilirler mi?
2) insanlarla işbirliği yapabilirler mi?
3) korunmak için ne yapmalı , cünub gezdiğim günlerimi hatırlıyorum. eğer Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. burda denildiği gibi cünub gezenlere zarar verebiliyorlarsa neden müslüman olmayan ve hergün cünub gezen gayrimüslimlere zarar vermiyorlar?
4) bu adreslerdeki bilgiler doğru mudur
a)Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
b)Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

evhamlarım var yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler
23-01-2018 09:53 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör

Rep Puanı: 26151
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
RE: cinler hakkında
1) insanlara görünebilirler mi? evet
2) insanlarla işbirliği yapabilirler mi? yapanlar varmış gülücük

bunları okuduğunuz için olumsuz etkilenmişsiniz. konuya vakıf olan arkadaşlar yardımcı olurlar.

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
23-01-2018 10:53 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4856
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
O kötü fısıltılar iman edenleri üzmek için ancak şeytandan kaynaklanmaktadır. Oysa şeytan, Allah’ın izni olmadıkça, mü’minlere hiçbir zarar verebilecek değildir. Öyle ise mü’minler ancak Allah’a tevekkül etsinler. Mücadele Suresi 11. Ayet

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
24-01-2018 10:20 AM
İsimsiz55 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
(23-01-2018 09:53 PM)blue Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..merhabalar ,

bu konu hakkında biraz sıkıntım var. hiç görmedim ama görmekten korkuyorum. bir ara kuran okurken çeşitli ilhamlar oldu , kehf suresini okurken hz. zülkarneyne ve hz.süleyman ile ilgili kıssaların geçtiği sureyi okurken hz. süleymana gıpta ettim ve allaha ona indirilen ilimden bende istedim.

ne varki korkuyorum. gece yalnız yatamıyorum ,o eski ilhamlar kayboldu gitti çünkü eskisi gibi ibadet yapamıyorum (sadece farzları (farz namazları) yerine getiriyorum)

şimdi bildiğim kadarıyla allah "ben mülkü dilediğime ,ilmi dileyene veririm" demiş o ilim bana gelecek mi , ve benim korkularımla mı?

psikiyatrinin verdiği ilaçları kullanıyorum çünkü ailem zorla beni hastaneye yatırıyor (bunu yapmassam) şimdi bu konuyla ilgili bazı tasnif ettiğim sorularım şunlar

1) insanlara görünebilirler mi?
2) insanlarla işbirliği yapabilirler mi?
3) korunmak için ne yapmalı , cünub gezdiğim günlerimi hatırlıyorum. eğer Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. burda denildiği gibi cünub gezenlere zarar verebiliyorlarsa neden müslüman olmayan ve hergün cünub gezen gayrimüslimlere zarar vermiyorlar?
4) bu adreslerdeki bilgiler doğru mudur
a)Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
b)Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

evhamlarım var yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler

1- Evet görünebilirler ama kalp gözü açık olan kişilere. Korkma onlar senin korkularınla besleniyorlar.
2- Evet yapabilirler. Cin-6: Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı.
3- Her Müslümana zarar verebilirler. Tabiki cünüp gezenlere daha fazla. Neden gayrimüslümlere zarar versin? Şeytan dostlarıyla neden uğraşsın? Unutma Şeytan da bir cin. Her kafir cin bir şeytandır.
4- O sitedekilerin çoğu uydurma hikayeler diye biliyorum. Doğru olanları da vardır elbet. Anlatılanlara göre çoğunlukla köylerde cin musallatı oluyor. Kaçı doğru bilemem.Tabi köyler ıssız olduğu için cinler oralarda daha çok bulunur.

Cin bir insana önce tebelleş olur. Bu aşamada Sürekli insanın kalbi daralır. Rüyalarında pis yerler görür.
İkinci aşama musallattır. İnsan sesler duymaya ve cinleri görmeye başlar.
Üçüncü aşama. Cinler vücudu istila eder ve insanın vücudunu kontrol ederler.

Birinci aşamada her gün Bakara suresi dinlemek faydalı olacaktır. Diğer iki aşamada ise rukye yapmasını bilen birisine başvurmak iyi olacaktır. Yalnız dikkat edin etrafta insanları rukye adı altında kandırıp parasını çalan hırsızlar var.
25-01-2018 02:05 AM
İsimsiz55 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
İlim talep etmek güzel bir şey. İlmi o kadar çok isteyin ki melekler dahi ilmi istediğinize inansınlar. Kuranda ilim duaları var. Onları okuyun. Sonra güvenilir kaynaklardan ilim tahsil edin. Sonrasında Allah dilerse size az kişilerin kavrayacağı şeyleri öğretebilir.

Taha-114:Fe teâlâllâhul melikul hak(hakku), ve lâ ta’cel bil kur’âni min kabli en yukdâ ileyke vahyuhu ve kul rabbi zidnî ılmâ(ılmen).

Meali:Gerçek hükümdar olan Allah yücedir. Sana vahyedilmesi tamamlanmadan önce Kur’an’ı okumakta acele etme. “Rabbim! İlmimi arttır” de.

Eğer hafızan iyi değilse şu duayı oku.

Ya Hayyü Ya Kayyûm Felâ Yefûtü Şey´ün Min İlmihî Velâ Yeûdüh.
25-01-2018 02:13 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]