Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cehalet özürmüdür değilmidir
Yazar Mesaj
3ym3n Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
cehalet özürmüdür değilmidir
beyler ben bu konuyu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
17-02-2018 09:54 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 12
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
RE: cehalet özürmüdür değilmidir
Bu devirde, bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda bence değildir artık.
İnterneti, cep tlf, kütüphanesi, dergisi, medyası ile hala ben bu konuyu bilmiyordum demek olur mu?
17-02-2018 10:52 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4866
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Öğrenmeye çalışmak şartı ile, cehalet her konuda özür olarak kabul edilir.

Ama yinede Aziz peygamberimiz Hazreti Muhammet Aleyhisselatu vesselam şu şekilde dua ederdi.
Bilmemeyi, gafleti kendine mazeret kabul etmezdi.

"Allah’ım! hatalı kasıtlı bilerek ve bilmeyerek gizli ve açık bilerek ve cahiliğimden dolayı yaptığım bütün günahlarımı bağışla" (Müslim 350)

O'na tabi olan biz ümmetinin de gafletten ve cehaletten kurtulmak adına bu hatalarımızdan dolayı en azından kendimizi affetmeyip mutlaka tevbe etmemiz gerekir.

Aslında her şey açıklanmış, bilginin önünde engel kalmamıştır.
Bizi bilmekten alıkoyan şey öğrenmeye çalışmamamızdır.
Öğrenmeye çalışmamanın vebali ağırdır.

Araf Suresi 172-173 ve En'am Suresi 156-157. ayetlerin tefsirine bakabilirsin.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
17-02-2018 12:32 PM
Donatello Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(17-02-2018 10:52 AM)camici Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bu devirde, bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda bence değildir artık.
İnterneti, cep tlf, kütüphanesi, dergisi, medyası ile hala ben bu konuyu bilmiyordum demek olur mu?

Tabi öyledir. Dinlerde her sorunun halihazırda bir cevabı olduğunu sanan cahil biri ancak böyle konuşur.Bilgiye ulaşmakmış.Dinde cevabı olmayan sorunun bilgisine nasıl ulaşacaksın?
17-02-2018 12:45 PM
3ym3n Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
kardeşim islam çıkmaz bir sokak gibide değildir herşeye kolayca ulaşacağımız bir dinde değildir.
17-02-2018 12:50 PM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4866
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
(17-02-2018 12:45 PM)Donatello Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(17-02-2018 10:52 AM)camici Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Bu devirde, bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda bence değildir artık.

Tabi öyledir. Dinlerde her sorunun halihazırda bir cevabı olduğunu sanan cahil biri ancak böyle konuşur.Bilgiye ulaşmakmış.Dinde cevabı olmayan sorunun bilgisine nasıl ulaşacaksın?

@Donatello senin sorunun kendinsin.
Sana hangi sorunun cevabını bulamadığını sormayı isterdim fakat önce kendi zindanından kurtulmalısın.
Esaret altındasın ve dört duvardan başkasını göremiyorsun.
Dolayısı ile soruların da esaret altında.
Aslında soru sensin.
İşte insanoğlu burada kilitleniyor.
Kimisi kilidi dışarıdan, kimi içeriden kilitliyor.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
17-02-2018 12:56 PM
Donatello Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(17-02-2018 12:56 PM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(17-02-2018 12:45 PM)Donatello Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

@Donatello senin sorunun kendinsin.
Sana hangi sorunun cevabını bulamadığını sormayı isterdim fakat önce kendi zindanından kurtulmalısın.
Esaret altındasın ve dört duvardan başkasını göremiyorsun.
Dolayısı ile soruların da esaret altında.
Aslında soru sensin.
İşte insanoğlu burada kilitleniyor.
Kimisi kilidi dışarıdan, kimi içeriden kilitliyor.

Bilmiyorum diyemeyen cahilin ta kendisidir.Bu hezeyanlarını kendine sakla.evet.cahilsin.hemde en önde gideni.
17-02-2018 01:51 PM
Donatello Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Kibirlisin aynı zamanda.
17-02-2018 01:53 PM
3ym3n Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
beyler bu konuyla ilgili çok güzel bir kitap buldum murat gezenler hocamız allah ondan razı olsun cehalet özrü kitabı varmış aldım okuyacaam inşallah
17-02-2018 03:25 PM
camici Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 12
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Bakara 2/13- Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.
22-02-2018 09:29 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net