Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blue gelsene bir
Yazar Mesaj
ygtbhc3 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kederli

Takımın:
Fenerbahce
blue gelsene bir
Sen bir ara hiç bir şeye haram diyemiyorum diyordun ya ibadet yapıyor musun bilmiyorum fakat bir abdest aliyi gelir
23-04-2018 06:43 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
blue Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 40
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: blue gelsene bir
öyle birşey demedim ben ne dediğimi bilirim gülücük
ben,resululahın bugün bizim yediğimiz çoğu şeyi yememiş olduğunu ve bunun çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir sır olduğunu iddia etmiştim. teorik olarak biz "resulullah da bir insan/beşer idi." diyoruz fakat bu kişi (s.a.v.) zelleye de uğramamış bir kişi idi. bugün yediğimiz birçok yiyecek abes olan bir şeyin üremesine sebep oluyor (gaita) halbuki ben hiç sanmıyorum ki resulullahın mubarek vücudundan böyle birşey sadır olsun.

diyeceksiniz ki ne yemişti. hurma yediği bilgisi hadislerle rivate edilmiş veya sanıyorum kuzu etide yemiştir. ama bunun hem miktarı önemli hemde hurmada glikoz var mıdır ki? (fruktoz var diyeb biliyorum) süt içmiştir süttede laktoz vardır.

bunlar gaitaya sebebiyet verir mi bu soruyu cevaplamak lazım önce.

sonra bence misvak liflerini yemiştir derim. malesef biyofizikçi olmama rağmen bende henüz misvak içinde neler var hangi şekerler var bilmiyorum.
kuzu etinde protein vardır. yalnız resulullah ihtiyacı kadar yemiştir.

helaya gitmiş miidir. gitmiş olma ihtimali vardır ancak orada bizim göremediğimiz varlıklarla görüşmemiş olduğu ne malum.

ayrıca göz ve kulak ayrıdır ancak ses mi önce hissedilir görme mi önce algılanır bunu düşündüğümde emin olmamakla birlikte ben sesin algılandığını düşünüyorum. çünkü hem kulak yapısı vücudun diğer tüm birimlerinden farklı olarak depolarize olur hemde ses dalgalarının özelliği ve elde edilişi farklıdır. (Tabi görmede G proteini devreye girer)

neyse konu biraz karışık da olsa ben ısrarla bizim bugun yediğimiz çoğu şeyi resulullahın yemediğini iddia etmekteyim. Ve oldukça güzel bir sureti vardı.yaptığı her işi de özenle seçerdi.

benim bir isteğim olucak dr. rutin kan tahlili istedi benden , duanıza ihtiyacım var kardeşlerim ..

saygı ve sevgilerimi sunuyorum
24-04-2018 02:19 PM
blue Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 40
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: blue gelsene bir
(23-04-2018 06:43 PM)ygtbhc3 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Sen bir ara hiç bir şeye haram diyemiyorum diyordun ya ibadet yapıyor musun bilmiyorum fakat bir abdest aliyi gelir

namaz kılıyorum ben ,5 vakit.
24-04-2018 07:56 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net