Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
baska dinden bir insan ile evlilik
Yazar Mesaj
okatay Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
baska dinden bir insan ile evlilik
Iyi gunler
Hiristiyan bir kiz arkadasim var, cok da iyi ve temiz bir insan. Deneyip anlattim ama Musluman olmuyor. Ben de onunla ciddi dusunuyorum ve musluman olmayacak olsada tamam dedim.

Ancak ben evlenirsek ilerde olacak cocuga sadece islami ogretip onun hiristiyanlik ogreterek kafa karistirmasini istemiyorum. Ama o buna riza gostermiyor. bu yuzden belki ayrilacagiz. Sizce cok mu kati dusunuyorum. Siz olsaniz ne yapardiniz...

Kurandan referans verip cevaplayabilirseniz daha iyi olur, ama veremiyorsaniz yinede fikrinizi yazabilirsiniz.
29-06-2018 08:21 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
fure_06 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 48
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
RE: baska dinden bir insan ile evlilik
Bir olan Allah inancına sahipseniz mesele yok.

Fakat o, Allah 'a değil de kutsal ruh, oğul bilmem ne inancını taşıyan teslis inancına sahipse, şirkin dibine vurmuş, uzak dur.

Allah 'ın buyruğuna göre Hıristiyanlık din değildir. İsa a.s 'ın şeriatına tabii olan kimselerdir. Kitapları (Kuran 'da bildirilen hali ile) Allah Kelamı 'dır. Peygamberleri Allah 'ın elçisidir. Bu şeriata uyan kimseye de Hıristiyan yahut İsevi denilir.

Hz. Allah Kuran 'da buyuruyor ki;

İman edenler; yani Yahudilerden, Hıristiyanlardan ve sâbiîlerden de Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku olmadığı gibi onlar üzülmeyeceklerdir.
Bakara 62

Hayy ve Kayyûm olan Allah'tan başka ilâh yoktur. O sana Kitabı hak ile ve önceki kitapları tasdik edici olarak tedricen indirmiş; daha önce de, insanlara doğru yolu göstermek üzere Tevrat ile İncil'i hakkı batıldan ayırt eden hükümleri göndermiştir. Bilinmeli ki, Allah'ın ayetlerini inkâr edenler için şiddetli bir azap vardır. Allah, cezaları vermekte mutlak güç sahibidir.
Ali İmran 2.3.4

“Bugün size temiz ve iyi şeyler helal kılınmıştır. Kendilerine kitap verilenlerin yiyeceği size helaldir. Sizin yiyeceğiniz de onlara helaldir. Mümin kadınlardan iffetli olanlar, daha önce kendilerine kitap verilenlerden iffetli kadınlar da namuslu olmak, zina etmemek ve gizli dost tutmamak üzere, mihirlerini vermeniz şartı ile size helaldir. Kim inanmayı kabul etmezse onun ameli boşa gitmiştir. O ahirette de ziyana uğrayanlardandır.”
Maide 5

Önündeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak izleri üzerine, Meryem oğlu İsa'yı arkalarından gönderdik. Ve ona, içinde doğruya rehberlik ve nûr bulunmak, önündeki Tevrat'ı tasdik etmek, sakınanlara bir hidayet ve öğüt olmak üzere İncil'i verdik.
Maide 46

İncil sahipleri, Allah'ın onda indirdiği ile hükmetsinler. Kim Allah'ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar fâsıklardır.
Maide 47

İman edenler ile Yahudiler, sâbiîler ve Hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanıp iyi amel işleyenler üzerine asla korku yoktur; onlar üzülecek de değillerdir.
Maide 69

Allah 'ın Kuran 'da ki buyruğu üzere Tevrat, Zebur ve İncil ehli kişilerin de aslı Müslümandır.

Ayette buyruluyor ki;

Kim İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, ondan kabul edilmeyecek ve o, âhirette kaybedenlerden olacaktır.
Ali İmran 85

Allah 'ın yarattığı alemde "İSLAM" 'dan başka din yoktur. Din diye ifade edilen, izm 'ler, yani ateizm, deizm, hinduizm, şamanizm, budizm gibi inanışlar din değil, din dışı batıl inanışlardır.

Bu minval üzere düşünüp karar verdiğinizde iç aleminizdeki soru veya sorunları inanıyorum ki büyük ölçüde çözeceksiniz..

(Bu Mesaj 30-06-2018 02:37 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : fure_06.)
30-06-2018 02:31 PM
alpi Çevrimiçi
Yönetici

Rep Puanı: 4866
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
RE: baska dinden bir insan ile evlilik
Konu dışı ve rahatsız edici mesajlar silinmiştir.
Tekrar etmemesini ümit ediyorum.
İyi forumlar.

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
01-07-2018 12:13 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net