You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

ALLAH İÇİN ALLAH DESEK NE OLURDU?

Administrator
Günün birinde bir genç varmış fakirmiş ama padişahın kızına aşık olmuş.O kadar sevmiş ki çareyi dervişlerde aramış çünkü hiç kimse çare bulamamış tek çaresi artık onlar olmuş.Dervişlerden biri bir mağaraya çıkıp orada sürekli ALLAH demesini ve kim ne sorarsa sorsun cevap vermeyerek ALLAH demesini istemiş.Derken genç deneni uydulamaya başlamış ve bir süre sonra ünü padişaha duyulmuş padişah genci görmeye gitmiş gence hep bişeyler soruyor ama hepte ALLAH karşılığını alıyormuş bi gün yine padişah gencin yanına gelmiş demiş ki"dünyada en çok sevdiğim kızımı sana vereyim feda edeyim ne istiyorsun neden bu haldesin demiş" gençte doğrularak ben artık kızını istemiyorum yalan sevgi için ALLAH dedim rabbim senin gibi padişahı fakir bir gencin ayağına getirdi ya ALLAH İÇİN ALLAH DESEYDİM NE OLACAKTI demiş...

evet arkadaşlar rabbim ne kadar yüce değil mi YALAN SEVGİYE DENEN İSMİ İÇİN BİLE mükafat veriyor rabbim gerçek sevgiden bizi ayırmasın aminn
Bunu ilk beğenen sen ol.
Çalıkuşu
RE: ALLAH İÇİN ALLAH DESEK NE OLURDU?
Her okudugumda etkileniyorum. Ne kadar anlamli.
"Her şey kaderle takdir edilmiştir, kısmetine razı ol ki rahat edesin...”
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.