Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavaş Başkan!
Yazar Mesaj
Sâd Çevrimdışı
Karmakarışıklaşmaktayım

Mesajlar: 4,900
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #1
Yavaş Başkan!
Yavaş Başkan!

Hafta sonu oynayacağımız Mersin maçının biletlerini topluca alıp, olası protestoları engellemek için canınızın istediğine vereceğinizi açıkladıktan sonra aldığınız tepkiler epeyce çok olmalı ki, Fenerbahçe Futbol A.Ş . ağzıyla bir açıklama yayınlattınız. Bu açıklama taraftarı aşağılayan, haddini de aşan bir açıklamadır.

Demeye getiriyorsunuz ki, taraftar kulübü zarara sokuyor. Bir de aldığımız cezaları alt alta sıralamışsınız. Toplamı ne biliyor musunuz? 828 bin 500 lira, bir de cezalı olduğumuz Bate Borisov maçına 2 milyon lira değer biçmişsiniz. Yani taraftarın verdiği zararın 2.828.500 lira oldugunu söylüyorsunuz ve sizin camiamıza bizzat verdiğiniz zararlara bakmadan, serzenişte bulunuyorsunuz.

Taraftarlık matematikle olmaz ama gelin ufacık bir hesap yapalım. Sizin tabirinizle taraftarın neden olduğu zarar zarar 2 milyon 828 bin 500 lira.

Peki taraftarın sebep olduğu maddi zararlar yanında hiç mi katkısı yok? Nasıl siz zararın hesabını yaptıysanız, biz de kabaca katkının hesabını yaptık:

15 yıldır görevdesiniz . Futbol takımı yılda ortalama 40 maç oynuyor. Doğal olarak bunların 20’sini içerde oynuyoruz. Bu maçlarının her birinin değeri de sizin hesabınızla 2 milyon lira. Şimdi bunun da hesabını çabucak yapıverelim:

20 maç x 15 yıl x 2 milyonTL= 600 milyon TL.

Kar-zarar hesabı yapmak için kardan, zararı çıkarıyoruz (600.000.000 – 2.828.500 = 597.171.500 TL) ve sonuçta 15 yıllık göreviniz boyunca bu serzenişte bulunduğunuz taraftar size kombine ve Fenerium gelirleri olmadan sadece bilet satışlarından 597 milyon 171 bin 500 lira katkı yapmış.

Taraftarlık matematikle ölçülmez. Taraftar müşteri değildir. Taraftar adı üzerinde taraftardır. Bizler bu kulübün gerçek sahipleriyiz. Bizlerin yağmur çamur demeden, harçlıklarımızdan biriktirerek, çoluk çocuğumuzun rızkından keserek verdiğimiz destek dünyada hangi parayla kıyaslanabilir ki?

Başkan, Fenerbahçe’nin menfaatleri için bir gözümüzü kapattık sabrediyoruz. Her şeyin sonu var. Yavaş başkan yavaş...

ANTU.COM

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
06-02-2013 09:18 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net