Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardımınız gerek
Yazar Mesaj
theadamslar Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Icon30 Yardımınız gerek
Selamlar.. Ben uni okumaya sehir disina geldim yani ailemden uzaktayim. Burada yeni arkadaslar edindim. Benim arkadaslarima normal geliyor cunku herkes alkol kullaniyor. Ben hic icmedim bu yasima kadar ama onlarda bana ic diyor seytan da aklimi celiyor. Bu aksam icecegiz gel yanimizda dediler. Bende hem tadini vs.cok merak ediyorum ama.. Desteginize ihtiyacim var..mazur gorun
26-12-2018 05:06 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Z4F3R_ Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 2581
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Besiktas
RE: Yardımınız gerek
Hoşgeldin Kardeşim

Hepimiz bir yerden imtihandayız sende bu imtihanı kazanıp arkadaşlarının yaptığı o günaha ortak olma içki içilen ortamda bile durmak caiz değildir

arkadaşların camdan atlasa sen de atlamazsın dimi öyleyse bu günaha ortak olmamak gerekir

Allah muhafaza bu tür günahlara kendimizi kaptırırsak yarın dinimiz imanımız da sıkıntıya düşer

Kuranda buyruluyor

Maide suresi ﴾90﴿ Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerdir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Maide suresi ﴾91﴿ Şeytan içki ve kumar yoluyla aranıza düşmanlık ve kin sokmak, sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?

Hadisi şerifte buyruluyor

İçki, günahların en büyüğüdür, her kötülüğün ve her günahın anasıdır. [Taberani]

Rahmet melekleri, sarhoştan uzak durur. [Bezzar]

İçki içenin, kıyamette yüzü kara, dili sarkıktır, pis kokusundan herkes kaçar. [Zevacir]

Alkoliğin, kabrinden kalkarken, iki gözü arasında, "Bu Allah’ın rahmetinden mahrumdur" yazısı görülür. [Deylemi]

İçki içenin haya perdesi yırtılır, şeytan ona yoldaş olur, her kötülüğe sevk eder ve her iyilikten alıkoyar. [Taberani]

Şarap içenin namazı kırk gün kabul olmaz. [Tirmizi, Hakim, Nesai]

İçki, bütün kötülüklerin başıdır. [Taberani]

İçki, zinadan kötüdür. [R.Nasıhin]

Allahü Teâlâ, içki içene, içirene, alıp satana, yapana, saklayana, taşıyana, kendisine götürülene ve parasını yiyene lanet etti. [İbni Mace]

Allah'a ve ahirete inanan içki içmesin, içki içilen sofraya da oturmasın! [Taberani]

Şaraba değişik isimler konup içilir, çalgı ve şarkıcı kadınlar çoğalırsa Allahü teâlâ onları yere geçirir. [İbni Mace, İbni Hibban]

İçkiden sakının! Ağaç dal budak saldığı gibi, içki de kötülük saçar. [İbni Mace]

AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

(Bu Mesaj 26-12-2018 05:54 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Z4F3R_.)
26-12-2018 05:53 PM
blue Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 42
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
(26-12-2018 05:06 PM)theadamslar Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Selamlar.. Ben uni okumaya sehir disina geldim yani ailemden uzaktayim. Burada yeni arkadaslar edindim. Benim arkadaslarima normal geliyor cunku herkes alkol kullaniyor. Ben hic icmedim bu yasima kadar ama onlarda bana ic diyor seytan da aklimi celiyor. Bu aksam icecegiz gel yanimizda dediler. Bende hem tadini vs.cok merak ediyorum ama.. Desteginize ihtiyacim var..mazur gorun

bence içmeyin...peygamberimizin o sempatik halini görür gibi olmuştum , bir gün ; (sanırım) bir yaraya yada çevresine sürülecekti ona denildi ki bunu kullanalım mı ,ilaçtır(alkol için)

o da cevap verdi

"o ilaç değil , derttir ,dert " dedi gülücük gülücük
bence o kişilerle arkadas olmak zorunda da değilsin yada içkili bir ortama davet edildiğinde kesinlikle katılım sağlamak zorunda değilsin , daveti reddetme hakkın var bu bildiğim kadarıyla dinimizce de böyledir

bende üniversite mezuniyetinde arkadaslar balo ya davet ettiklerinde ,içkili olacağı için katılmamıştım. birileri neden katılmıyorsun dediler ama ...

hiç üzülmedim. gülücük
26-12-2018 08:33 PM
İMaM ŞaMiL Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 22
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
Sen şeytanın askerlerine arkadaş olmuşsun kardeşim, mutlak surette uzaklaş onlardan. Onların seni cehenneme çağırdıkları bir gerçek. Sen yeter ki Allah ile dost ol, dünya sana düşman olsa, karşına geçse yine de zarar etmezsin. Belli ki iman sahibi bir insansın, eğer içkiyi bir kez tadarsan belki dönemeyebilirsin, dünyanı da ahiretini de ebediyen yıkmış olabilirsin. Yapma kardeşim, o kişilerden mutlaka yüz çevir ki Allaha dönebilesin ve kurtulmuş olabilesin.
27-12-2018 12:09 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net