Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 2 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YÜREĞİMİ GERİ İSTİYORUM
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
YÜREĞİMİ GERİ İSTİYORUM
Yüreğimi geri istiyorum. Bombaların arasında kalmış kapkara bakışlara kaptırdığım sevincimi. Ve toprağa verirken bütün ailemi beraberinde gömdüğüm umutlarımı. Biraz sevgi ve ismimi.İsmimi geri istiyorum.
Bir dağa tırmanır gibi içimde tatlı bir heyecan, korkuya karışmış biçare. Adımımı attığım çöldeki kumun itaatini. Ve sevincini babasından harçlığını alıp koşan çocuğun. Adımlarımı geri istiyorum. Sevdalara attığım adımlarımı. Bacaklarım kopmadan önce peşinde koşturduğum hayalleri. Ve bir kuşu takip etmek istiyorum koşar adım geri istediğim adımlarla.
Tandırları geri istiyorum. Annemin ekmek yaptığı günleri ve çamurlu suda kağıttan gemileri yüzdürdüğümüz günleri. Bu şehre bombalar yağmadan önceki çocuk parklarını ve tam parkın köşesinde simit satan bağdatlı sabbadın gülüşünü. Ve ablamı geri istiyorum ki çığlıkları hala kulaklarımı tırmalıyor götürürken siyonist askerler bilmem nereye. Çığlıkları hala kulağımda ablamın ve kimbilir kaç kere lanet okudu hayatta oduğuna ilk defa.
Demokrasi istemedim hiç. Gökten bomba bomba yağan özgürlük istemedik biz. Ve hatırlamıyorum istediğimizi amerikalılardan yağmalamasını evlerimizi, kutsal evlerimizi,camilerimizi,mabedlerimizi yıkmasını istemedik hiç. Biz amerikalıları bile istemedik ki.
Ama tüm bu olanlar bi yana. Yüreğimi geri istiyorum. Parça parça olmuş yüreğimi. Bir parçası toprak altındaki anam ve babamda. Bir parçası askerlerin zorbalıkla götürdüğü ablamda, bir parçası da parkın köşesinde simit satan bağdatlı sabbadın gülüşünde kaldı. Birleştirin ve geri getirin ne olur yüreğimi. Anamı, babamı, ablamı ve gülüşünü istiyorum sabbadın. Geri getirin. Geri getirin yüreğimi…
17-12-2007 12:10 AM
Alıntı Yaparak Cevapla
AtMaCa Çevrimdışı
Admin
*********

Mesajlar: 9,358
Üyelik Tarihi: Oct 2007
Rep Puanı: 1331
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #2
RE: YÜREĞİMİ GERİ İSTİYORUM
okunası güzel bir yazı olmuş tşkler reyyan duygulandık sayende

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
17-12-2007 02:06 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]