Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VİCDANIMIN EMRİDİR!...
Yazar Mesaj
çakyamuni Çevrimdışı
General
******

Mesajlar: 4,366
Üyelik Tarihi: Aug 2011
Rep Puanı: 1140
Ruh Halim
Ruh Halim
Supheli

Takımın:
diger
Mesaj: #1
VİCDANIMIN EMRİDİR!...
Bu dünya da en çok kime üzülüyorum bilir misin ey insan? Filhakika üzülecek bir şey değil, bilakis sevinilecek bir şey ama dünyanın halini görünce, üstelik bu dünyanın ne olduğunu bilince ve insanı da tanıyor olunca üzülüyorum. Hiçbir şartta ve koşulda, kessen bile, faize bulaşmayacak olanlara; hiçbir şartta ve koşulda, kessen bile, harama ve haram olabilir tereddüdüyle belki haram bile olmayan şeylere dahi el uzatmayacak olanlara; hiçbir şartta ve koşulda, kessen bile, daha fazlasında gözü olmayacak olanlara; hiçbir şartta ve koşulda bir yere ulaşmak için, kessen bile, hiçbir yerden istimdat beklemeyecek, hiçbir yere boyun eğip dalkavukluk etmeyecek olanlara; her şartta ve koşulda, elindeki kendine ancak yetse de, ille de paylaşmaktan yana olanlara; ekmeği cebren ve hile ile elinden alınsa ve ta ki alınan, çalınan ekmeğini geri almaya yetecek gücü olmayanlara ve dürüstlüğünden dolayı ses çıkarmayıp, mecburen kabullenip, hatta eyvallah edip kötü bile düşünemeyecek kadar temiz yüreğe sahip olanlara ve bir şekilde işini kotarmak adına asla alengirli yollara başvurmayacak olanlara; ben haklıysam hakkımı alırım diye, dünyanın ne olduğundan ve zalimlerin kim olduğundan bihaber masum düşünecek kadar saf ve temiz yürekli olanlara; herkesi kendi gibi bilip asla farklı düşünceye yönelmeyenlere; bu yüzden de bu dünyanın realitesine göre her daim ezilecek ve hak ettiğine asla kavuşamayacak olanlara üzülüyorum. İşte bu insanlara adalet borcumuz var bizim. İşte bu insanlar için vicdanımızın sesini dinleyip direnmeye ve başkaldırmaya ihtiyacımız var bizim. Bu insanlar adına vahşi ve adi kapitalizmle savaşmak ödevimiz var bizim. Vahşi ve adi kapitalizmin çarklarını döndürenlerle dövüşmeye ihtiyacımız var bizim. Namusluca, onurluca! İşte hiçbir şey için kavga etmesek bile bu insanlar için kavga etmeye hakkımız var bizim. Bu yüzden susmak bana aykırıdır ve susamam, susmayacağım hiçbir zaman. Hakikatin, vicdanıma emridir bu. Vicdanımın da bana emridir! Öyleyse emre itaat etmek insanlık borcumdur.

EKSTRA:

‘’’’Din, teslimiyettir. Din, samimiyettir. Din, adalettir. Din, ahlaktır. Müslüman, kendisinden emin olunandır.’’’’

Hz. Muhammed (sav)

''''İktidarın doğrularını değil, iktidara doğruları söyleyecek insanlara ihtiyaç var.''''

Atasoy Müftüoğlu

''''İnsan için, hep haklı olduğuna inanmak kadar büyük zavallılık düşünülemez.''''

Dücane Cündioğlu

''''Bugün Müslümanım diyen insanlar, bir hak mücadelesi mi veriyorlar yoksa bir pay mücadelesi mi?''''

Akif Emre

''''kin, susturur insanı; adına Çıdam denir
susulunca tutulan çetele simsiyahtır
o siyah öcalmakcasına gür ve bereketlidir.

Vandal yürek! Görün ki alkışlanasın
ez bütün çiçekleri, kendine canavar dedir
haksızlık et, haksız olduğun anlaşılsın
yaşamak bir sanrı değilse öcalınmak gerektir.''''

İsmet Özel

''''Cesur adam için bir ölüm vardır, fakat korkaklar defalarca ölür.''''

İsmet ÖZEL

''''Zulme karşı direnmek, insan olma onurunun vazgeçilmez bir gereğidir...''''

Atasoy Müftüoğlu

VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.
26-03-2018 12:09 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
mhmt042 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 30
Üyelik Tarihi: Mar 2018
Rep Puanı: 8
Ruh Halim
Ruh Halim
Soguk

Takımın:
Mesaj: #2
RE: VİCDANIMIN EMRİDİR!...
kısaca Allah'a kulluk adına, gelecek nesillere ümit ve nasihat adına hakiki mü'min olma borcumuz var
26-03-2018 09:10 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
çakyamuni Çevrimdışı
General
******

Mesajlar: 4,366
Üyelik Tarihi: Aug 2011
Rep Puanı: 1140
Ruh Halim
Ruh Halim
Supheli

Takımın:
diger
Mesaj: #3
RE: VİCDANIMIN EMRİDİR!...
Hakiki Mü'min olup, kimden ve nereden gelirse gelsin, kimliğine ve düşüncesine bakmadan, haksızlığa, zulme, sömürüye, aldatılmaya ve zorbalığa boyun eğmemek, direnmek ve mazlumun yanında, zalimin karşısında olmak, tüm bu insanlık dışı hareketler yok oluncaya ve ortadan kalkıncaya kadar mücadele etmek borcumuz var bizim.

Eyvallah güzelinsan. Derin ve kalbi muhabbetle. Cumhuriyet Bilinci ve Aydınlığı ile. Akıl ile. Vicdan ile. Namus ile. Şeref ile. Haysiyet ile. Mesuliyet ile. Hissiyat ile. Hassasiyet ile. Kitap, okumak, düşünmek ile. Direniş ile. VE en mühimi; insan olmak, insan kalmak, insanca yaşamak ile.

VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.
(Bu Mesaj 26-03-2018 06:08 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : çakyamuni.)
26-03-2018 06:07 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net