Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tekfir hastalığı
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 46
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Tekfir hastalığı
Harici zihniyeti taşıyan bir grupa selam verdim ve aleykum dedi en insaflısı ben müşriklerden değilim dedim başladı imtihana soru ardına soru umdukları gibi cevap vermiyene ellerindeki mührü vuruyorlar kim verdiyse ellerine o mührü K----A----F---İ---R .

Vaktiyle ilim sahibi biri bu tekfirci gençlikten bir grup ile hasbihal eder tabi herzaman ilk sorulan soru şu yönetici falan hakkında ne düşünüyorsun dur ilim sahibi kişi maksatlarını anlamıştır derken namaz vakti girer bakarki gençler arkadsında namaz kılmakta terddütlü derki buyrun siz kıldırın tabi genç tekfirciler den biri derhal atılır imamlığa sonra ilim sahibi ben sizi anladım der namaz sonunda farkli içtihat ve görüşlerin olabileceğini izah eder örnek olarak imam şafi namaz kılmayan kafir olmaz dedi imam ahmet ise olur ama ikisi birbirini tekfir etmedi der ehli ilim tekfirci genç derhal atılır ben imam Ahmedin yerinde olsaydım imam şafiyi tekfir ederdim dedi !

Tekfirci hastadır okadar hastadırki bırakir ateisti müslümanla uğraşır merak edenler konuyu derinlemesine araştırsınlar.Zamanında sahabenin önde gelenlerini tekfir etti bu sapıklar vızıl vızıl kuran okuyorlar alınlarında secde izleri vardır sahabeden onları görenler ibadette çokgayretliler dedi haklarında ama Rasullah sav onlar hakkında ümmeti uyardı ehli delalet bir fırka.

Müslümanın malını ,canını,namusunu helal sayan genellikle heycanlı cahil gençlerden oluşur bu kalın kafalı gruh.Kuranda böyle yazıyor derler kuranı kerimi kendilerine göre manalandırırlar bugün onların uzantılarıdır elkaide ,ışıdçi zihniyet.

Bunlar güncek mevzularda dahil olmak üzere kendileri gibi düşünüp inanmayanlara kafir derler düşmanlık ederler kanının malının değeri yoktur artık bunların gözünde tekfir ettiklerinin.

Bunların indinde kafir olmak çok kolay mesela islam kurallarıyla yönetmeyen yöneticilerin hepsini kafir sayarlar bunları kafir saymayanlarıda kafir sayarlar hatta bunların tekfirinde şüphe etmek bile kafir sayılmak için yeterlidir.

Bunların mesleği tekfir dir. Bir ilme göremi hayır sadece zan gizli uluslararası ajanların oyuncaklarıdır bunlar müslümanların topraklarını sömürmek için müslümanların üzerine gidebilmek için kullandıkları piyonlarıdır ama çoğu bunun farkında dahi değildir cehalet ne büyük bir felaket.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
(Bu Mesaj 04-01-2019 02:53 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Abdulhamithan.)
04-01-2019 02:47 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4892
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
RE: Tekfir hastalığı
Nasıl bir hastalıktır Allah muhafaza etsin bizi.
Bununla ilgili çok harika bir film var seyretmenizi tavsiye ederim.

IMDB Puanı:9.6

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
04-01-2019 03:30 PM
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 46
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
RE: Tekfir hastalığı
Kim o vahhabidir canım denicek kadar basit değil durum varyant varyant bunlar Allahın hükmettiği ile hükmetmiyenler kafirlerdir ayeti bunların delili tarihte ve bugün.
Kuranı kerimi Raulullah sav min ve sahabesinin anladığı gibi anlamak zaruri hadisler zaten tefsir niteliğinde güncel mevzular ise çok teferruatlı islam ahkamını sevmemek beğenmemek küfür ahkamıyla eşit görmek zaten küfür bunda şüphe yok ama ötesi zor iş bizi aşar.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
04-01-2019 03:46 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net