You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Acemi Üye
Tavada Bazlama
[Resim: tavada-bazlama.jpg]

Malzemeler

• 1,5 yaş maya (veya 1,5 silme çorba kaşığı kuru maya)
• 1,5 litre ılık su
• 1 çay bardağı sıvı yağ
• 1 tepeleme çorba kaşığı tuz
• Un (yaklaşık 2 kg)

Yapılışı

• Derin bir kapta mayamızı 1,5 litre ılık suda eritiyoruz.
• 1,5 kg un ve sıvıyağımızı ekleyip yoğuruyoruz. Geriye kalan unumuzu yavaş yavaş yedirerek yoğuruyoruz. Bu aşamada tuzumuzu da ekliyoruz. Hamurumuzun kulak memesinden biraz daha yumuşak kıvamda olması gerekiyor.
• Gereken kıvama gelen hamuru bir bez ile kapatıp yarım saat kadar dinlendiriyoruz.
• Çalışma alanımızın bir bölümüne un serpip iri limon büyüklüğünde parçalar yuvarlayıp unun üzerine diziyoruz. Üzerine un serpip bezimizle örtüyoruz.
• Mayalanan hamur bezelerini biraz yağ kullanarak elimizle bastırarak istediğimiz kalınlığa getiriyoruz.
• Teflon tavamızı hafifce yağlayıp kızdırıyoruz ve orta ateş’e kısıyoruz. Bazlamaları yağ ile açtıgımız için daha sonra tavamızı yağlamıyoruz.
• Bazlamalarımızı ara sıra çevirerek kızarasıya dek pişiriyoruz.

Âfiyet olsun!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Göğe Bakma Durağı.
RE: Tavada Bazlama
İşte bunu seviyorum ifade

"Ezanı duyunca müziğin sesini kısmaması normaldir,
        Ben ezanı duyunca namaz kılmayan insanlar gördüm..!!"

"Ezana hürmetin esaslısı davete icabetle olur şarkıyı kapatmakla değil -dedi biri, haklıydı."
H
Bunu ilk beğenen sen ol.
...
Gece gece nerden geldim bu konuya

Severim kendilerini:-)

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.
...

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.