Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartışmalı Tahliye Kararları
Yazar Mesaj
sayha Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 104
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Tartışmalı Tahliye Kararları
Eren Erdem, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliyesi ile kamuoyunda FETÖ ile mücadelede zaafiyet olduğu yönünde bir kaygı oluştu.
Sebebini söyleyeyim. 15 Temmuz gibi bir saldırının travmasını atlatabilmiş değiliz. Dolayısıyla en küçük bir harekete bile çok duyarlı hale geldik. Son tahliyeler de bunun tipik bir örneği. Erdem, Ilıcak ve Altan'ın aldığı ceza ve yattığı sürenin, haklarındaki suçlamayla örtüşmediğini düşünebilirsiniz.
Pek çok yargı kararı ile ilgili benim de ciddi itirazlarım var. Ama bu, söz konusu isimlerin haklarındaki suçlamanın düştüğü, aklandıkları, suçsuz bulundukları gibi düşünülmesin. Neticede FETÖ terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgütün amaç ve hedeflerine yardım etmek iddiasından suçlu bulundular.
Mahkemeler demiş ki; "yaptıkları işler 'suç' ama örgüt aidiyeti yok".. Eren Erdem için ‘silahlı terör örgütüne yardım’ suçundan 4 yıl 2 ay, Nazlı Ilıcak için, "Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan 8 yıl 9 ay aynı suçtan Ahmet Altan için de 10 yıl 6 ay hapis cezası verilmiş. Ve mevcut yasalara göre, hapiste bulundukları süre göz önünde bulundurularak adli kontrol şartıyla tahliyelerine hükmedilmiş.. Karar hoşumuza gitmeyebilir ancak bu kararlar için, "FETÖ davaları sulandırılıyor" demek büyük haksızlık olur.. Hukuk işliyor, yüreğinizi feraf tutun..

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
06-11-2019 02:13 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net