Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TECDÎD-İ NİKÂH (NİKÂH YENİLEMEK)
Yazar Mesaj
Nasuhl Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
New TECDÎD-İ NİKÂH (NİKÂH YENİLEMEK)
Evli olan, hiç olmazsa haftada bir kere tecdîd-i nikâh (nikâh yenilemesi) yapsın. Zira bu zamanda cehalet galib oldu ve yaygınlaştı. Din ilimleri garip kaldı. Cehalet küfre gözün karasıyla beyazı kadar yakındır.

Tecdîd-i Nikâh (nikâh yenileme) de lazım olan, iki kişinin yanında yahut iki hatun bir erkek kişinin yanında (hanımından) vekâletini aldıktan sonra, iki erkek veya iki avrat bir erkek yanında:

“Önceden nikâhım altında olan hatunumu, onun tarafından vekâletim olması hasebiyle, kendi nefsime eş ve nikâh edip asâleten aldım, kabul ettim. “Zevvectu Zevcetî İyyâye” (Zevcemi yalnız kendime nikâhladım) Sizler şâhid olun” desin.

[Ömer Işıktekin, Dini Muhafaza Etmede Fıkhın Önemi - Muhibbu-l'Fıkh: s.19]
16-12-2015 04:52 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
taha yusuf Dışarıda
Profesör

Rep Puanı: 24389
Ruh Halim
Ruh Halim
Neseli

Takımın:
diger
RE: TECDÎD-İ NİKÂH (NİKÂH YENİLEMEK)
faydalı hayırlı bir tavsiye olmuş nasuh,
Allah razı olsun.

.
17-12-2015 09:41 AM
İstanbullu69 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
RE: TECDÎD-İ NİKÂH (NİKÂH YENİLEMEK)
Selamun aleykum. Tecdid-i nikah yapmam gerekiyor, hanımdan vekalet aldım fakat gerek cami cemaati olsun gerek imamlar olsun bu konuda pek bilgi sahibi olmadıkları için şahit olmakta tereddüt ediyorlar. Yardımınıza ihtiyacım var.
04-05-2018 03:51 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]