Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru saçma gelebilir ama...
Yazar Mesaj
Hosgoru Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Stresli

Takımın:
Soru saçma gelebilir ama...
Arkadaslar merhaba.
Soru sacma ve gülünc gelebilir sizlere belki ama ben cevabini cok merak ediyorum. Cunku cocukluktan bu yana kafami kurcalayan bir soruydu bu. Bu yuzden dalgaya vurmadan cevaplarsaniz cok mutlu olacagim, lutfen tiye almayin cok ciddiyim sorumda.

Cocukken arkadasimla birlikte pokemon'u izlerdik surekli. Cok severdik ikimiz de. Ozellikle oradaki pikachu arkadasimin en sevdigi karakter idi. Arkadasim takintiliydi resmen. Ama bunu kotu manada demiyorum yani cok seviyordu. Ayni zamanda cocukluktan beri dini hassasiyeti yuksek, ibadetlerini yerine getiren, Allah'a surekli sukreden, Hz Muhammed Peygamberimizin ismi gecer gecmez en onden salavat ceken, Allah'in ismini agzindan dusurmeyen biriydi. Bana her zaman derdi ki eger Cennet'te mumkun olursa isteyecegim seylerden biri de "Pokemon evrenine girmek ve orada yasamak, pikachu sevmek vs" bakin cok ciddiyim bunu lutfen dalgaya vurmayin. Arkadasimi birkac gun once elim bir kazada kaybettim. Olmeden bir gun once gorustugumuzde bana hediye olarak evindeki pelus Pikachu'yu vermisti. Onu gordukce arkadasimi animsiyorum vefatindan beri. Surekli acaba istedigine kavusacak mi diye dusunur oldum. Arkadasimi ozluyorum tabi ki ve onun gonlune gore olsun istiyorum. Ama gercekten merak ediyorum su an, o isteginin yerine gelmesi olasi mi? Eger Cennet'e girerse istedigi sey olabilir mi? Tskler.
29-11-2018 07:28 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
RE: Soru saçma gelebilir ama...
Kısa net olan bilgi bir insan cennete müstehak olursa (ki bunun şartları vardır İslamda en mühimi Doğru itikat...) istediği nimetler kendisine verilir bunun ayrıntısı kim bilebilirki yalnız şuda zannımca bir ğerçekki dünyayla bağını koparan insanlar salih ise istekleri o doğrultuda olur eğer çocuk ise ergenliğe girmeden ölür ise cennete müstehak olur.

En doğrusunu Allahu teala bilir.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
30-11-2018 10:24 AM
islamyolunda Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Ruh Halim
Ruh Halim
Melek

Takımın:
Başınız sağ olsun. Üzüldüm.
30-11-2018 03:06 PM
Hosgoru Çevrimdışı
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Stresli

Takımın:
(30-11-2018 10:24 AM)Abdulhamithan Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Kısa net olan bilgi bir insan cennete müstehak olursa (ki bunun şartları vardır İslamda en mühimi Doğru itikat...) istediği nimetler kendisine verilir bunun ayrıntısı kim bilebilirki yalnız şuda zannımca bir ğerçekki dünyayla bağını koparan insanlar salih ise istekleri o doğrultuda olur eğer çocuk ise ergenliğe girmeden ölür ise cennete müstehak olur.

En doğrusunu Allahu teala bilir.

ben 11 yaşımdayım arkadaşım benden 2 yaş büyüktü yani ergenlik yaşıydı ama çocuk sayılır mı
30-11-2018 08:55 PM
Hosgoru Çevrimdışı
Yeni Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Stresli

Takımın:
(30-11-2018 03:06 PM)islamyolunda Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Başınız sağ olsun. Üzüldüm.

tesekkur ederim umarım mekanı cennet olsun benim biricik dostumdu
30-11-2018 08:56 PM
Z4F3R_ Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 2581
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Besiktas
Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun
Allah cennetini nasip ettiğinde ,Allahın nimetlerini görürse arkadaşın eminim ki pikachu filan aklına gelmeyecekir
bunlar bize dünya gerçekliklerinin sevdirdiği şeyler ,insan kıyamet gününde annesinden babasından kaçacak yani dünyaya ait şeyler insanın artık umrunda olmayacak ,hesabım nasıl geçecek diye düşünecek

Nasip oldu da cennete de girdi o insan , ve oldu da hala pikachusunu istiyor gülücük ,Allah rızasını kazanmış bu kuluna pikachu da yaratır pikachudan daha güzel şeyler ,hoşuna daha çok gidece şeyler de yaratır.

AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

01-12-2018 09:18 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net