You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Profesör
Profesör Ve Seyis
Profesör konferans vermek üzere salona girmiş. Bakmış ön sırada oturan seyis dışında salon boş.

Sormuş:

- Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım, yoksa konuşmamalı mıyım?

Seyis cevap vermiş:

- Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam. Fakat ahıra gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine de onu beslerdim.

Bu sözlere hak veren Profesör konferansa başlamış. İki saatin üzerinde konuşmuş durmuş, kendini mutlu hissetmiş, dinleyicisine de:

—Konuşmamı nasıl buldun? Diye sormuş.

Seyis cevap vermiş:

- Benim basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek anlamadığımı size söylemiştim.

Gene de eğer ahıra gelir, biri dışında tüm atların kaçtığını görseydim, onu beslerdim, Ama elimdeki tüm yemi ona yedirip de hayvanı çatlatmazdım.

"Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır."
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Profesör Ve Seyis
Allah razı olsun.güzel bir hikayeydi.İnsanları küçük görmek en büyük basitliktir.
prof olmuşta ne olmuş...bir seyis verirmiş dersini...
Geldi üzerime üç keder bir anda,
Yalnızlık,esaret ve sevgilinin hasreti,
Yalnızlığın ve esaretin çaresi var,
Ama sevgilinin hasreti,
Sevgilinin hasreti..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Amin.. teşekkürler.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
gülücük gülücük gülücük
ben istanbul üniversitesi mezunyum bizim okul sert idi ama yinede iyi bir okuldur.
bizdekiler tek kişi de olsa ders işlenir mantığıyla hareket ederdi hatta bildiğim kadarıyla bi ara hiç öğrenci gelmeyince ders yine de işlenmiş
hoca kendi kendine anlatmış. gülücük gülücük gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 09-03-2018, Saat:07:42 PM, Düzenleyen: blue.
94 Model İnsan
Güzelmiş.
Teşekkürler...
UNUTMA!

Omuzlarında taşıdığın iki kameraman hayatını filme almakta;

Ve yaptıkların, yarın dev ekranda...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.