Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peygamber Efendimiz ve Hz.Ayse
Yazar Mesaj
Yar!!!HârVar Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 130
Ruh Halim
Ruh Halim
Sicak

Takımın:
diger
RE: Peygamber Efendimiz ve Hz.Ayse
(21-05-2015 10:15 AM)Yar!!!HârVar Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..İman artar veya azalır mı?

Denklemgülücük

İN=i(x)[(a+b) : (n+v)]

İN=İman Nuru,kuvveti

i=iman (ya vardır 1(bir)dir,tamdır, ya da yoktur (0) sıfırdır.)

a=OKU'mak,ilim,tefekkür,atomu yarmak,Ayşe anamızın ya da bir Allah dostunun hayatı hakkında bilgi sahibi olmak,kainat ve yaratılış hakkında derin derin düşünmek...vs.

b=ibadetler,taatler,sevaplar,gözlemler,fiiller...vs

n=Nefs,ene,ben,günahlar(kendine pay almak ister bölen)

v=şeytan(vesvese verip ameli zayi etmek ister bölen)

n+v=hiç bir zaman sıfır(0)olmaz taki can bedenden uça gide bu yüzden tanımsız değildir ama sıfıra yaklaşır.Nefsin terbiyesi ile)gülücük

einstein formulü gibi oldu hagülücük

yani demek ki:

İman artıp eksilmez,iman aynen duruyor ama artıp eksilen:

Zaten var olan İMANIN NURU

Böylelikle iman artmış ya da azalmış oluyor.

İmamı Azamın dediği doğru çıkıyor formüle göre yani

Şayet iman yoksa imanın şartlarından birini kabul etmiyorsa insan (i)iman yerine sıfır koyduğumuzda ortada iman ve imanın nuru kalmıyor sonuç 0(sıfır)gülücük

Şimdi biri çıkıp imanım var ama iman(1)çarpı sayı/sonsuz 0.xxx'e gider demesin bana bu şeytanın son anda imanı çalması olur ya da imanlıyken var olan imanını kaybedip küfre düşmesi olur.Çünki imanın nuru 1(imandan)'den aşaği iniyor bu iman olmaz yani hertürlü günahı işleyip imanım nurlu,kuvvetli diyemeyiz bu yüzdendir ki(payın paydadan küçük olması) insan imanlıyken inancını kaybedip küfrede düşebiliyor (n+v)ye uyduğu için... vs.vs.

işte bu yüzden

Bediüzzamanın dediği gibi her daim imanımızı yenilememiz lazım geliyorgülücük

Bismillâhirrahmânirrahîm
''Allâhu lâ ilâhe illâ huvel Hayyul Kayyûm''
Allah ki, O’ndan başka ilâh yoktur (Sadece O vardır),Hayy’dır Kayyum’dur.
21-05-2015 10:20 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Panteist Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Supheli

Takımın:
Fenerbahce
Hz Aişe, Hz.Muhammed ile evlendiginde 6 yaşında idi. Aişe'nin kendi ağzindan anlatimi var.Ayrica Buhari ve Muslim hadislerinde geçer.Neden Aişenin yaşını 13 14 15 16 17'e ćekmeye çalışıyorsunuz?
31-08-2016 07:24 AM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Rep Puanı: 6003
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
(31-08-2016 07:24 AM)Panteist Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Hz Aişe, Hz.Muhammed ile evlendiginde 6 yaşında idi. Aişe'nin kendi ağzindan anlatimi var.Ayrica Buhari ve Muslim hadislerinde geçer.Neden Aişenin yaşını 13 14 15 16 17'e ćekmeye çalışıyorsunuz?

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in buyuruyorki “Fitne uykudadır, uyandırana ALLAH lanet etsin” sadece bunu yazıyorum size

Peygamber Efendimiz S.A.V. Efendimize ve Hanımı Hazreti Aişe R.A. Hazretlerine iftira atıyorsunuz

eğer iyiliğe ruhsatınız varsa RABBİM bu iyiliği versin size yok eğer iyiliğe ruhsatınız yoksa sizi ALLAHA havale ediyorum

sıradan bir kişiden bahsetmiyorsunuz bir Peygamber hanımından, bir Halifenin kızından, bir kendisi için ayet gelmiş Anneler annesinden bahsediyorsunuz yazıklar olsun size

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
31-08-2016 11:27 AM
Noyan Çevrimdışı
General

Rep Puanı: 314
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
diger
(31-08-2016 07:24 AM)Panteist Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Hz Aişe, Hz.Muhammed ile evlendiginde 6 yaşında idi. Aişe'nin kendi ağzindan anlatimi var.Ayrica Buhari ve Muslim hadislerinde geçer.Neden Aişenin yaşını 13 14 15 16 17'e ćekmeye çalışıyorsunuz?

siz neden ısrarla aşağı çekmeye çalışıyorsunuz....neden hz aişe annemizin hikmetini göremiyorsunuz..yaşından dolayı peygamberimizin ölümünden sonra uzun yaşayan geleceğe peygamberimizden ayet ve hadis aktaran tek annemizdir...

ya aslında yıllardır sizin gibiler ile aynı tartışmalar...sıkıldık artık değiştirin...hep aynı yerlere takılmış kalmışsınız iblisin evlatları
31-08-2016 01:54 PM
Panteist Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Supheli

Takımın:
Fenerbahce
Biz asagi cekmeye calismiyoruz,dogruyu soyluyoruz. Asaga cekmeye calisan yok. Siz neden yasini yukari çekmeye calisiyorsunuz? İşinize gelmiyor degil mi? Siz suudi arablardan daha iyi mi biliyorsunuz? Buhari ve muslim hadislerini reddediyorsunuz ! Talak4 zaten buna ruhsat veriyor. Islami guzel reformize ediyorsunuz.
(Bu Mesaj 31-08-2016 02:48 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : Panteist.)
31-08-2016 02:47 PM
duadaş Çevrimdışı
Profesör

Rep Puanı: 6003
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor
elhamdülillah sağolun kardeşlerim artık bunlara tahammülüm kalmamıştı RABBİM iyiliğe ruhsatları varsa versin yok iyiliğe ruhsatları yoksa ALLAHA havale ediyorum böylelerini ne diyelim ALLAH her şeye KAADİRDİR.

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
31-08-2016 08:16 PM
simiramis Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 162
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Fenerbahce
Kendimi küçükken Kuran kursuna gönderdiler. Kuran'ı bitirdik, bir sürü dua, sure vs sarı bir ilmihal kitabından ezberlettiler.Büyük bir şölen eşliğinde hatim ettim. Altın, para, eşya filan verdiler, saçmalık! Her neyse Kuran kursunda hiç rahat durmazdım. İbretlik hikayeler anlatırlardı, çok saçma gelirdi ve onlara öyle sorular sorardım, öylece kalırlardı yani cevaplayamazlardı. Sonra ergenlik dönemine geldiğimde şu bahsettiğin mesele ne ki, bütün dinleri yerden yere vururdum. Bu mevzu burada kalsın. Tasavvuf büyüklerinin cezbesi sülukundan önce başlamıştır. Yine Hazreti Ömer'in ise imanı duyduğu Kuran'ın tesiri ile kalbindeki değişiklikten gerçekleşmiştir, sonra nefs terbiyesine girmiştir. Hazreti Peygamberi görmeyen Veysel Karani Hazretleri de ilave mana ile iman etmiştir. Buradaki meseleyi iyi anlamak gerekiyor. Bakın pilot kalemle Yaratıcıyı kabul ettirmeye çalışmıyor kimse. Bahsettiğim şey direkt olarak tahkiki imana kavuşmak meselesi, istisnalar tümü bozmaz. Bütün bunları neden anlattım? Taklidi iman mevzusu bir hayalden ve doğmadan ibarettir. Alacağın cennet mükafatı da bir inançtır. Dolayısı ile Peygamber dönemindeki inanç sistemi kaybolmuş, zan ile hüküm verenler piyasada çoğalmıştır. Şimdi soruyorum ey Peygamberi savunan kişi! Bu konu hakkında zanlar bulunmakta. Adetten itibaren sayıldı diyorsun eyvallah, diğer hadislerden on yedi çıktı diyorsun eyvallah, o günkü şartlar ile bugünkü şartlar aynı değil diyorsun eyvallah. Şimdi sana soruyorum ey sofist! Bütün ömrünce bu konuyu tartışsan, yaratıcı hakkında bilgi elde edebiliyor musun? O zaman iki taraf da kapasın o ağzını. Ölmeden evvel ölmeyen, ölüm ötesi hakkında hiçbir bilgi edinmeyen, aşkdan gafil olan nasıl konuşabilir ki? Bu şüphe bahsini elinizde iyi tutabilirseniz merağınız sizi hakikate kadar ulaştırabilir. Aksi takdirde din hadisden de Kuran'dan da öğrenilmiyor. Aynı şekilde felsefe ile de zanlara bir çözüm bulunmuyor. Öyleyse meydanı her kişiye değil er kişiye bırakın. Tasavvuf yolunda yürürken Hazreti Peygambere muhabbet duymadım uzun zaman. İbn arabi'yi ise çok severdim. Sonralarda kavradım ki İbn Arabi Hazreti Peygamberin sunucu ve hatta belki ayağının tozu. Velhasıl en büyük insan-ı kâmilden perdelenmemek gerekmekte. Bu da veliye uymak ile olur.
06-01-2017 11:08 AM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net