Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pakistan’da seçim belirsizliği
Yazar Mesaj
spider Çevrimdışı
Üye
**

Mesajlar: 203
Üyelik Tarihi: Oct 2007
Rep Puanı: 4
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #1
Pakistan’da seçim belirsizliği
Butto’nun partisi, yeni lider olarak, Butto’nun oğlu Bilavel’i seçti. Parti, 8 Ocak’ta yapılması planlanan seçimlere de katılma kararı aldı. Ancak seçimlerin yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor.

LARKANA - Pakistan Halk Partisi, Butto’nnun halefi olarak 19 yaşındaki oğlu Bilavel’i seçti
Benazir Butto’nun eşi Asıf Ali Zerdari ise partinin genel başkan yardımcılığını yürütecek. Benazir Butto’nun, partinin başına getirilen oğlu Bilavel, annesinin demokrasi mücadelesini sürdürme yemini etti.


19 yaşındaki Oxford öğrencisi Bilavel, düzenlediği basın toplantısında, partinin uzun demokrasi mücadelesine yeni bir enerjiyle devam edeceğini belirtti.

Oğul Butto, “Annem en iyi öcün demokrasi olduğunu söylerdi” dedi. Ancak Bilavel Butto Zerdari, eğitimini tamamlayıncaya kadar partinin yönetimi Benazir Butto’nun eşi Asıf Ali Zerdari’de olacak. Zerdari, eşinin halefinin belirlendiği toplantıda suikastın aydınlatılması için Birleşmiş Milletler ve İngiltere’den yardım talep etti.

SEÇİM KADERİ YARIN BELİRLENECEK
Öte yandan Pakistan Halk Partisi 8 Ocak’ta yapılması planlanan seçimlere de katılma kararı aldı. Bu karar üzerine eski başbakanlardan Navaz Şerif’in partisi de seçimleri boykottan vazgeçti.

İktidar kanadından gelen sinyallerse seçimlerin ertelenebileceği yönünde. Pakistan Müslüman Birliği Partisi, seçimlerin 3-4 ay ertelenebileceğini açıkladı. Parti seçim kampanyasını da durdurdu.

Pakistan Seçim Komisyonu, genel seçimin zamanında yapılıp yapılamayacağına yarın karar verecek. Seçim Komisyonu, hükümete, 8 Ocak’ta yapılması planlanan
genel seçimlerin ertelenmesini tavsiye etti.

Seçim Komisyonu Sekreteri Kanvar Dilşad, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin ertelenmesi konusundaki tavsiyenin hükümete gönderildiğini bildirdi.

Her canlı birgün mutlaka ölümü tadacaktır
31-12-2007 06:25 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net