Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia Mobil Geleceğin İşaretlerini verdi
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
Nokia Mobil Geleceğin İşaretlerini verdi
Nokia, geleceğin mobil dünyasının işaretlerini verdiği etkinlikte, gelecekte etrafımızı saracak, internet ve mobilite üzerine şekillenen teknolojileri tanıttı.


Nokia, Finlandiya’nın Oulu kentinde bulunan Nokia Araştırma Merkezi’nde düzenlenen The Way We Live Next adlı etkinlikte, internet ve mobilite yakınsamasının geleceğini etkileyecek teknolojilere ilişkin vizyonunu açıkladı.

Etkinlikte, mobil iletişimde yaşanan hızlı değişime ayak uydurabilmek için, yenilikçi olmayı ve her fikre açık olmayı gereklilik olarak gördüğünü vurgulayan Nokia, bu hedef doğrultusunda akademisyenler, bilim insanları ve teknoloji geliştiricilerle birlikte çalıştıklarını ve daha önemlisi, kullanıcılar ile doğrudan etkileşim içinde kendilerini geliştirdiklerini belirtti.

ÇIĞIR AÇAN TEKNOLOJİLER

Nokia, The Way We Live Next etkinliğinde, mobil teknolojilerde yeni bir dönemi başlatacak kendisine ait teknolojilerini de tanıttı.

Nokia'nın, tanıttığı teknolojiler şunlar:

MOSH: Kişiler arasında içerik akışı sağlayan dağıtım platformu MOSH, uygulama geliştiricilerin ve teknoloji liderlerinin mobil cihazlara yönelik çalışmalarını ve içeriklerini dünyanın her yerindeki ilgili kişilere iletmesini sağlayan bir kanal işlevi görüyor.

Widsets: 3 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcısı olan bu mobil İnternet hizmetinde, 2000’den fazla “widget” yer alıyor. Bu “widget”lar, kullanıcıların en sevdikleri internet içeriklerini paylaşmalarını ve Web 2.0 sayesinde kendi “widget”larını yaratıp yayınlamalarını sağlıyor.

Point & Find: Mobil cihazlardaki kameralar aracılığıyla, çevremizdeki pek çok şeyi keşfetmenin yeni bir yolunu sunuyor. Mobil cihaz, kamera üzerinden gördüğü mekanlarla ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak internetten alarak kullanıcılara aktarıyor.

Shoot to Translate: Bir Nokia multimedya bilgisayarının kamerasıyla resmi çekilen yazıları, özel bir yazılım aracılığıyla anında başka bir dile çeviriyor.

Virtual worlds: Nokia, Second Life adlı sanal dünyada ve gerçek dünyada aynı anda ziyarete açılan fotoğraf sergisini izletmenin yanı sıra, 3 boyutlu ortamların mobil cihazlara nasıl yansıdığını da gösteriyor.
BETA LABS YENİDEN AÇILDI

Nokia, The Way We Live Next etkinliğiyle eşzamanlı olarak, interaktif özellikleri artırılmış olan Beta Labs’i de Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. adresinde yeniden açtı. Beta Labs, Nokia’nın üzerinde çalıştığı yeni fikirleri paylaşıyor ve kullanıcıların gelecekteki gelişmeleri kendilerinin biçimlendirmesine olanak tanıyor. Beta Labs çevresinde oluşan çevrimiçi topluluk, özellikle teknoloji meraklısı, mobil gelişmeleri yakından izleyen kitleye hitap ediyor.

S60 ÜZERİNDE MOBİL İNTERNET SUNUCUSU

Nokia ayrıca, S60 smartphone’lar üzerinde çalışan Mobile Web Server uygulamasını da tanıttı. Bu uygulama, mobil cihazın bir internet sunucusu gibi çalışmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar, kendi mobil cihazlarındaki içeriklere, başka bir cihazdaki web tarayıcısı üzerinden de erişebiliyor ya da başkalarının kendi mobil cihazlarındaki içeriklere erişmesine izin verebiliyor. Mobile Web Server, pek çok farklı kişiden gelen içerikleri tek bir sitede toplamak yerine, merkezi olmayan yeni bir topluluk türü yaratarak Web 2.0 topluluklarını farklı bir boyuta taşıyor.
31-10-2007 04:17 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net