Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nerden Başlamalı diyorsanız
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 340
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #1
Nerden Başlamalı diyorsanız
Elbette iman olmadan islam gerçekleşmez itikat hakkında çok muhkem sağlam olmak lazım bir cümle ile İslama girilip bir cümle ile çıkılabileceğini bilmek lazım müslüman herşeye gülmez herşeye onay vermez itikadı buna elvermez oku emri gereğince okumadan kimse bilgi sahibi olamaz.
İmanımız adına korkmalıyız bu konuda etraflı yazılmış itikat kitaplarını bulmalı ayrıntısına incelemeliyiz.
İslamı yerle bir eden batıl itikatlardan temizlenmeliyiz aksi halde ibadetlerden yanımıza sadece yorgunluk kalır umduğumuzun dışında bir son bizi bulur Allah muhafaza etsin.
Allaha meleklerine kitaplarına peygamberlerine...
Kuranı kerimin tüm içeriğine iman etmek lazımdır.Tevhidin her kaidesini kabul etmek lazım dır.Müslüman hak ile batılı kalbinde cem edemez batıl girince kalbe hak orda durmaz.

Ameller 3 ayak olmadan ayakta durmaz 1-İtikat(ehlisünnet sadece ismine değil vasfına)
2-İtabat(Rasulullahın sünnetine uymak)
3-İhlas(Riyasız Allah için yapmak)
* Bu üçünden biri yok ise amel yoktur.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
06-12-2018 12:40 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net