Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASIL İNSAN OLDUĞUNU ALLAH'IN KİTABI KUR'AN'DAN SOR
Yazar Mesaj
Kayıtsız
Kayıtsız

 
Mesaj: #1
NASIL İNSAN OLDUĞUNU ALLAH'IN KİTABI KUR'AN'DAN SOR
Cenabı Peygamber Efendimiz buyuruyor ki:

" Nasıl adam olduğunuzu Kur'an'dan sorun. Başkasına sormayın. Eğer Kur'an-ı seviyor, onunla meşgul oluyorsanız anlayın ki, Allah'da sizi seviyor. Eğer Kur'an'a bakmaz, okumaz ve onu çocuklarınıza öğretmezseniz biliniz ki, Allah'da sizi sevmiyor."

* Cenabı Ecelli Ala ahirette peygamber-i ızam'a kitaplarına okutacaktır. En evvel güzel sesi ile Davut (a.s.) Zebur'u, Musa (a.s.) Tevrat'ı, İsa (a.s.) İncil'i, Cenabı Peygamber (s.a.v.) Efendimiz'de Kur'an'ı okuyacaklardır. Sonra Cenabı Hakk buyuracak:

"Herkes okudu, Rabbül Izze kaldı. Şimdi ben okuyacağım."

Cenabı Hakk Kur'an'ı okuduğu vakit cennetin zevki yok gibi olacaktır. Cennet ehli ondan daha büyük nimet göremeyecektir. Bazılarına göre Cenabı Hakk ahirette Sure-i En'am'ı, bazılarına görede Sure-i Rahmân'ı okuyacaktır.

Kur'an-ı Kerim'in kıymetini bilmelidir. Kur'an-ı Kerim her dert için şifadır. Eğer sıkıntıda isen mutlaka ona göre bir ayet vardır, onu okumaya devam et. Mülk suresini okuyan kabir azabı çekmez, Sure-i Duhân'ı okuyanlar inşallah kıyamet günü sıkıntısını görmezler. Sure-i Yasin'i ihtiyaç, sıkıntı, maişet darlığı ve her niyet için okursan Allah Teala kabul eder. Sabahleyin okursan, Allah Teala akşama kadar kalbini ferahlatır. Akşamleyin okursan sabaha kadar içini ferahlandırır. İşte Yasin Sure'sinin böyle tesirleri vardır. Melekler Kur'an okuyandan hoşlanır ve onu alnından öperler.

*Cenabı Peygamber Efendimiz buyuruyorlar ki:

"Bir insan sabahleyin kalktığı vakit Kur'an-ı Kerim'i yüzünden yüz ayet okursa, Allah Teala yeryüzünde bulunan müslümanların sevabı kadar ona sevab ihsan eder."

Yasin-i Şerif seksen üç ayet, Mülk Suresi otuz ayet, Fatiha yedi ayet, Sure-i İhlas ve Muavvizeteynleri de okuduğunda yüz ayetten fazla olur. Bu ecri kaçırmamak için üşünmemeli, bunlar okunmalıdır.

* Cenabı Peygamber (s.a.s.) Tebük Muharebesinde iken Cebrail (a.s.) geldi, dedi ki:

- Müzeyne kabilesinden biri öldü, cenazesini sana getireyim mi?
Allah Resulü (s.a.v.): "Getir" buyurdu.
Cebrail (a.s.) cenazeyi getirdi. Fakat kimse göremedi. Çünkü, onun canını getirdi. Bunu da ancak Cenabı Peygamber görüyordu. Cenabı Peygamber kalktı, onun namazını kıldırdı. O adam bu makamı İhlas Suresi'ni çok okumak suretiyle kazanmıştı. Ancak o zatla Habeş kralına Cenabı Peygamber (s.a.v.) bu iltifatı yapmıştır. Çünkü o da iman etmişti. Onun için İhlas Suresi'nin kıymetini bilmeli ve "Ben Kur'an bilmiyorum" gibi sözler söylememlidir.

Kardeşim, Sure-i İhlas'ı oku ve çocuklarına da bol bol okut. Allah Teala cümlemizi Kur'an okumayı ve onun gösterdiği sırat-ı müstakıymden yürümeyi muvaffak eylesin. Amin...
08-12-2007 04:44 PM
Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]