You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Mezheplere ve hadislere itibar etmemek hakikat midir?

Mezheplere ve hadislere itibar etmemek hakikat midir?

Administrator
RE: Mezheplere ve hadislere itibar etmemek hakikat midir?
Edip yukselin bu kitabini okumustum. Bir sohbetinde ben 3 vakit esim 5vakit kiliyor demisti ayetler apacik hadise gerek yok diyen birisinin nasil bir celiski icinde yasadiginin gostergesi. Ben boyle bir tespit yaptim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Burada bir tezatlık yok mu? "Kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık" diyor ama namazların kaç rekat olacağını söylemiyor. Sonuçta bu bir emir yani hakkında hüküm var. Spor örneğinde olduğu gibi yapıp yapmamayı tamamen bize bırakmış olsa aklım alıyor ama hem hakkında hüküm olan ama ne kadar olacağı konusunda bilgi olmaması yani eksik olması tezat değil mi?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Verdiğiniz örneğe göre birer kere kıyam, secde ve rukü yapmak yeterli. Çünkü Kuranda bunlardan bahsediliyor fakat sayısı hakkında bilgi yok. doğru mu anlamışım? Eğer doğruysa "Kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık" ayetini nasıl anlayacağız?

Allah bize bir emir vermiş ama nasıl yapacağımız konusunda açıklayıcı bilgi vermemiş mi? kıyam, secde ve ruküda ne yapacağımız hakkında bilgi yok, Tesbihat ve kıraat hakkında bilgi yok, teşehhüd de yok.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
hadisleri inkar eden ..peygamberimiz efendimizi de inkar etmiş olmazmı:?
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.