Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mahrumiyet nasıl olur?
Yazar Mesaj
Kendiniarayanadam Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 39
Üyelik Tarihi: Aug 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #1
Mahrumiyet nasıl olur?
Mahrumiyet belirtileri, harekete geçememe ve sebepsiz yere ağlayamamadır.Kısmet kapalılığı ile görülür ve vesvese ve hazeyanlar hastalık boyutundadır.Sürekli hem kendi içinde kavga halinde,hem insanlarla bir uyumsuzluk olur. insanlarda zina, bazı insanlarda daha farklı sebepleri olur.İlaçları kontrolsüz bırakmak ve gerekli dozun üzerinde kullanmak bu etkiye neden olması ihtimaldir.Depresyon önleyici ilaçların hepsi istenmeyen bu etkiyi oluşturmaz.Bazı farklı nedenler vardır.Psikolojik ilacın bitkisel yada kimyasal olarak dozu yüksek dozları her kez için gerekli değildir.Yani dozu çok iyi ayarlanmış olması gerekir.İlacın bedelini ödeyerek alın bedavaya getirmenin yolu olsada tercih etmeyin.İlaç kullanımı ve bırakılması doktor kontrolü ile olmalıdır.Derinlik denilen merkezlerden yardım alın.Namaz kılan insanlarda rukye etkisi namaz tesbihatındaki tövbe duası,salevatlar ve Dua-i İsm-i A'zam duası ile olur.Kılıçtan kesindir.Yani uzun süre ara vermeden devam edilirse cinin ve şeytanın ya terk etmesi yada ölme ihtimali olur tahminime göre.İstihare yapın ömemli konularda.Ama psikolojik rahatsızlıklar gıda takviyesi ile iyi olur.Vitamin ve mineraller önemlidir.Bitkisel olarak iyi gelecek ilaç bulunur.Her şey kader demeyin,elinizde küçük bir kuvvet vardır.Bu konuda özellikle yorum yazdım.Çünkü çok önemli bir konu.
(Bu Mesaj 06-08-2018 01:16 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Kendiniarayanadam.)
06-08-2018 01:03 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
alpi Çevrimdışı
Yönetici
*******

Mesajlar: 5,310
Üyelik Tarihi: Jun 2015
Rep Puanı: 4888
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
Mesaj: #2
RE: Mahrumiyet nasıl olur?
Konu başlığı ile içeriği bağdaştıramadım.

....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
06-08-2018 10:34 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Kendiniarayanadam Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 39
Üyelik Tarihi: Aug 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #3
RE: Mahrumiyet nasıl olur?
17\İsra(32)"Zinaya da yaklaşmayın, çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur."
24\Nur(2)- Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.
24\Nur(3)- Zina eden erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkası ile evlenemez; zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya müşrik olan erkek evlenebilir. Bu, müminlere haram kılınmıştır.
24\Nur(5)- Ancak bundan sonra tevbe edip ıslah olanlar müstesnadır. Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve merhametlidir.
24\Nur(6)- Eşlerine zina isnadında bulunup da kendilerinden başka şahitleri olmayanlara gelince, onların her birinin şahitliği kendisinin doğru söyleyenlerden olduğuna dair dört defa Allah adına yemin ederek şahitlik etmesidir.
24\Nur(7)- Beşinci defa da, eğer yalan söyleyenlerden ise, Allah'ın lanetinin kendi üzerine olmasını dilemesidir.
24\Nur(10)- Ya Allah'ın size bol lütfu ve merhameti olmasaydı ve Allah tevbeleri kabul eden hüküm ve hikmet sahibi olmasaydı (haliniz nice olurdu.)?
24\Nur(21)- Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip ederse, şunu bilsin ki o,

edepsizlikleri ve kötülüğü emreder. Eğer üstünüzde Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı, içinizden hiçbir kimse temize çıkmazdı. Fakat Allah, dilediğini arındırır. Allah işitir ve bilir.
24\Nur(23)- Namuslu, kötülüklerden habersiz mümin kadınlara zina isnadında bulunanlar, dünya ve ahirette lanetlenmişlerdir. Onlar için çok büyük bir azab vardır.
24\Nur(31)- Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen

kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler.

Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin

oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden,

kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin

farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye,

ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz.
09-08-2018 04:05 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net