Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müzik ile ilgili kaynaklar
Yazar Mesaj
ErdincDincer Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 2
Ruh Halim
Ruh Halim
Tembel

Takımın:
Galatasaray
Müzik ile ilgili kaynaklar
(Rahmet melekleri, ceres, [çan, zil, çıngırak] bulunan yere girmez.) [Nesai]
(Rahmet melekleri, köpek ve çan bulunan kafileye yaklaşmaz.) [Müslim, Ebu Davud, Tirmizi]
(Ceres, şeytanın mizmarıdır.) [Müslim, Ebu Davud, Nesai] [Mizmar çalgıdır]
(Şarkıcı kadını dinlemek, yüzüne bakmak haramdır. Parası da haramdır. Kimin eti haramdan beslendi ise, ona Cehennem ateşi layıktır.) [Taberani]
(Cenab-ı Hak, zurna, gırnata, ud, def gibi bütün çalgı aletlerini, cahiliyet döneminde tapınılan putları kaldırmamı emretti.) [İ.Ahmed]
(Bir zaman gelecek, ümmetimden bazısı, zinayı, ipek giymeyi, içki içmeyi, mizmarı [çalgıyı] helal addedecektir.) [Buhari]
(Musiki, kalbde nifak hasıl eder.) [Beyheki]
(Suyun otu büyüttüğü gibi, şarkı, oyun ve eğlence kalbde nifakı büyütür. Allah’a yemin ederim ki, suyun otu büyüttüğü gibi, Kur’an ve zikir de, kalbde imanı büyütür.) [Deylemi]
(Rabbim bana içkiyi, kumarı, darbukayı ve şarkı söyleyen kadınları haram kıldı.) [İ. Ahmed]
(Resulullah çalgı aletleriyle para kazanmayı yasakladı.) [Begavi]
(Ümmetimden bazıları, içkilere başka isim vererek içerler. Şarkıcı kadın ve çalgı aletleriyle eğlenirler. Allahü teâlâ, onları yerin dibine batırır da domuzlar ve maymunlar kılar.) [İbni Mace]
(Şu beş şey zuhur ederse, ümmetimin helaki hak olur: Birbiriyle lanetleşme, içki içme, ipekli giyme, çalgılar ve erkeğin erkekle, kadının kadınla iktifa etmesi.) [Deylemi, Hâkim]
(Ben, mizmarları [çalgıları], putları yok etmek için de gönderildim.) [İ.Ahmed, Ebu Nuaym, İbni Neccar]
(İblis, yer yüzüne indikten sonra, ya Rabbi bana ev ver dedi. Hamamlar senin evin. Yemek istedi. Besmelesiz yenen yemekler senin denildi. Müezzin istedi. Mizmarlar [çalgılar] müezzinin denildi. Yazıların dövme, hadislerin yalandır. [elçin] kâhinler, falcılar, tuzağın da kadınlardır.) [İbni Ebiddünya, İbni Cerir]

11. Kıyamet günü olduğunda Aziz ve Celil olan Allah meleklerine şöyle buyurur: "Kulaklarını ve gözlerini şeytanın çalgılarından ve haramlardan koruyanlar nerededir? Onları ayırınız." Bunun üzerine melekler onları arayıp, misk ve anber tepeleri üzerinde toplarlar. Sonra Allah Meleklerine tekrar şöyle buyurur: "Onlara tesbihimi ve temcidimi duyurun." Bunun üzerine o kimseler öyle güzel sesler duyarlar ki, benzerlerini hiç kimse duymamıştır.
Ravi: Hz. Câbir (r.a.)

Selamün Aleyküm ve Rahmetullahu ve Berekatuhu.
16-08-2019 09:03 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
KuranMumini19 Çevrimdışı
Cezalı Üye

Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
RE: Müzik ile ilgili kaynaklar
(16-08-2019 09:03 PM)ErdincDincer Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..(Rahmet melekleri, ceres, [çan, zil, çıngırak] bulunan yere girmez.) [Nesai]
(Rahmet melekleri, köpek ve çan bulunan kafileye yaklaşmaz.) [Müslim, Ebu Davud, Tirmizi]
(Şarkıcı kadını dinlemek, yüzüne bakmak haramdır. Parası da haramdır. Kimin eti haramdan beslendi ise, ona Cehennem ateşi layıktır.) [Taberani]
(Cenab-ı Hak, zurna, gırnata, ud, def gibi bütün çalgı aletlerini, cahiliyet döneminde tapınılan putları kaldırmamı emretti.) [İ.Ahmed]
(Bir zaman gelecek, ümmetimden bazısı, zinayı, ipek giymeyi, içki içmeyi, mizmarı [çalgıyı] helal addedecektir.) [Buhari]
(Suyun otu büyüttüğü gibi, şarkı, oyun ve eğlence kalbde nifakı büyütür. Allah’a yemin ederim ki, suyun otu büyüttüğü gibi, Kur’an ve zikir de, kalbde imanı büyütür.) [Deylemi]
(Rabbim bana içkiyi, kumarı, darbukayı ve şarkı söyleyen kadınları haram kıldı.) [İ. Ahmed]
(Ümmetimden bazıları, içkilere başka isim vererek içerler. Şarkıcı kadın ve çalgı aletleriyle eğlenirler. Allahü teâlâ, onları yerin dibine batırır da domuzlar ve maymunlar kılar.) [İbni Mace]
(Şu beş şey zuhur ederse, ümmetimin helaki hak olur: Birbiriyle lanetleşme, içki içme, ipekli giyme, çalgılar ve erkeğin erkekle, kadının kadınla iktifa etmesi.) [Deylemi, Hâkim]
(Ben, mizmarları [çalgıları], putları yok etmek için de gönderildim.) [İ.Ahmed, Ebu Nuaym, İbni Neccar]
(İblis, yer yüzüne indikten sonra, ya Rabbi bana ev ver dedi. Hamamlar senin evin. Yemek istedi. Besmelesiz yenen yemekler senin denildi. Müezzin istedi. Mizmarlar [çalgılar] müezzinin denildi. Yazıların dövme, hadislerin yalandır. [elçin] kâhinler, falcılar, tuzağın da kadınlardır.) [İbni Ebiddünya, İbni Cerir]

11. Kıyamet günü olduğunda Aziz ve Celil olan Allah meleklerine şöyle buyurur: "Kulaklarını ve gözlerini şeytanın çalgılarından ve haramlardan koruyanlar nerededir? Onları ayırınız." Bunun üzerine melekler onları arayıp, misk ve anber tepeleri üzerinde toplarlar. Sonra Allah Meleklerine tekrar şöyle buyurur: "Onlara tesbihimi ve temcidimi duyurun." Bunun üzerine o kimseler öyle güzel sesler duyarlar ki, benzerlerini hiç kimse duymamıştır.

5:3-Leş, kan, domuzun eti ve ALLAH'tan başkasına adananlar size haram kılındı. Canları çıkmadan kesmeniz hariç, boğulmuş, vurulmuş, düşmüş, boynuzlanmış ve canavar tarafından yenmiş hayvanlar, putlaştırılmış taşlar üzerinde boğazlanarak fal oklarıyla dağıtılanlar, evet bunlar kötüdür. Bugün size dininizi olgunlaştırdım, size nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı beğendim. İnkarcılar bugün dininizden umut kesmişlerdir. Onlardan çekinmeyin; benden çekinin. Kim açlıktan dolayı zorda kalırsa, günaha istekle yönelmeden yerse ona günah yoktur. Çünkü ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.

6:151-De ki: 'Gelin, Rabbinizin size neleri haram ettiğini söyleyeyim: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın(Ana babaya iyi davranın).Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin; sizi de onları da biz besliyoruz. Büyük günahların açığına da gizlisine de yaklaşmayın ve ALLAH'ın kutsal saydığı cana haksız yere kıymayın. Bunlar, düşünesiniz diye O'nun size verdiği öğütlerdir.

Yukarıdaki dediklerin bu ayetlere uymamaktadır. Yani bu verdiğin hadisler uydurmadır. Çünkü, Muhammed sadece Kur'an'a uyuyordu.

21:45-De ki: "Ben sizi ancak vahiyle uyarıyorum." Ama sağırlar uyarıldıklarında çağrıyı işitmezler ki!

Bu hadislerini ve diğer hadisleri hepsini çöpe at! Kur'an ayetleri vererek bu hadislerin uydurma olduğunu ifşa ettim.
18-08-2019 08:39 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
kalemşör Çevrimdışı
هل أنا حقاً أنا ؟

Rep Puanı: 7437
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
diger
RE: Müzik ile ilgili kaynaklar
(18-08-2019 08:39 PM)KuranMumini19 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(16-08-2019 09:03 PM)ErdincDincer Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..(Rahmet melekleri, ceres, [çan, zil, çıngırak] bulunan yere girmez.) [Nesai]

5:3-Leş, kan, domuzun eti ve ALLAH'tan başkasına adananlar size haram kılındı. Canları çıkmadan kesmeniz hariç, boğulmuş, vurulmuş, düşmüş, boynuzlanmış ve canavar tarafından yenmiş hayvanlar, putlaştırılmış taşlar üzerinde boğazlanarak fal oklarıyla dağıtılanlar, evet bunlar kötüdür. Bugün size dininizi olgunlaştırdım, size nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'ı beğendim. İnkarcılar bugün dininizden umut kesmişlerdir. Onlardan çekinmeyin; benden çekinin. Kim açlıktan dolayı zorda kalırsa, günaha istekle yönelmeden yerse ona günah yoktur. Çünkü ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.

6:151-De ki: 'Gelin, Rabbinizin size neleri haram ettiğini söyleyeyim: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın(Ana babaya iyi davranın).Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin; sizi de onları da biz besliyoruz. Büyük günahların açığına da gizlisine de yaklaşmayın ve ALLAH'ın kutsal saydığı cana haksız yere kıymayın. Bunlar, düşünesiniz diye O'nun size verdiği öğütlerdir.

Yukarıdaki dediklerin bu ayetlere uymamaktadır. Yani bu verdiğin hadisler uydurmadır. Çünkü, Muhammed sadece Kur'an'a uyuyordu.

21:45-De ki: "Ben sizi ancak vahiyle uyarıyorum." Ama sağırlar uyarıldıklarında çağrıyı işitmezler ki!

Bu hadislerini ve diğer hadisleri hepsini çöpe at! Kur'an ayetleri vererek bu hadislerin uydurma olduğunu ifşa ettim.

Nasıl cehalet içerisinde olduğunuza bir bakınız:
Alıntı yaptığınız ilk ayetin meali yeme ve içme ile ilgilidir. Mezkur şahıs ise yeme ve içme dışında bir hususun caiz olmadığına dair uydurma olan ya da sahih olduğuna inandığı bir takım rivayetler söylemiş, bu durumda yeme ve içme ile ilgili olmayan bir ayete bu hususun uyduğu ya da uymadığı nasıl söylenebilir? Müziğin haram ya da helal olması bağlamında bu ayet ile kurmuş olduğunuz ilinti nerededir?
Diyelim ki ilintiyi şöyle kurdunuz, "bu ayette zikredilenler dışında başka bir haram yoktur" , diye iddia ediyorsunuz.
Peki bu durumda ikinci sırada alıntılamış olduğunuz ayet mealinde, Allaha şirk koşmanın ya da bir cana haksız şekilde kıymanın haram olduğu geçiyor, bu durumda ilk ayet ile iddia etmiş olduğunuz mutlaklık ıskat edilmiş oluyor.
Diyelim ki yeme ve içme hususunda sınırlama getiren ayet ile şirk koşmayı, yoksulluk korkusu ile çocukları öldürmeyi ya da bir cana haksız şekilde kıymayı haram kılan ayeti cem edip bunların dışında haram yok, diye iddia ettiniz, bu durumda zinaya yaklaşmayı, faiz yemeyi haram kılan ayetler hakkında zannınız nedir? Eğer başka ayetlerde bu hususlar haram kılınmıştır, derseniz bu durumda yukarıdaki ayet meallerini ne diye alıntıladınız? Bu ayetlerin müziğin haram olup olmaması ile ne alakası var? Kaldı ki Kuran'ı Kerim'e uymadığını nereden anladınız? (Kuran'ı Kerim'e uyuyor demiyorum, uymadığını nereden anladınız, diyorum?)
Varsayalım ki çelişki dolu ve ancak ahmakların ya da inatçı münafıkların iddia edebileceği bu iddianız da haklısınız, bu ayetlerin konu ile ilgili doğrudan ilgisi var, uydurma olduğunu ispat ettiniz(!) Peki... Ne diye diğer hadisleri de çöpe atın diye hezeyan da bulunuyorsunuz? Belirttiğiniz ayet meallerinin neresinde hadislerin hepsini çöpe atın, deniliyor?
Siz Kuran'ı Kerim'in söylemediği mefhumları ona nispet edecek kadar zavallısınız, asıl kuranı kerimi inkâr edenler sizlersiniz, uydurma hadis ihdas edenlerin ta kendisi sizsiniz
!
19-08-2019 01:54 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net