Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lütfen bir bakın.
Yazar Mesaj
ttakoo Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Olgun

Takımın:
Lütfen bir bakın.
Öncelikle tüm herkese Selamın Aleyküm. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin de gözlerinden öperim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki imanım da hiç bir şüphem yok. Hamd olsun ki Müslümanım. Fakat 2 tane sorum var ve bir türlü doğru cevabı bulamadım lütfen mantıklı bir şekilde anlayacağım biçimde ve Kur'an ayetleri ile açıklayınız.

1. Dinimizde HAC vazifesi bir farz olarak belirtiliyor. Ve en kötü hac parası şuan 15.000-20.000 tl arasında. Fakat aklıma şöyle bir şey takıldı. Benim ailem hayatında en fazla bir kere hac parası biriktirebilir orta halli bir aile ve biz 20.000 TL Biriktirdik. Fakat bir genç ilik veyahut kanser hastası ve tedavisi için 20.000 tl biriktiriyor. Biz o parayı genç için harcasak ve onu yaşama geri bağlasak ALLAH Katında daha büyük sevap olmaz mı ? Dünyaya bir Müslüman bir insan bir genç fidan geri getiriyoruz bu daha büyük hayır değil midir ? Şayet öyleyse hac parası yerine Dünya'ya genç müslümanlar genç insanlar geri getirmemiz gerekmez mi ?

2. Şuan herkesin bildiği gibi Afrika'da bırakın uygarlığı kılık kıyafet bilmeyen medeniyetler var. Ve bunlar emperyalist ülkeler tarafından günlüğü 5 6 dolara harcanıyor. Bu insanlar İslam'dan haberleri yok. Hatta hiç bir dinlerden haberleri yok. Bu insanlar ölünce Müslüman olmadıkları için ceza çekecekler mi ? Çekeceklerse bunun boyutu nedir acaba ?

Herkese tekrardan selamlarımı iletiyorum. ALLAH'A Emanet olun
13-03-2018 10:38 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
mhmt042 Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Rep Puanı: 8
Ruh Halim
Ruh Halim
Soguk

Takımın:
RE: Lütfen bir bakın.
1. hac farz iaşe dediğimiz paranın üstü hacca yetecekse hac yapılmalı çünkü hac Allah'ın hakkı öncelik yükümlü olduklarımızda diğer insanlara yardım kendi ihtiyaç ve vazifelerinden sonra gelir.
2 eğer insan gerçekten islamdan habersiz ölürse mesul olmaz. amenerrasülü dediğimiz ayetlerde insana gücünün yeteceğinden sorumlu tutar diyor insan bilmediğini yapabili mi buna gücü yetmez o halde
16-03-2018 10:23 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net