You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Lütfen,aydınlatın

Lütfen,aydınlatın

Yeni Üye
Lütfen,aydınlatın
Selamün aleyküm.kafama takılan bir soru var.maide 3 ayetinde /dininizi kemale erdirdim,size din olarak müslümanlığı seçtim. / acaba alemlerin rabbi olan allah burada nasıl bir mesaj vermektedir.Benim safça düşüncelerime göre rabbimizin burada mesaj ollarak verdiği,müslümanlık /benim ustalık eserim/ midir ? Lütfen bu soruyu tatmin edecek bir şekilde yorumlayıp cevaplayın.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 14-05-2016, Saat:12:23 AM, Düzenleyen: Muhittin21.
Forumcu
RE: Lütfen,aydınlatın
Maide 3 'te, müslümanlığa değil, İslam 'a razı oldum buyrulmakta.

İslam çatısı altındaki her insan Müslümandır.

"Bugün sizin için dininizi olgunlaştırdım, size nimetimi tamamladım ve "size Din olarak İslam'a razı oldum". buyruluyor.

İslam Dini, kainatta Allah 'ın var ettiği tek Din. Başkaca bir din yoktur. Diğer din olarak bahsedilenler ise, din değil, din dışı farklı inanışlardır. İslam, Hz. Adem a.s ile başlar, kıyamete kadar devam edecek olan tek Din 'in adıdır.

Kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır.
Ali İmran 85

Hz. Allah 'ın, yaratmış, var etmiş olduğu her hangi bir şey için, benim ustalık eserimdir buyurmasına gerek var mı.?

Hz. Allah 'ın, Adem as. ile başlayan İslam Dini 'nde, Hz. Muhammed Mustafa s.a.v efendimize kadar ki olan süreçte, bir çok peygamber, elçi, resul, uyarıcı, mürşid, evliya göndererek insanları olgunlaştırdığının, kemale erdirdiğinin, İslam bilincini insanlarda oluşturduğunun ifadesidir.

İslam için gerekli olan bütün bildirilerin, açıklamaların, ikaz ve izahların, uyarıların insanlığa yapıldığının ifadesidir. Başkaca bir mana içermez.

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.