Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuran ve sünnette yer almayan kavramlar
Yazar Mesaj
Abdulhamithan Çevrimdışı
Forumcu
***

Mesajlar: 339
Üyelik Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 50
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
Mesaj: #1
Kuran ve sünnette yer almayan kavramlar
Arkadaşlar verilen tepki islamiyse tepkide verebilirsiniz.

Nedir fenafillah ,nedir bekabillah ,nedir vahdeti vücut ,nedir kuran ve sünnette olmayan bunca sözde islami kavramlar ne ucu belli ne bucağı sınırsızca islam diye sunulan acayip isim ve izahlar ,zorlama istinbatlar ile islama dayandırılmaya çalışan kavramlar Allah rızası için söyleyin neden bu kelimeleri Rasulullah sav. kullanmadı bu hallerden bahsetmedi kim ondan iyi biliyorki?
Rasullah hayır olan bir şeyi ümmetinden gizlermi ya Ebubekir Ali radıyallahu anhuma neymiş bbunları inkar eden münkir inkarcıymış neden amentümü bu nedir dinmidir bu din ise hangi din islama tasavvuf adı altında sızdırılan bunca şeyin izahı hak olan keramet ile izah edilemez bana bu terimleri ifade etsin birileri bunlar islama sızdırılmış doğu dinlerinden kaynaklık almış öğelermi?
Ben hertürlü kfür sözü söyliyeyim sonra müslümanım sadece cuşa geldim diyeyim nedir bu Rasullahın sav. ashabın düşmediği bir hal kim ermiş neye ermiş nedir ermek İhsan sahibi takva sahibi olmaya çalışalım zaten ihlas olmas ise ameller kabul olmaz riyakar oluruz ancak hadiste bildirildiği gibi ya cesur desinler diye ölen mucahit ya cömert desinler diye infak eden zengin yada alim desinler diye didinen biri olmamalıyız orası zaten net hadisler net pırıl pırıl okudukça önün açılıyor ama bu kavramlar bunaltıcı boğucu can sıkıyor lütfen izah edin bu kavramları nasıl izah ediyor nasıl anlıyorsunuz anlamıyacağımız bir ilim diyip sıyrılmak ne kolay.

﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
09-01-2019 11:15 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Jo Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 29
Üyelik Tarihi: Dec 2019
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Mesaj: #2
RE: Kuran ve sünnette yer almayan kavramlar
Peygamber zamanında nübüvvet kemalatı vardı. Muhammed nübüvvet kemalatı ile inisiyasyon yapıyordu. Bizim zamanımızda ise velayet-i suğra nurları var. Velayet-i suğra'nın kavramları ile nübüvvet kemalatının kavramları birbirinden farklı.
25-12-2019 08:17 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net