You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kadıköy İmam Hatip Lisesi

Administrator
Kadıköy İmam Hatip Lisesi 1975-76 öğretim yılında Zeynep Kamil'de iki katlı eski bir binada öğretime başladı. 7 öğretmen ve 233 öğrencisi ile açılan okulumuz 2. öğretim yılında Acıbadem'de bulunan bugünkü binasına taşındı. 1977-78 öğretim yılında ise ilk defa kız öğrenci alınmaya başlanılmıştır.

1987-88 öğretim yılında okulumuzun ana binası haricinde ek olarak bir bina daha yapıldı. Bu öğretim yılında, ağırlıklı Ingilizce uygulanan süper lise açıldı. Ayrıca okula olan yoğun ilgi sebebiyle öğrenciler imtihanla alınmaya baslanılmıstır. Bu ilgi aynı zamanda okulun genişlemesine ve gelişmesine sebep olmuştur.

1995-96 öğretim yılında okulumuzun Anadolu Bölümü açıldı.

Ayrıca okulumuz öğrencileri çeşitli kurum ve kuruluslar tarafından düzenlenen birçok yarısmada dereceye girmislerdir.

1995-96 ögretim yılında Birlik Vakfı Ortaöğretim Gençlik Kulübünce düzenlenen siir yarısmasında, okulumuzun süper bölümü ögrencilerinden olan Mübeyyet ÖZGEN 3. oldu.

1996-97 ögretim yılında okulumuzun süper bölümü ögrencilerinden olan Zeynep ÇELIK, Kent English tarafından Istanbul çapında düzenlenen Ingilizce Seviye Belirleme Sınavında birinci olarak okulumuza bu konuda ilk basarısını tattırdı.

Heinemann Yayınevi'nin Türkiye'deki tüm Anadolu Liseleri ve Süper Liseleri arasında düzenlediği Ingilizce proje yarısmasında "Kayseri" konulu projesiyle, okulumuzun süper bölümü ögrencilerinden olan Vildan Sıvacı Türkiye birincisi oldu.

1999-2000 ögretim yılında Istanbul çapında düzenlenen Hafızlık yarısmasında Istanbul ikincisi olan okulumuz ögrencilerinden Ömer Faruk Köse arkadasımız, bu sene düzenlenen Hafızlık yarısmasında da Istanbul birincisi, bölge birincisi ve Türkiye ikincisi olmustur.

2000-2001 öğretim yılında okulumuzun Süper bölümü öğrencilerinden Cengiz ZOPLUOĞLU her türlü engele rağmen Türkiye 53. oldu.

2001-2002 öğretim yılında okulumuzun Anadolu bölümü ilk mezunlarını verdi. Bu öğretim yılı sonunda okulumuzun B blokuna ihtiyaç fazlası bahanesiyle el konuldu.

2002-2003 öğretim yılında okulumuzun B blokunda Ahmet Sani Gezici Lisesi eğitim hayatına başladı. Okulumuz A blokta yeniden yapılanmaya başladı.

Okulumuzda, her türlü malzemeye sahip olan Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar laboratuarları ögrencilerin kullanımındadır.

Okulumuz çesitli dallarda girdigi yarısmalarda kendini kanıtlamıs ve Istanbul'daki en iyi orta dereceli okullardan biri durumuna gelmistir. Bilgi yarısmalarında elde ettigi basarıyı Kur'ân-ı Kerîm okuma ve Hafızlık yarısmalarında da Türkiye çapında elde etmistir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Administrator
RE: Kadıköy İmam Hatip Lisesi
istanbul kadıköy imam hatip lisesi ve mezunlarının bluşma adresi ve okul tarihi hakkında bilgi edinme sitesi ihlforum.net
Bunu ilk beğenen sen ol.
Uzman
RE: Kadıköy İmam Hatip Lisesi
öss sınavına burada kaydolmustum bayan bır rehberlık hocası vardı o kaydettı ellerı ugurluymus....:D
Vesselam...!

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.