You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kaçarak Evlenmekde nikah geerli olur mu?

Kayıtsız
Ziyaretçi
Annenin, babanın razı olmamalarına rağmen kızları sevdigi erkeğe kaçar ve dinî nikâh kıydırırlarsa bu nikâh geçerli olur mu?

Hanefi mezhebine göre geçerli olur. Ancak kız ergin değilse, ya da dengini bulamamışsa, velisi nikâhı onaylamayabilir. Onaylamayınca da nikâhı geçerli olmaz: Ama kız ergin ise ve nikâhlandığı erkek dengi ise, baba ya da veli izin vermese ve nikâhı onaylamasa da nikâh geçerlidir. Fakat Şâfîî mezhebine göre velinin bizzat bulunup onaylamadığı nikâh geçerli değildir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 27-05-2008, Saat:05:01 AM, Düzenleyen: Nizam-ül Mülk.
Kayıtsız
Ziyaretçi
RE: Kaçarak Evlenmek
buda birinin yorumu çok güldüm sizde gülün istedim

ben de birine bana kaç kıbrıs a gel dedim: yaşı da ergin raşitti kaçmadı helal olsun kaçsaydı da istemezdim anne babasını saymayan beni de saymaz
Bunu ilk beğenen sen ol.
münzevi_yürekli
Cvp: RE: Kaçarak Evlenmek
SAHRA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:buda birinin yorumu çok güldüm sizde gülün istedim

ben de birine bana kaç kıbrıs a gel dedim: yaşı da ergin raşitti kaçmadı helal olsun kaçsaydı da istemezdim anne babasını saymayan beni de saymaz

iyiSmile
Ay vurunca çatlatır göğsümdeki mahşeri
çünkü kavganın göbeğidir benim yerim
canlarım, kollarında Parti pazubentleri
dik başlar, erkek haykırışlarla
göndere, en yukarlara çekiyorlar
en yukarlara çatlıycak kadar aşkî yüreklerini.

Bunu ilk beğenen sen ol.
Administrator
RE: Kaçarak Evlenmek
en güzeli aile rızasıyla evlenmek tabi ki herkezin gönlü olması güzel bişey ama kaçarak olmasıda maceralı olurdugülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Kayıtsız
Ziyaretçi
SAHRA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:buda birinin yorumu çok güldüm sizde gülün istedim

doğru demiş iyiSmileiyiSmile
Bunu ilk beğenen sen ol.
>295457<
reyyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

doğru demiş iyiSmileiyiSmile
...Aç sineni açabildiğin kadar ummanlar gibi olsun, inançla geril insana sevgi duy, kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül...

Bunu ilk beğenen sen ol.
Kayıtsız
Ziyaretçi
AtMaCa Adlı Kullanıcıdan Alıntı:en güzeli aile rızasıyla evlenmek tabi ki herkezin gönlü olması güzel bişey ama kaçarak olmasıda maceralı olurdugülücük

çok türk filmi izliyosun herhalde
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.