Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KUR’ÂN’LA AMEL EDİLDİĞİ GİBİ SÜNNET İLE DE AMEL EDİLİR
Yazar Mesaj
Nazlıcan Çevrimdışı
Süper Moderatör
*******

Mesajlar: 39,137
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Rep Puanı: 26549
Ruh Halim
Ruh Halim
Oylesine

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #1
Dikkat KUR’ÂN’LA AMEL EDİLDİĞİ GİBİ SÜNNET İLE DE AMEL EDİLİR
İrbaz bin Sâriye (r.a.) anlattı: Resûlullah ile Hayber'e inmiştik. Yanında da Ashâbından bazıları var idi. Hayber'in reisi inatçı ve kâfir bir adamdı. Resûlullâh'a (s.a.v.) gelerek: “Ey Muhammed, hayvanlarımızı kesmeniz, meyvelerimizi yemeniz, kadınlarımıza vurmanız caiz midir?” dedi. Bunun üzerine Resûlullah (s.a.v.) gazablanıp:

“Ey İbn-i Avf, atına bin ve şöyle seslen: ‘Haberiniz olsun, cennet mü'minden başkasına helal değildir. Namaz için toplanınız.” buyurdular.

Ashâb-ı Kirâm toplandılar. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), imam olup namaz kıldırdı. Sonra ayağa kalkıp buyurdular ki: “(Ey ümmet ve Ashâbım), sizden biriniz koltuğuna yaslanır da Allâhü Teâlâ Hazretlerinin Kur’ân-ı Kerîm den sadece herkese zahir olan (herkesin anlayabileceği şeyleri) haram kıldığını, onlardan başka haram olmadığını mı zanneder!

İyi biliniz ki, vallâhi muhakkak ben (başkalarının Kur’ân-ı Kerîm’den anlayıp çıkaramadıkları) pek çok emirleri teblîğ eyledim. Allâh’ın kitabından alarak size pek çok şeyleri emrettim, pek çok şeylerden de nehyettim ki onlar Kur’ân’da açıkça yasaklananlar kadardır veya daha ziyâdedir.

Bilmiş olunuz ki muhakkak Cenâb-ı Hak, ehl-i kitâbın Yahudi ve Hıristiyanların evlerine izinsiz girmenizi, çoluk çocuklarına eziyet etmenizi ve üzerlerine düşen vazifeleri eda ettikleri (vergi ve haraç verdikleri) takdirde mallarını ve hatta meyvelerini yemenizi helâl kılmadı”

[Sünen-i Ebî Davud]

*

Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
22-05-2017 11:51 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
rabbanigennc Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 6
Üyelik Tarihi: Jun 2019
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Mesaj: #2
RE: KUR’ÂN’LA AMEL EDİLDİĞİ GİBİ SÜNNET İLE DE AMEL EDİLİR
Allah razı olsun , imzanı aldım abla hakkını helal et
19-06-2019 09:55 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net