Gönder Cevapla
 
Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin
Yazar Mesaj
brotherhod Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 2
Üyelik Tarihi: Mar 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Geveze

Takımın:
Mesaj: #1
Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin
Selamlar.
Bildiğiniz üzere, 1000 yıllık kıblemiz, 1500 yılından itibaren Amerika'nın keşfedilmesiyle beraber, haritaların değişmesi neticesinde değişmiştir. Bunda tabi, haritaları batılıların yapmasının ve müslümanların kıblesini önemsememelerinin rolü büyüktür. Her ne kadar bu konuda Piri Reis'in bir çalışması varsa da, bu haritanın da Marco Polo ve diğer çağdaşlarının etkisinde göreli yanlış yönlendirilmiş bir çalışma olduğunu görebiliriz.
Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki haritaları güncellemek için mutlaka ve mutlaka Kabe'den drone'ların 10 derece farkla salınması ve tüm dünyada geçtiği noktaların işaretlenmesi gerekir. Çünkü çoğu hocamız 15 dereceye kadar kıble farkının tölere edilebileceğini belirtirken, örneğin İstanbul için bu değer genellikle 15 dereceden fazladır.
Şahsımın yaptığı bilimsel araştırmalar, İstanbul'da kıble doğrultusunun 20 dereceden fazla yanlış olduğu, güney doğu 148 derece olan istikametin yine güney doğu ama 120 derece olması gerektiğini ortaya koymuştur.
Bu 28 derecelik fark, namazın sıhhatini tehlikeye atacak boyuttadır. Bir başka ifadeyle, mevcut kıblelerle müslümanların kıblesi şaşmıştır. Kıblenin 1500'lü yıllardan itibaren şaşması neticesinde Osmanlı'dan itibaren müslümanlar gerilemeye başlamıştır. Bugün yaşanan ezilmelerin gerçek nedeni bu kıble hatasıdır.

Namaza başlayan her müslüman "kıblem kabe" derken , niyetinin geçerli olması tartışmalıdır. Çünkü kıblesi doğru değildir. Bu konuda yabancı forumlarda çalışmalar yapılmaktadır. Ben bu çalışmayı yapan birisini buldum ve bu sitedeki ismi de ona göre benzettim. Bakın, İstanbul'da kıble doğrultusu 28 derece yanlış. Bu ne demektir, bu, kıbleniz şaşmış demektir. Ben bu yazıyı gördüm ve ikna oldum. Ve kıblemi, cami kıbleleriyle 20 derece farklı yaptım. Açıkçası kıblemiz ayrılmıştır.

Eğer İstanbul'da yer alan Mimar Sinan camilerine bakarsak, bu camilerin de mevcut yeni camilerden 20 derece kadar doğuya dönük olduğunu görebilirsiniz. O kadar ki, İstanbul'un fethinin ardından Hızır Aleyhisselam teşrif ederek Ayasofya camisine 2 tırnağını geçirip kıble doğrultusuna çevirmiştir. Ayasofya camisinin Hızır Aleyhisselam tarafından tayin edilen kıble yönüyle, Mimar Sinan'ın camilerinin kıble yönü birbiriyle aynıdır ve bugünkü camilerden 20 derece doğuya dönüktür. Ben Hızır Aleyhisselam'a ve Mimar Sinan Hazretleri'ne güveniyorum. Kafirlerin haritalarına güvenmiyorum. İstanbul'da yaşayanlar için önerilen ve Aşağıda yer alan çizimdeki kıble yönünü öneriyorum.

Bu konuda daha önce diyanet'e başvuru yaptım. Ama onlar bunun ilgi alanlarına girmediğini, müftülüğe başvurmam gerektiğini söylediler. Ama bu iş müftülüğün boyunu aşar. Bu onların yapabileceği bir iş değil. her neyse. Netice itibariyle kıblemiz ayrılmıştır. İstanbul'da yaşayan ve kıbleyi aşağıdaki şekilde tayin etmeyen her müslümanın kıblesi şaşmıştır. Allah kurtarsın.

Şöyle teknik bir çalışma yapılmış:

[Resim: VrMOXr.png]


Sonra da şu yön önerilmiş:

[Resim: PlOn4b.png]


Özetle diyor ki, google'un kıblesini bırakın, 20 derece daha solda yer alan gerçek kıble'ye yönelin.

Selametle.
(Bu Mesaj 19-03-2018 02:20 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : brotherhod.)
19-03-2018 02:15 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
brotherhod Çevrimdışı
Yeni Üye

Mesajlar: 2
Üyelik Tarihi: Mar 2018
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Geveze

Takımın:
Mesaj: #2
RE: Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin
Konu şurada detaylı anlatılmış ve diğer şehirler için de kıble yönlerinin düzeltilmesi gerektiği belirtilerek farklı şehirlerde yaşayan müslümanlara çağrı yapılmış:

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
19-03-2018 02:19 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
camihalisi Çevrimdışı
Acemi Üye
*

Mesajlar: 10
Üyelik Tarihi: Apr 2017
Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Fenerbahce
Mesaj: #3
RE: Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin
Faydalı bilgiler hocam teşekkürler

Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. - Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
18-10-2018 07:47 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
AteistTürk Çevrimdışı
Cezalı Üye

Mesajlar: 12
Üyelik Tarihi: Oct 2018
Ruh Halim
Ruh Halim
Cilgin

Takımın:
Mesaj: #4
RE: Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin
Dogru mu anladim ? Sen yüzlerce sene önce yasamis insanlara güveniyorsun ama cagimizin imkanlari ile yapilmis planlara inanmiyorsun cünkü kafirler yapmis diye.

Haa bu ara verdigin resim, dünyanin düz olduguna inananlara ait.....

Sana tavsiyem, burda yazdiklarini tekrar gözden gecir, bu konuya biraz zaman ayir, düsün sorgula ve yeni bir düsünce ortaya cikar.
19-10-2018 12:58 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla


Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net