You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin

Yeni Üye
Selamlar.
Bildiğiniz üzere, 1000 yıllık kıblemiz, 1500 yılından itibaren Amerika'nın keşfedilmesiyle beraber, haritaların değişmesi neticesinde değişmiştir. Bunda tabi, haritaları batılıların yapmasının ve müslümanların kıblesini önemsememelerinin rolü büyüktür. Her ne kadar bu konuda Piri Reis'in bir çalışması varsa da, bu haritanın da Marco Polo ve diğer çağdaşlarının etkisinde göreli yanlış yönlendirilmiş bir çalışma olduğunu görebiliriz.
Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki haritaları güncellemek için mutlaka ve mutlaka Kabe'den drone'ların 10 derece farkla salınması ve tüm dünyada geçtiği noktaların işaretlenmesi gerekir. Çünkü çoğu hocamız 15 dereceye kadar kıble farkının tölere edilebileceğini belirtirken, örneğin İstanbul için bu değer genellikle 15 dereceden fazladır.
Şahsımın yaptığı bilimsel araştırmalar, İstanbul'da kıble doğrultusunun 20 dereceden fazla yanlış olduğu, güney doğu 148 derece olan istikametin yine güney doğu ama 120 derece olması gerektiğini ortaya koymuştur.
Bu 28 derecelik fark, namazın sıhhatini tehlikeye atacak boyuttadır. Bir başka ifadeyle, mevcut kıblelerle müslümanların kıblesi şaşmıştır. Kıblenin 1500'lü yıllardan itibaren şaşması neticesinde Osmanlı'dan itibaren müslümanlar gerilemeye başlamıştır. Bugün yaşanan ezilmelerin gerçek nedeni bu kıble hatasıdır.

Namaza başlayan her müslüman "kıblem kabe" derken , niyetinin geçerli olması tartışmalıdır. Çünkü kıblesi doğru değildir. Bu konuda yabancı forumlarda çalışmalar yapılmaktadır. Ben bu çalışmayı yapan birisini buldum ve bu sitedeki ismi de ona göre benzettim. Bakın, İstanbul'da kıble doğrultusu 28 derece yanlış. Bu ne demektir, bu, kıbleniz şaşmış demektir. Ben bu yazıyı gördüm ve ikna oldum. Ve kıblemi, cami kıbleleriyle 20 derece farklı yaptım. Açıkçası kıblemiz ayrılmıştır.

Eğer İstanbul'da yer alan Mimar Sinan camilerine bakarsak, bu camilerin de mevcut yeni camilerden 20 derece kadar doğuya dönük olduğunu görebilirsiniz. O kadar ki, İstanbul'un fethinin ardından Hızır Aleyhisselam teşrif ederek Ayasofya camisine 2 tırnağını geçirip kıble doğrultusuna çevirmiştir. Ayasofya camisinin Hızır Aleyhisselam tarafından tayin edilen kıble yönüyle, Mimar Sinan'ın camilerinin kıble yönü birbiriyle aynıdır ve bugünkü camilerden 20 derece doğuya dönüktür. Ben Hızır Aleyhisselam'a ve Mimar Sinan Hazretleri'ne güveniyorum. Kafirlerin haritalarına güvenmiyorum. İstanbul'da yaşayanlar için önerilen ve Aşağıda yer alan çizimdeki kıble yönünü öneriyorum.

Bu konuda daha önce diyanet'e başvuru yaptım. Ama onlar bunun ilgi alanlarına girmediğini, müftülüğe başvurmam gerektiğini söylediler. Ama bu iş müftülüğün boyunu aşar. Bu onların yapabileceği bir iş değil. her neyse. Netice itibariyle kıblemiz ayrılmıştır. İstanbul'da yaşayan ve kıbleyi aşağıdaki şekilde tayin etmeyen her müslümanın kıblesi şaşmıştır. Allah kurtarsın.

Şöyle teknik bir çalışma yapılmış:

[Resim: VrMOXr.png]

Sonra da şu yön önerilmiş:

[Resim: PlOn4b.png]

Özetle diyor ki, google'un kıblesini bırakın, 20 derece daha solda yer alan gerçek kıble'ye yönelin.

Selametle.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 19-03-2018, Saat:02:20 PM, Düzenleyen: brotherhod.
Cezalı Üye
RE: Kıble Yönleri hatalıdır! Bu mesajı sakın ihmal etmeyin
Dogru mu anladim ? Sen yüzlerce sene önce yasamis insanlara güveniyorsun ama cagimizin imkanlari ile yapilmis planlara inanmiyorsun cünkü kafirler yapmis diye.

Haa bu ara verdigin resim, dünyanin düz olduguna inananlara ait.....

Sana tavsiyem, burda yazdiklarini tekrar gözden gecir, bu konuya biraz zaman ayir, düsün sorgula ve yeni bir düsünce ortaya cikar.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.