You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kütüphanemizdeki Kitaplar

Kütüphanemizdeki Kitaplar

Forumcu
RE: Kütüphanemizdeki Kitaplar
Hep biryanım çok ızdırap ve özlem çekiyor...
eski yaşanmış ları özlüyor, hatırladıkçada SÜKUT ediyorum. .
Cahillik rolünü üstlendim... VESSELAM
. ..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-11-2014, Saat:03:18 AM, Düzenleyen: 4ever.
General
Dediğiniz Büyük Şafi Fıkhı,Abdurrahman Ceziri ve Vehbe Zuhayli Dört Mezhep Fıkhı,Muvatta ve Fethul Bari var.Buluğul Meram yok sadece.
Camide bile sünneti ihya edemeyen bir toplumdan siz ne bekliyorsunuz bilmem; ama benim hiçbir beklentim yok!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
size sadece Fikh kitaplari lazimsa birara buraya digerlerininde isimlerini eklerim ins.

Selametle
Hep biryanım çok ızdırap ve özlem çekiyor...
eski yaşanmış ları özlüyor, hatırladıkçada SÜKUT ediyorum. .
Cahillik rolünü üstlendim... VESSELAM
. ..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Sadece fıkıh kitaplarını yazın diye açmadım ben konuyu;ama hepsini yazamam diyorsanız fıkıh kitaplarını yazın sadecegülücük
Camide bile sünneti ihya edemeyen bir toplumdan siz ne bekliyorsunuz bilmem; ama benim hiçbir beklentim yok!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
[Resim: 1369935712_b.jpg]

EBUZER, . İslam'ın sınıfsal yapısını, sermayeye bakış açısını, emek sermaye çelişkisi noktasında durduğu yeri, bizim bildiğimiz ve şahit olduğumuz yada bize öğretilenin dışında oldukça farklı bir yerde durduğunu anlatan ve "muhafazakar" İslamı'ın yerine "devrimci" İslam'ı koyan , gerçek İslam'ın devrimci olduğunu anlatan kitaplardan bir tanesi bu eser.

- Selamun aleykum!

- Ve aleyke selam ve rahmetullah.

Ve bu İslam’da verilen ilk selamdı.

Bu görüşmenin ne kadar sürdüğünü bilmiyoruz. Tarih söyleseydi bile bilemezdik. Böyle durumlarda zaman işlemez. Bildiğimiz şey, Cünade’nin oğlu Erkam’ın evine girdi ve orada kayboldu. O andan sonra asla izine rastlanmadı. Erkam’ın evinden çıkmadı. Cündeb b. Cünade gitti ve ansızın Kabe’nin kenarında, Safa tepesinde vahiy sığınağından doğan İslam ufku, parlak bir çehre doğdu. Bir an duraksadı. Yangınını çölün ateşinden aldığı iki gözünü aceleyle Mekke vadisini kuşatan dağlarda gezdirip Kabe’deki putlara dikti. Şeytani tekelcilerin “hizmetçi yontucular” için düzenledikleri budala heykeller! Ebuzer ilk kez böyle görüyor ve hayret ve öfkeyle kendi kendine soruyor: Bu üç yüz otuz bilmem kaç şirk putu İbrahim’in tevhid evinde ne arıyor?

Aceleyle Safa’dan aşağı indi. Tek, erimiş, kararlı ve muhacir. Sanki ilk gece vahyin aleviyle yanmış, mağaradan çıkıp Hira’dan inen Muhammed (a.s) gibiydi. Adeta dağdan yuvarlanıp Mekke vadisine şirk, nifak, zillet ve uykunun üstüne düşen kaya gibiydi.

[b]Çöl ıssız ve sessizdi. Rebeze’de yer gök sanki bu karagünlü iki kahramanı izliyordu. Ölüm yaklaşmıştı. Ebuzer karısına dönüp: "Kalk, şu tepeye çıkalım. Belki yiyecek bir ot buluruz da açlığımızı gideririz." dedi. Karı koca bir müddet aradılarsa da yiyecek bir şey bulamadılar. Ebuzer zayıf ve baygın düştü. Alnında ölüm terleri birikmişti. Geri döndüler. Fırtına uğuldayarak esiyor, çölün ortasında hurma ağacıyla ayakta tuttukları parça parça olmuş çadırlarını o yandan bu yana sallıyordu. Ebuzer’in dizleri tutmuyordu. Başı göğsünün üzerine düşmüştü. İki kanadı kırılmış bir şahin gibiydi. Karısı, Ebuzer’in yüzünde ölümün izlerini gördü. Ebuzer, vefakârlığından duyduğu memnuniyeti gösteren yorgun ve hasret dolu bakışlarla karısının çehresini süzdü:

[/b]

[Resim: avatar_1657.gif]

Bırak ey biçare feryadı belâdan kıl tevekkül
Zira feryat belâ ender hatâ ender belâdır bil
Eğer belâ vereni buldunsa, safâ ender atâ ender belâdır bil
Eğer bulmazsan bütün dünya cefâ ender fenâ ender belâdır bil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 04-04-2015, Saat:11:59 PM, Düzenleyen: Gül-i Cennet.
Forumcu
Tam İlmihal Saadeti Ebediye kitabını çok seviyorum.

Din nakil dinidir. Bu kitap nakli esas aldığı için baş tacıdır.
Ehli sünnet alimlerinin asırlardır yazmış olduğu güvenilir kitaplardan (yaklaşık 1000 küsur) kitaptan faydalanılarak hazırlanmıştır.
Kitabı hazırlayan zat kendi görüşlerini kitaba ilave etmemiş, kendinden tek cümle dahi yazmamıştır.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.