You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hz. Muhammed senin gibi insan olur mu?

Yeni Üye
Ehl-i Kışır, o da bizim gibi insandır derde yuvarlanır.
Nasıl olur yahu hazret-i Muhammed bizim gibi olsun. Rüyası tamam-ı Vahy olan senin gibi bir beşer olur mu Yaa?
Ufacık bilgileri ile cevap verirler: Efendim (ene beşerün mislü-küm) var!
Ne olur biraz dikkat etsen. Ayet Çoğul kipiyle geliyor. -küm demek hepinizin demektir Orada ene beşerün misliküm demek. Ben sizim heyet-i umumiyenizin misli gibi bir beşerim, içinizden biri gibi değilim. demektir

En kalın kafalı adama bu zikrolunan ayetli celile ile ki meali şu olur. " Ben Bütün beşeriyetteki kemale sahibim" demektir.

Anlamadın mı ?
Allahın yaratmasında tekerür yoktur. Bu alemde bir kimsenin doğması vucud bulması, muhakkak diğer doğandan ayrı bir sıfat-ı Kamiliyesi olduğundan dolayıdır
Yani ben senden daha hızlı koşarım. Ben bu yüzden sana tercih edildim yaratıldım
Sen benden daha iyi yüzersin sende o yüzden bana tercih edildin yaratıldın
Obürü de bizden daha iyi yazar. İşte oda bundan dolayı bize tercih edildi yaratıldı. İşte tercihedien O sıfat hasebile bu alem-i şuhudda gönderildik
İşte (ene beşerün misliküm) ayetin manası: Ben bütün beşeriyetin kemalatın hepsine sahibim, hepinizin misli gibi bir beşerim manasınadır
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 22-01-2017, Saat:12:19 PM, Düzenleyen: Hakikat Yolucsu.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.