You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hayatın zorluklarına nasıl katlanılır ve Evlilik herkes için var mıdır?

Yeni Üye
Merhaba öncelikle ben 19 yaşında genç bir kardeşinizim zamanında yanlışlarım oldu zinaya bulaşmadım fakat sevgilim oldu çok sevdim sonunda hep terkedilen oldum.. Psikolojimde çok düzgün değil kişilik bozukluğu tanım var şöyle ki bir gün dine çok bağlanıp bir gün uzaklaşıyorum. Bir gün namaz kılıp ertesi gün kılmıyorum ruh halim sürekli değişiyorum.. Hayatımda beni seven önemseyen pek kimse yok çok acı ama sanırım insanlara bağımlıyım biri beni severse mutlu olup sevmeyince intihara düşünecek hatta deneyecek kadar kötü olabiliyorum.. İçimde hiç yaşama hevesi yok hiçbir şeyden zevk almıyorum ve hiçbir şey yapmak istemiyorum açıkçası ne yapacağıma dair bir fikrim de yok.. Sadece erkenden ölmek için dua ediyorum. Evlilik sevmek, sevilmek kader midir? Herkesin hayatında onu sevecek biri olur mu? Öyleyse bekar ölenler neden bekar olarak ölür onlar sevilmeyi haketmemiş midir?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Hayatın zorluklarına nasıl katlanılır ve Evlilik herkes için var mıdır?
Merhaba.

Dinimizde flört sevgili vs. haramdır, haram olan bir şeyin insanı fayda vermesi imkansızdır, sonu hep hüsrandır.
Bağımlılık tek taraflı olur sen birine bağlandıkça o senden uzaklaşacaktır yani ne kadar bağımlı olursam karşımdakide bana o kadar bağımlı olur diye bir şey yok insanlarla ilişkinde orta halli olman gerekir, güzel olan bağ kurabilmektir bağımlı olmak değil.
Mutluluğu haramda arama helal dairede keyfe kafi.
Helali haramı bilen sana doğruyu, hayatın güzelliğini gösterecek, bu hayatta yapmamız gereken şeyleri anlatacak, sana rehber olacak birini bul onu dinle onunla dertleş, ölmek istiyorum falan böyle şeyleri kafandan çıkar hayat çok güzel, Allah seni kendine kul olarak layık görüp yaratmışken senin böyle düşünmez olmaz o kulluğun bilincine varmaya çalış.
Kitap okumaktan başlayabilirsin mesela.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Hayatın zorluklarına nasıl katlanılır ve Evlilik herkes için var mıdır?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.