Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayatın zorluklarına nasıl katlanılır ve Evlilik herkes için var mıdır?
Yazar Mesaj
Ea4747 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kimsesiz

Takımın:
Hayatın zorluklarına nasıl katlanılır ve Evlilik herkes için var mıdır?
Merhaba öncelikle ben 19 yaşında genç bir kardeşinizim zamanında yanlışlarım oldu zinaya bulaşmadım fakat sevgilim oldu çok sevdim sonunda hep terkedilen oldum.. Psikolojimde çok düzgün değil kişilik bozukluğu tanım var şöyle ki bir gün dine çok bağlanıp bir gün uzaklaşıyorum. Bir gün namaz kılıp ertesi gün kılmıyorum ruh halim sürekli değişiyorum.. Hayatımda beni seven önemseyen pek kimse yok çok acı ama sanırım insanlara bağımlıyım biri beni severse mutlu olup sevmeyince intihara düşünecek hatta deneyecek kadar kötü olabiliyorum.. İçimde hiç yaşama hevesi yok hiçbir şeyden zevk almıyorum ve hiçbir şey yapmak istemiyorum açıkçası ne yapacağıma dair bir fikrim de yok.. Sadece erkenden ölmek için dua ediyorum. Evlilik sevmek, sevilmek kader midir? Herkesin hayatında onu sevecek biri olur mu? Öyleyse bekar ölenler neden bekar olarak ölür onlar sevilmeyi haketmemiş midir?
12-07-2019 08:51 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
afitap Çevrimdışı
SüPeR YöNeTiCiYDi

Rep Puanı: 4154
Ruh Halim
Ruh Halim
Zararsiz

Takımın:
diger
RE: Hayatın zorluklarına nasıl katlanılır ve Evlilik herkes için var mıdır?
Merhaba.

Dinimizde flört sevgili vs. haramdır, haram olan bir şeyin insanı fayda vermesi imkansızdır, sonu hep hüsrandır.
Bağımlılık tek taraflı olur sen birine bağlandıkça o senden uzaklaşacaktır yani ne kadar bağımlı olursam karşımdakide bana o kadar bağımlı olur diye bir şey yok insanlarla ilişkinde orta halli olman gerekir, güzel olan bağ kurabilmektir bağımlı olmak değil.
Mutluluğu haramda arama helal dairede keyfe kafi.
Helali haramı bilen sana doğruyu, hayatın güzelliğini gösterecek, bu hayatta yapmamız gereken şeyleri anlatacak, sana rehber olacak birini bul onu dinle onunla dertleş, ölmek istiyorum falan böyle şeyleri kafandan çıkar hayat çok güzel, Allah seni kendine kul olarak layık görüp yaratmışken senin böyle düşünmez olmaz o kulluğun bilincine varmaya çalış.
Kitap okumaktan başlayabilirsin mesela.

Sabret, Şükret, Seyret...
13-07-2019 12:49 AM
alpi Çevrimdışı
Yönetici

Rep Puanı: 4936
Ruh Halim
Ruh Halim
Israrci

Takımın:
diger
(12-07-2019 08:51 PM)Ea4747 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Merhaba öncelikle ben 19 yaşında genç bir kardeşinizim zamanında yanlışlarım oldu zinaya bulaşmadım fakat sevgilim oldu çok sevdim sonunda hep terkedilen oldum.. Psikolojimde çok düzgün değil kişilik bozukluğu tanım var şöyle ki bir gün dine çok bağlanıp bir gün uzaklaşıyorum. Bir gün namaz kılıp ertesi gün kılmıyorum ruh halim sürekli değişiyorum.. Hayatımda beni seven önemseyen pek kimse yok çok acı ama sanırım insanlara bağımlıyım biri beni severse mutlu olup sevmeyince intihara düşünecek hatta deneyecek kadar kötü olabiliyorum.. İçimde hiç yaşama hevesi yok hiçbir şeyden zevk almıyorum ve hiçbir şey yapmak istemiyorum açıkçası ne yapacağıma dair bir fikrim de yok.. Sadece erkenden ölmek için dua ediyorum. Evlilik sevmek, sevilmek kader midir? Herkesin hayatında onu sevecek biri olur mu? Öyleyse bekar ölenler neden bekar olarak ölür onlar sevilmeyi haketmemiş midir?

Anlattığın şeylerin bir çoğu birçok insanda var, çağın hastalığı, çok enterasan bir durum yok yani bilesin.

Enterasan olan şey 19 yaşında olmana rağmen hep terk edilmen. Yani daha bu yaşta kaç defa daha haram ilişki kuracaksın? Belki de hep terk edilmeni Allah'ın bir lütfü olarak ta görebilirsin çünkü seni haram ile başlayacak bir evlilikten koruyor.

İbadetlerde inişler çıkışlar olması gayet normal insanın her zaman aynı maneviyatta olması mümkün değil. ama sen yine de olmazsa olmaz namazlarını aksatma, Allah'a tevekkül et ve şu haram işlerden uzak dur. Gör bak Allah'ın ne kadar sevgili kulusun ki sana çok güzel kapılar açacaktır.gülücük

....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
13-07-2019 11:31 AM
Ea4747 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Kimsesiz

Takımın:
(13-07-2019 11:31 AM)alpi Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(12-07-2019 08:51 PM)Ea4747 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Merhaba öncelikle ben 19 yaşında genç bir kardeşinizim zamanında yanlışlarım oldu zinaya bulaşmadım fakat sevgilim oldu çok sevdim sonunda hep terkedilen oldum.. Psikolojimde çok düzgün değil kişilik bozukluğu tanım var şöyle ki bir gün dine çok bağlanıp bir gün uzaklaşıyorum. Bir gün namaz kılıp ertesi gün kılmıyorum ruh halim sürekli değişiyorum.. Hayatımda beni seven önemseyen pek kimse yok çok acı ama sanırım insanlara bağımlıyım biri beni severse mutlu olup sevmeyince intihara düşünecek hatta deneyecek kadar kötü olabiliyorum.. İçimde hiç yaşama hevesi yok hiçbir şeyden zevk almıyorum ve hiçbir şey yapmak istemiyorum açıkçası ne yapacağıma dair bir fikrim de yok.. Sadece erkenden ölmek için dua ediyorum. Evlilik sevmek, sevilmek kader midir? Herkesin hayatında onu sevecek biri olur mu? Öyleyse bekar ölenler neden bekar olarak ölür onlar sevilmeyi haketmemiş midir?

Anlattığın şeylerin bir çoğu birçok insanda var, çağın hastalığı, çok enterasan bir durum yok yani bilesin.

Enterasan olan şey 19 yaşında olmana rağmen hep terk edilmen. Yani daha bu yaşta kaç defa daha haram ilişki kuracaksın? Belki de hep terk edilmeni Allah'ın bir lütfü olarak ta görebilirsin çünkü seni haram ile başlayacak bir evlilikten koruyor.

İbadetlerde inişler çıkışlar olması gayet normal insanın her zaman aynı maneviyatta olması mümkün değil. ama sen yine de olmazsa olmaz namazlarını aksatma, Allah'a tevekkül et ve şu haram işlerden uzak dur. Gör bak Allah'ın ne kadar sevgili kulusun ki sana çok güzel kapılar açacaktır.gülücük

Güzel cevabınız için teşekkürler öncelikle benim istediğim hayatımda tek bir kişi olsun ileride onunla evleneyim düşüncesiydi fakat gerçekleşmedi bazı psikolojik sorunlarım var ve yalnız kalmaktan garip bir şekilde korkuyorum.. Sanki bütün hayatım yalnız geçecekmiş gibi şuan da ne arkadaşım ne beni seven bir insan yok sanki bütün hayatım böyle geçecek diye endişeleniyorum.. Namaz kılmaya çalışıyorım kıldığım anda huzurluyum fakat bitirip yaşantıma dönünce yine içim çok huzursuz içimdeki sıkıntı geçmiyor.
14-07-2019 01:47 AM
Hakikat Çevrimdışı
Kıdemli Üye

Rep Puanı: 717
Ruh Halim
Ruh Halim
Mutlu

Takımın:
Trabzonspor

Ailen varsa, gerisi boş. Arkadaşlıklar, sevgililer, çok yakın kankalar, ev arkadaşları vs. vs... Hepsi geçici, belirli bir evreden sonra onları çok görmüyorsun. Kalıcı olan hep ailen oluyor. Seni koşulsuz karşılıksız seven, ne olursa olsun ailen sevecek. Gerisini boş ver. Kendi kendine yetmeyi öğren. İnsanlara bağımlı olmamayı öğren. Hayat bir şekilde insanlara bunu öğretiyor ve bunu öğrendiğinde -ne kadar aptalmışım?- deyip üzülüyorsun. Kimse beni önemsemiyor deme. Ne yazık ki kimse kimseyi önemsemez zaten. Ayrıca kimse kimseyi sevmek zorunda değildir, çünkü herkes farklı insanlardır. Sen de çevreni ona göre kur, senin gibi düşünen insanlarla yakın ol.

İntihar hakkında -çok büyük günahtır. Cehennemde sonsuza kadar yanarsın.- demeyeceğim. Sadece şunun garantisini verebilirim: 10 yıl sonra düşünce tarzın tamamen değişecek, böyle hissetmeyeceksin. Elbette karşına birtakım arkadaşlar, insanlar çıkaracak? Bu noktada Allah hayırlı ve doğru insanlar karşıma çıkarsın diye et.

Her şeyden öte, bu Dünya adaletli bir yer değildir. Kötü insanlar çok mutlu, iyi insanlar mutsuz olabilir. Allah, Kur'anda Dünya'nın mükemmel bir yer olduğundan bahsetmiyor, tam aksine ahirette ne var ne yok ortaya çıkacağını, esas gerçek yerin, mekanın orası olduğunu söylüyor.

Hepimizin zaman zaman böyle dönemleri oluyor. Olabilir de. Fazla ayrıntılı düşünmeye gerek yok. Neden böyle? Neden yalnızım? Neden sevenim yok? Hiçbir faydası olmayan gereksiz düşünceler...

Ayrıca elin ayağın tutuyorsa, hasta değilsen, sağlıklıysan vb. hiçbir önemi yok. Bu hayatta her şey sağlıktır kardeşim. Senin yerinde olmak isteyen insanların sayısı oldukça fazladır, şükretmesini bil. Allah yolunu açık etsin...

Elhamdülillah, Müslümanım.
15-07-2019 11:55 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net