Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 2 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hakkari İmam Hatip Lisesi
Yazar Mesaj
AtMaCa Çevrimdışı
Admin

Rep Puanı: 1303
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
Hakkari İmam Hatip Lisesi
Okulumuz 1976/1977 Öğretim yılında Dağgöl Mahallesinde Şehit Selahattin İlköğretim Okulunun eski binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. 1976/1977 öğretim yılında 45 öğrenci ile öğretime açılan Orta Okulumuz 1981/1982 öğretim yılına kadar mezun ettiği bütün öğrencilerini lise kısmı açılmadığı için Hakkâri’de eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren çeşitli liselere ve il dışına göndermiştir.

1981/1982 öğretim yılında Lise kısmı açılmış ve okulumuz Van-Hakkâri Yolu üzerinde bulunan şu anda yeni binasına taşınmıştır. 1984/1985 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. İlk mezun olan öğrenci sayısı 16 'dır. Günümüze kadar 1000'i aşkın mezun vermiştir. Mezunlarımızın çoğu üst kademe yönetici, öğretmen, avukat, doktor, mühendis, imam-hatip ve çeşitli mesleklerde faaliyetlerini sürdürmektedirler.

1995/1996 eğitim öğretim yılının 2.Döneminden itibaren okulumuza bağlı olarak Dağgöl Mahallesinde D.P.Y. öğrenci pansiyonu açılmış olup, 184 öğrenci kapasitelidir.

2005/2006 Öğretim yılında Okulumuz bünyesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi de açılmıştır. 2006-2007 Öğretim yılında Anadolu kısmında Kayıtlı öğrenci sayısı 60, Normal kısımda öğrenci sayımız 340’olup toplam 400 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuzda 14 derslik, 1 Çok Amaçlı Küçük Salon, 1 Kütüphane, 1 FKB Laboratuvarı, 1 Bilgisayar Laboratuvarı ve Uygulama Mescidi bulunmaktadır.

2005/2006 Eğitim ve Öğretim yılında Ö.S.S sınavına giren 24 Öğrenciden 16'sı 185 barajını geçerek %66 başarı göstermiştir.

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
18-12-2007 01:10 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
AtMaCa Çevrimdışı
Admin

Rep Puanı: 1303
Ruh Halim
Ruh Halim
Sert

Takımın:
Fenerbahce
RE: Hakkari İmam Hatip Lisesi
Okul hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz.. adresini ziyaret edebilirler

R-U-H-U-M-U-Z ----- Y-E-T-E-R..........
30-12-2009 12:59 PM
Çağdaş Çevrimdışı
Uzman

Rep Puanı: 1375
Ruh Halim
Ruh Halim
Kaygili

Takımın:
Her yerde imam hatip ne guzel birde işlevselliğini kaybetbeseydi ya beklemek lazım ...
tesekkurler..

Vesselam...!
29-05-2010 03:21 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
RuhAdam Dışarıda
Kavgaci

Ruh Halim
Ruh Halim
Soguk

Takımın:
Fenerbahce
bilgi için tesekkürler..
07-07-2010 01:15 PM
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi mail@islamiforum.net adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to mail@islamiforum.net