Gönder Cevapla

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadislerde Yanlış Bulma Modası-Nureddin Yıldız
Yazar Mesaj
Ahmed1 Çevrimdışı
Uzman

Rep Puanı: 403
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Fenerbahce
RE: Hadislerde Yanlış Bulma Modası-Nureddin Yıldız
(16-07-2014 12:55 AM)Sükut Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(16-07-2014 12:53 AM)Ahmed1 Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(15-07-2014 11:47 AM)hanzala Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..
(15-07-2014 12:38 AM)hanzala Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..Spiner neden bayan bir peygamber gelmemiş onu araştırdın mi ?

3.gün cevap halen yok cevap gelene kadar soraçağım

Arkadaş böyle delilerle konuşmana gerek yok , bunlar değişmezler ,kafaları bulanmış da bulanmış....Değil soru sorarak , yaşlanana kadar anlatsan bunlar anlamaz.

Kafaları basmayınca senin bi suçun yok

Belki kafası karışıktır.Lütfen böyle yaklaşmayalım

Kafasındaki soruları internette gezerek asla alamaz.Bir hocaya gitmezse bu kişi dinimiz için büyük tehlike haline gelecektir.İnsanlara da zarar vericek bilgi konusunda.
(Bu Mesaj 16-07-2014 12:56 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : Ahmed1.)
16-07-2014 12:56 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
hanzala Çevrimdışı
Üye

Rep Puanı: 4030
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
diger
olur inşallah bir gün anlarlar hani Allah diyorya musaya ; “İkiniz Firavun'a gidin; çünkü o, iyice azdı. Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitap edin. Olur ki aklını başına alır, yahut hiç değilse biraz çekinir." taha suresi

kaldıki bu insanlar müslüman biz tebliğde yumuşak olalım inşallah mükafatı allahtandır olaki sert uslubu kullanırız nefisleri devreye sokarız allah muafaza .
16-07-2014 12:56 AM
Ahmed1 Çevrimdışı
Uzman

Rep Puanı: 403
Ruh Halim
Ruh Halim
Endiseli

Takımın:
Fenerbahce
(16-07-2014 12:56 AM)hanzala Yazılan: Sitemizden Programları indirebilmek Ve En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen ÜYE Olunuz..olur inşallah bir gün anlarlar hani Allah diyorya musaya ; “İkiniz Firavun'a gidin; çünkü o, iyice azdı. Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitap edin. Olur ki aklını başına alır, yahut hiç değilse biraz çekinir." taha suresi

kaldıki bu insanlar müslüman biz tebliğde yumuşak olalım inşallah mükafatı allahtandır olaki sert uslubu kullanırız nefisleri devreye sokarız allah muafaza .

Sen bilirsin.Daha önceden değişmeyen hala sapıklıkları üzere devam edenleri tanıdığım için söyledim.Yoksa sen bilirsin böyle kişilere zerre kadar değer vermem.

Günah işliyorsa kardeşimdir yine de başımın tacıdır fakat dini konuları alaya alarak inkar ederse o zaman işin rengi değişir.Ben bu kadar sene bunlarla uğraşıyorum.Benim bile aklımı karıştıranlar oldu.

O yüzden uzak durun diyorum.Size öyle bir şüphe verirler ki mazallah ömrünüz boyunca o şüpheyle yaşarsınız. O yüzden bu kişilerin yazılarını okumayın.

Hadisleri de açıklamalı okuyun.Kuranı tefsirli okuyun.Birde Fıkıh kitabı yada İlmihal okuyun ve ehli sünnet akaidi okuyun tamamdır.Bunlar size yeter.
16-07-2014 01:02 AM
hanzala Çevrimdışı
Üye

Rep Puanı: 4030
Ruh Halim
Ruh Halim
Mesgul

Takımın:
diger
İnan bu konuda benden daha sert olamazdın 10 12 sene müslüman topluluklarının içindeyim selefisinden tut fatih ten çık hepsini ama hepsini gördüm Allaha herzaman ayaklarımı islam dini üzere sabit kıl dedim daha dikkatli olmaya çalışıyorum nebevi haretek metodunu izlemeye çalışıyorum nefsimden allaha sığınırm benden sadce nacizane bir nasihatti yanlış anlama inşallah beni
16-07-2014 01:09 AM
sezer67 Çevrimdışı
Yeni Üye

Rep Puanı: 0
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Kayıplara karışmış hadis inkarcısı cevap beklıyordum bende o soruna
02-09-2014 09:28 AM
eşşafii Çevrimdışı
Forumcu

Rep Puanı: 294
Ruh Halim
Ruh Halim
Yorgun

Takımın:
Fenerbahce
Neden bu soruya cvp bekliyorsunuz ki sizin itikatta mezhebimuz dediginiz mezheplerden eşarilik olur demiş. Maturidilik olmaz demis. Hani bunlarin ikiside hak ya sec sec begen gülücük
02-09-2014 11:47 AM
RuhAdam Dışarıda
Kavgaci

Ruh Halim
Ruh Halim
Soguk

Takımın:
Fenerbahce
Senin kafayla bakarsak olaylara haşa Allah subhanalahi ve teala şirk emrediyor olacak bknz:

وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلاَئِكَةِ اسْجُدُواْ لآدَمَ فَسَجَدُواْ إِلاَّ إِبْلِيسَ

"Ve meleklere: "Adem'e secde edin." dediğimiz zaman İblis hariç hemen secde ettiler."
Bakara Suresi 34. Ayet

At gözlüğünüzü bi kenarıya bırakın daha sonra hadislere bakın!

•Hz. Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim."

Bknz:

Örneğin Allah Kur'an'da bazı secde örneklerinden bahseder.

وَرَفَعَ أَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْشِ وَخَرُّواْ لَهُ سُجَّدً

"Ve anne babasını tahtın üstüne çıkarttı. Ona secde ederek eğildiler."

Yusuf Suresi 100. Ayet

وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلاَئِكَةِ اسْجُدُواْ لآدَمَ فَسَجَدُواْ إِلاَّ إِبْلِيسَ

"Ve meleklere: "Adem'e secde edin." dediğimiz zaman İblis hariç hemen secde ettiler."

Bakara Suresi 34. Ayet

Yukarıda hadisi zahiri üzere alarak "Muaz Rasulullah'a ibadet etti" diyen zihniyetin Allah'ın bu ayetlerinde kendisine şirk koşulmasını emretmesi gibi fasit ve bozuk bir inancı iddia etmesi gerekir.

Yukarıdaki ayetlerin tefsirine bakarsak, Kurtubi, İbn Kesir gibi müfessirlerin bu ayetlerde geçen "secde" kelimesinin ibadet değil "selamlama secdesi" olduğunu söylediklerini görürüz. Ki doğru olanda budur. İbn Kesir bu ayetlerde yapılan secdenin selamlama secdesi olduğunu söyledikten sonra Muaz (radiyallahu anh)'ın Rasulullah(aleyhisselatu vesselam)'a secde etmesi hakkında der ki:"Bu tür selamlama secdesi geçmiş ümmetlerde caizdi, fakat bizim ümmetimizde nesh edildi"

Yani Muaz (radiyallahu anh) hadisin zahirinden yola çıkanların iddia ettiği gibi Rasulullah(aleyhisselatu vesselam)'a ibadet etmedi, Allah'a şirk koşmadı. O sadece selamlama secdesi yaptı ve Rasulullah(alryhisselatu vesselam) bu secdeyi yasakladı.

Zaten hadisin devamında ki "Eğer birinin birine secde etmesini isteseydim, kadının kocasına secde etmesini isterdim" lafzı da bu secdenin ibadet olmadığını gösteriyor. Rasulullah(aleyhisselatu vesselam hiçbir zaman "sizin şirk koşmanızı isteseydim şunu şunu şirk koşmanızı isterdim" gibi bir söz söylememiştir.
02-09-2014 12:01 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Gönder Cevapla

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir
Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi [email protected] adresine yollarsanız, gerekli işlemler yapılacaktır. Dikkat: Bu site şikayet sitesi değildir, arızalı ürünleriniz ve diğer şikayetleriniz için bu email adresini kullanmayınız. Report Abuse, Harassment, Scamming, Hacking, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to [email protected]